Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Titeket zavarna ez egy hazassa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna ez egy hazassagban, elettarsi viszonyban, hosszu kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha a parotoknak csak 8 altalanos lenne a vegzettsege. Elmondasa szerint nem volt lehetosege tanulni. Valoban rossz gyermekkora volt, de volt azert sok logas. Regebben azt mondta, meg szeretne csinalni az erettsegit, de mindig van kifogas, faradt hozza stb stb. Azon vesztunk ossze, lehet-e Magyarorszagon 8 altanossal munkat talalni. (Kulfoldon elunk jelenleg.) Szerinte lehet, ahogy en neztem, meg a szalagmunkahoz is kell kozepfoku vegzettseg. Felek, hogy sosem elnenk meg otthon, mivel kulfoldon sem tud banni a penzzel. Tehat konkretan nem a vegzettseggel van problemam, hanem ennek a kovetkezmenyeivel. Titeket zavarna? Van valaki hasonlo helyzetben?
2013. szept. 24. 17:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%
Igen, zavarna. Én megértem, hogy vannak családok, ahol a gyereknek nincs lehetősége tanulni, de felnőttként estin el lehet végezni egy gimnáziumot. Szerintem ennyi kellene, hogy legyen egy felnőtt emberben, hogy egy nyavalyás érettségit megszerez.
2013. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%

Én 26 éve élek házasságban,és nem zavart,hogy a férjemnek nincs érettségije.

Szakmunkásképzőt végzett, szobafestő,de vagyonőri tanfolyamot végzett, most ebben a szakmában dolgozik.

Nekem eü.szakközépiskolai érettségim van.

Mind a kettőnknek van állása,szerencsére, de volt már,hogy pár hónapig munkanélküli volt a férjem.

Ezt is túléltük.


A mai világban viszont egy érettségi tényleg egy alap,olyan,mint régen a 8 ált.


De én azt mondom, a boldogság nem egy darab papíron múlik.

2013. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
31%
Engem zavarna, de én egy munkással se állnák le. Meg lehet kövezni érte, van akinek az izmos felsőtest vagy a kék szem jön be, nekem pedig a műveltség, tiszta munkahely, ez van. Kereshetne felőlem százezreket egy autószerelő, akkorse tudnám elviselni, hogy mindig koszos és autók alatt fekve dolgozik. A férjem nem keres olyan rengeteget, de a városházán dolgozik, öltönyben jár, irodai munkát végez és nagyon művelt, tájékozott.
2013. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
53%

"Elmondasa szerint nem volt lehetosege tanulni."

Ilyen azért nincs.

A rossz gyermekkor még nem mentség.

Olyan körülmények közül jönni láttam már a világ több pontjáról is tanult embereket, hogy az állam leesett... és nem csak középiskolát, de még egyetemet is végeztek, volt aki mellette kb csöves volt - és mégis megcsinálta, mert

A K A R T A...


Engem sem maga a tény zavarna, hogy 8 osztály, hanem a lustaság és a felelősség hárítása.

2013. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
43%

Tekints a jövőbe:

"Anya! Én nem akarok tanulni! Apának is csak 8 általánosa van..."

2013. szept. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk a példálózás pont más volt...

"Neked meg vana. Legetőséged, ne cseszd el. Nézd meg itt vagyok 15 éves koromtól dolgozok, 6+ 2 -ben 16-tól.

Szerintem te nem ezt szeretnéd.

Nem szeretnéd azt mondani a gyerekednek már általánosban, hogy ezt te már nem tanultad. Tudod milyen rossz ez?"



Anyu. Nem tanulhatott, a testvérei elköltöztek, saját csakádjukat prőbálták eltartani, apukáj alkoholista, anykája mentális veteg, de inkább az volt a baj, hogy eltörte a lábát., így dolgoznia kellet legalább félállásban. Elkezdett estin jarni, de kirakták, mondván nincs 16- akkor tanuljon nappalin, amit ő nem tehetett meg a munkahely miatt (8 általanosban végig kitűnő tanulótól beszlünk)

Akkor elkezdett dolgozni, ami bedarálta, persze akkoriban, még nem is volt ritka a csak általánost végzettek száma, élvezte, hogy neki van pénze.

Jól is keresett, amikor anyuja felépült, ment a munkásszállóra.


Ami szemétség az egyik nővérétől, hogy akkor ő szakközepbe járt, amikor a baj volt, nem jött haza, anyu maradt ki a suliból.

Végül anyu sgített enki kitanulni, még egy főiskolát is megcsinált?

Behazasodott egy pénzes családba..

Hozzá kell tegyem, hogy kamatostúl visszasegítette vegül anyut...ha nincs az édesanyám, akkor ő sem tart ott ahol.


Ez a mi krónikánk egy része.

Tehát a szülőn múlik, a gyerek, milyen életeseményből, milyen kövekeztetést von le.

Tudom, hogy anya honnan jött, a. Cseledlakásbol, a pusztáról fürdő, wc nélkül, folyóvíz nélkül, közös kemencés helyről...


