Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a férjem rajtunk kívül mindenkinek segít, mindenkivel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Sem a család, sem az ismerősök nem látják, hogy milyen és nem értik a problémámat. Ha valakinek valamiben segíteni kell, ő megy és csinálja. Ha vendégségben vagyunk, még mosogatni is beáll, míg otthon még a kilötyögtetett kávéját sem törli föl. Senki nem akarja elhinni, hogy enyire más lehet előttük mint előttem. Eleinte ezt még betudtam, a "vendégségben udvarias vagyok" stílusnak, de most már sok.

A héten két durva eset is volt. Szerdán 3 órát késett, a telefont nem vette fel, attól féltem baja esett, erre elmesélte, hogy a tesója gyerekeit vitte le a játszótérre. Azt hittem rosszul hallok. A mi fiainkat utoljára egy éve vitte le 20 percre, hosszas kérlelés után, mert mindig fáradt, h*lyeség a játszótér, és még sorolhatnám az indokait, de a tesója gyerekeivel bezzeg nem volt olyan unalmas. Utána meg hallgathattam az anyósoméktól, hogy milyen áldott jó ember a férjem, hogy ritka az ilyen gondoskodó apa... A másik, hogy kivett 2 nap szabit és már harmadik napja festi a munkatársáék lakását, miközben itthon még arra sem volt képes, hogy segítsen letakarni a bútorokat, mikor festettem és utána még ő neheztelt, hogy nem végeztem egy hétvége alatt.

Miért csinálja ezt?


2013. okt. 12. 23:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A többiek előtt kérdeznék rá a gyerekekre, hogy: mikor vitt le apukátok benneteket a játszótérre? Mikor segített apukátok a háztartásban? Stb.


És igenis mindent elmesélnék a szüleimnek: egyedül vagyok a gyerekekkel, a háztartással, én végzem a férfimunkát is, tőlem vonják az adósságunkat is stb.


A barátnőm férje is hasonló volt: a barátnőm ellátta a háztartást, mindennap főzött, mellékállást is vállalt, sőt, ő festette és mázolta ki a lakást, mert pénzük nem volt mesteremberre. A férjét legfeljebb egy-egy bútor odébb húzogatására kérhette meg, de legtöbbször abban sem volt köszönet. A barátnőm tűrt a gyerekek miatt.


Aztán a férje még rá is tett egy lapáttal, mert kiderült, hogy a barátnőm háta mögött még panaszkodik is fűnek-fának, hogy a barátnőm nem csinál otthon semmit, csak lógatja a lábát.


Nos, egy nagycsaládi összejövetelt rendezett a szépen felújított lakásukban a barátnőm, és akkor és ott beolvasott neki mindenki előtt.

Elvált tőle, mint a sicc.

2013. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Két hónapig, ázott,és égette a nap a bútoraimat,amit védtem természetesen. Végül én járó lapoztam le a konyhát. Igaz hogy hagy kívánni valót maga után, de nem vészes. A kedves páromnak köszönhetőleg. Ha rá vártam volna a hó lepte volna be a bútorokat. Hozzá teszem ez tavasszal volt.
2013. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%
Videózd le suttyomban otthon hogy viselkedik, csinálj belőle egy szép kis montázst és egy családi vetítésen vetítsd csak le bátran.
2013. okt. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

,,Szerintem es nem becsulod meg elegge a munkajat nem tiszteled ot.

Ezert inkabb ott dolgozik ahol jo szot koszonetet elismerest sutit kavet kap a munkaert es tisztelik erte amit csinal.,,

Ezt egy lelkesz mondta nekem mikor panaszkodtam neki.

Es igaza volt egy ferfi buszkesege a legfontosabb es egy ferfi mashol fogja keresni amit otthon nem kap meg.

Azota csak dicserem ot minden apro dologert es kifejtem neki milyen szerencses vagyok.

Mint a gyerekek a ferfiak a taktika mukodik nalunk.

2013. okt. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó ezt te sem gondolod komolyan ugye? A nő dicsérje halálra amiért megmozdult, de az, hogy ő egész nap ugrál, teljesen természetes. Így csak még inkább azt fogja gondolni, hogy nem az ő feladata, mert ha ő csinálja, neki dicséret jár érte, ha a másik, akkor az normális. Itt csak a drasztikusság segíthet talán, de az sem biztos. Az alapvető gond az, hogy önző és lusta a férj. És igen, másoknak sem azért segít, mert ő ilyen áldott jó lélek, hanem mert "eladja" magát.
2013. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem becsulod meg a ferjed o sem fog teged megbecsulni.

