Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen problémák várhatnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen problémák várhatnak rám házasság után? Bővebben Lent.

Figyelt kérdés
Az új párom mindenféle okoktól vezérelve házasodni akar. Most azonnal. Szerintem korai , de nem vagyok végülis ellene, csak szeget vert a fejemben,hogy vajon miért teszi ? Nem vagyok önző , ami az enyém az az övé is. De ha pl 1 hónap múlva válunk akkor viszi mindennek a felét ? Vagy hogy van ez ? És ha tömérdek adóssága van régebbről azzal engem fognak utána elővenni, az én házamra fogják ezt terhelni ? És ha a nevemre veszem a gyermekeit is az mivel jár ? Ha vagyonnyilatkozatot csináltatok az maradhat titokban ? Hisz lehet teljesen alaptalanok az ötleteléseim és ezzel lehet vérig sérteném ha kiderülne. Valaki Help...
2013. szept. 24. 18:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%
Nevedre veszed a gyerekeit? Te be vagy rúgva? Benne van a szabályzatban hogy piásan nem lehet kérdést kiírni.
2013. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Mióta vagytok együtt?
2013. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Itt már most sok a probléma!
2013. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha félsz,nem bízol a párodban,akkor ne menj hozzá!
2013. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól értem te lennél a férj!!!

Ìgy ne házasodj.Sok a nyitott kérdés.

Ìrjatok házasság elötti szerzödét hitelesen.

2013. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Ami házasság előtt a tiéd volt, az a tiéd is marad. Ugyanez igaz a hitelekre is, vagyis ahhoz neked semmi közöd.


Amit a házasság alatt szereztek (vagyon vagy hitel), az feleződik váláskor.


Mi van a gyerekek apjával? Csak akkor tudod őket a nevedre venni, ha ő lemond róluk. Ha megteszed és elváltok, akkor neked kell majd gyt-t fizetni a gyerekek után, akik nem is a vér szerinti gyerekeid.

2013. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

A házasság előtt szerzett vagyon minden esetben az adott félé a válás után is. Azaz amit beviszel, az a tied is marad. Amennyiben nem írod az ő nevére a lakásodat, amennyiben nem leszel kezese, nem adod az ingatlanodat fedezetként, akkor nem kereshetnek téged sem a hitelei miatt (csak tudd bizonyítani, hogy az adott dolog a tied). A legtisztább, ha írtok egy házassági szerződést, amin szerepel, hogy ki mivel megy be a házasságba.


A gyerekeit ne vedd a nevedre.


Az egész bűzlik amúgy, de nagyon... mik azok a "mindenféle okok"?

2013. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
:D nem vagyok berúgva :)) jódeje ismerem de nem oly rég fedeztük fel egymást ... :) És nem a bizalom hiányáról van szó hanem a biztonságról. Megfordult már mellettem pár, a pénztől elvadult lányka :) Nyilván amíg a párom a párom addig minden az övé de senki se sétáljon el azzal amiért én dolgoztam meg , ez a lényeg :) Valaki esetleg értelmes válasz ? :)
2013. szept. 24. 19:01
 9/17 A kérdező kommentje:
18:59-esek egyszerre reagáltunk. Megnyugtató a válaszotok . Tehát akkor a pillanat hevén kívül anyagi vonzata nem lehet egy azonnali házasodásnak ? Gyermekek apukája meghalt sajnos .
2013. szept. 24. 19:05
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha összeházasodtok, akkor nem fog járni az özvegyi meg az árvasági.


Ezen kívül - meg a gyerektartás fizetésén kívül - nincs egyéb következmény.


De ha házasok vagytok mondjuk 2 évig, akkor az alatt a 2 év alatt szerzett vagyon feleződik. Akkor is, ha ő nem dolgozik te meg havi 3M-t keresel.

2013. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!