Én fejembe beleverték, hogy az a enyém, amit megtanulta, azt már senki nem veheti el tőlem, teljesen mindegy, hogy igazságtalan osztályzatot kapok, mert ez később senkit nem érdekel, de ha udom, akkor tudom, ez a lényeg



Viszont aki vette a fáradtságot, és elolvasta, az érzi benne, hogy nem azért nem volt iskolája, mert enmakart, mert kifogást kesett anyu.

Hogy megvolt a magához valő esze,btudta ő, hogy az oskola számít, így alakult.

Manapság egy esti suli nem olyan nagy szám, mint régen. Úton útfélen indulnak tanfolyamok, ráadásul az érettségi olyan, mint 40 éve a 8 általános.

Tény, hogy nem kell szalag mellé diploma, de ha nincs, akkor esélye sincs onnan soha-de soha kilépni.

Én azért megnzném az izületeit 10-15 év múlva, és, hogy akkor mit mond a párod.


Zavarna, hogy nincs benne semmi előrelépési vágy, a mai világban nem lehet úgy élni. Nem az érettségi hiányozna...

2013. szept. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
22%
Most nem azért, de ha jelenleg külföldön éltek akkor minek nézel magyarországon szalagmunkát? Feltételezem hogy a párod dolgozik külföldön, azt is hogy beszéli a nyelvet. Nem, nem zavar hogy csak 8 általánosa van a páromnak, mert értelmes, okos, szorgalmas, kitartó, nyugodt, becsületes ember aki a két kezi munkájával keresi a pénzt. 8 éves korában meghaltak a szülei, nem nevelték mégis tisztességes ember lett belőle. Aki azt irta hogy tekints a jövőbe, majd a gyerek is ezzel jön, hogy apának 8 ált. van, annak nincs igaza, mert ez neveltetés kérdése és mi is arra törekszünk, hogy a mi gyerekünknek legyen lehetősége diplomát szerezni, mérnök, orvos, ügyvéd vagy bármi hasonló legyen. A párom 8 általánossal ezért dolgozik minden nap kő keményen, hogy a gyerekünk sose tudja meg milyen a kétkezi munka! Mi is külföldön élünk, de nem is tervezünk magyarországra.
2013. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem zavarna, hogy csak 8 általánosa van, ha ettől függetlenül van olyan értelmi és érzelmi szinvonalon, hogy bele tudtam szeretni, ha meg tudom vele osztani az életem, ha időnként rá tudom bízni magam... stb. Tehát értelmes, igazi férfi, és nem látszik rajta a tényleges végzettsége. Simán elképzelhető, ugyanis a legfontosabb dolgokat nem az iskolában tanuljuk meg. Ott inkább csak a lexikális tudást, amit önállóan is beszerezhet valaki.

A jövő anyagi helyzetét tekintve szintén nem zavarna a 8 általános akkor, ha van olyan kreatív és kitartó, ért valamihez annyira, hogy mondjuk saját vállalkozásban tudja azt csinálni, amivel megkeres legalább egy mai átlagos fizut. Azonban ha csak alkalmazottként tud létezni és munkát csak keresni tud, teremteni nem, akkor már zavarna a 8 általános, és rávenném, hogy szerezzen egy jó szakmát. Mert ha le is érettségizik, abból még nem éltek meg :)

2013. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Az én barátomnak is 8 általánosa van csak. Bár ő fiatal, és két szakmát is tanult, de nem fejezte be egyiket sem. Én bíztattam, mondtam neki, hogy később azért szeretném, hogy szakmát is tanuljon. Először kapott munkát (igazából szerintem 8 általánossal egy férfi csak fizikai munkát/segédmunkát kaphat, de az is valami!), később elküldték onnan (nem a végzettsége miatt :)), most pedig a munkaügyiben tanfolyamot szerveztek pont ilyeneknek, mint ő, és arra jár. Így lesz végre szakmája is, amit szerintem itt vagy külföldön egyaránt jól fog tudni hasznosítani. Úgyhogy inkább a hozzáállás lehet zavaró. Az én barátom is sokszor mondja, hogy jaj utálja a sulit,meg nem szeret tanulni, de látom rajta, hogy ezt a szakmát szeretné megszerezni.
2013. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Egyébként valóban nevelés kérdése, hiába pontozták le az előttem - ugyanebben a témában - szólót!!

Az én anyámnak csak 8 általánosa van, és sosem akart igazán tovább tanulni, apámnak csak szakmája volt, érettségit is néhány éve tette le. Nekem viszont diplomám van, ahogy nővéremnek is, ő ezen kívül 3 nyelven is beszél, én épp a középfokúra készülök, emellett egy másik szakmát tanulok. Belém azt nevelték, hogy érdemes tanulni, attól függetlenül, hogy ők nem tanultak. Ebben mai napig támogatnak minket! És nekem eszem ágában sem volt azt mondani, hogy nem tanulok, mert anyámék sem....

2013. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!