Es amint olvasod a a drasztikus modszer nem mukodik.

Talan erdemes a masik modszert kitalalni.De lehet fejjel a falnak rohanni is jo beeegetni a pasit aztan sajnalni magad ha otthagy elvalik megszokik.

A trukk ismerni kell a ferfiakat hogy mi a fontos nekik es az egojukat tistelni.

Ha engem beegetnel nyilvanossan akkor en biztos nem lennek halas erte sot nagyon merges lennek hiszen a ferjem felesegem a vilagon a legfontosabb es mogotten kell hogy alljon mindig minden szituacioban.

Beegetes a legbutabb es megalazobb dolog amit csak tehet egy feleseg.

2013. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
És ki beszélt beégetésről? Mert én nem az biztos. Drasztikus módszer alatt azt értem hogy drágám, holnaptól te is kiveszed a részed az itthoni dolgokból, vagy válunk. És egyelőre a kérdező nincs megbecsülve, nem gondolod? Vagy ez fordítva nem működik szerinted?
2013. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem tudod rá hárítani az adósságot? Én a helyedben lelépnék. Vannak különböző szoc támogatások, vagy tudsz csak szobát bérelni és úgy nem olyan drága az albérlet. Én bevállalnám a helyedben. Inkább egy egyszobás élet, mint egy ilyen férj. Ez gáz. Hagyd ott. A többiekkel meg ne törődj. Amúgy ez a család előtt videóval beégető dolog szerintem jó ötlet.
2013. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

4-es! Mit értesz az alatt,hogy kivágod a hisztit?

Meglepődéssel olvastam,hogy máshol is napirenden van ez a probléma,ami a Kérdezőnél.Nálunk is ez van és itt is a neveltetésével van a gond illetve volt és most ez amiatt van.Páromat,az Anyukája,holott nagyon szeretem Én is,de ez az igazság,mindig is kihasználta.Ezért a Párom komolyan az olyan "barátokat" preferálja,akik szintúgy kihasználják és ezt hagyja is a végletekig.Én,aki pedig képtelen lennék ilyenre,tényleg hiába kérek mondjuk 1 polcot is hogy fúrjon föl már több mint egy éve,vagy sorolhatnám a kisebb nagyobb dolgokat,amik nem feltétlenül tárgyilagosak.Másoknak meg mindent azonnal és folyamatosan....

2013. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egyszerűen húzd meg a vonalat, hogy eddig volt neki szabad megtennie ezeket, mostantól nem lesz. Ha szeret téged és ki akar melletted tartani, akkor elfogadja a játékszabályokat. Ha nem fogadja el és hagyja emiatt hogy te elmenj vagy ő megy el, akkor meg bármennyire is fáj, nem érdemel meg téged.

Szedd össze a példákat, amik eddig voltak. Mikben kellett segítenie a környezetnek egyik oldalra, mikben kellett volna otthon helytállnia meg a másik oldalra. Egy feltűnő szinnel pipáld ki amit ezekből megtett. Látni fogja, hogy míg a bal oldalon mind mellett pipa van, addig a jobb oldal igendcsak elmarad.

Csinálj egy listát a jövőre. Otthon milyen háztartási feladatok vannak, a gyerekek körül milyen feladatok vannak, szóval mindenről. Legyen rublika a hirtelen felmerülő feladatoknak is, amik nincsenek most betervezve, és azt csak akkor kell tölteni, ha akad olyan. Aztán szépen közösen osszátok be, kinek melyik terület lesz a sajátja, azért ő felel. Akkor kerülhet mellé a pipa, ha megcsinálta. Lehet napi/heti/havi bontásban is. Minderre nem azért van szükség, hogy katonás rendben éljetek, csak hogy ő is lássa mennyi a teendő és azt is, hogy abból mennyit tett ő. Lehet három oszloposra a listát, mehetnek oda azok is amiket másoknak csinál. Ha majd egy adott idő után előveszitek, vagy azt fogja látni, hogy sikerült neki megcsinálni ami az ő része, vagy azt tudod az orra alá dugni, hogy mennyi pipával van neki kevesebb mint neked, vagy mint a környezetben lévő tevékenységei. Macerásnak tűnik, de muszáj valamit tenned. Egy idő után, ha úgy látod hogy a lista önmagában kevés, akkor járjon az egész következménnyel, drasztikus esetben akár a szakítással is. Valahogy csak meg kell fogni azt az embert, hogy nem jó úton jár!

2013. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!