Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Iszonyatosan megbántott a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Iszonyatosan megbántott a férjem! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Mielőtt érettségiztem, a családunkban kitört a balhé, kiderült, hogy apu évek óta csalja anyut. Baromira nehéz időszak volt, de túlléptek rajta és együtt maradtak a szüleim. Azóta jó pár év eltelt és megint volt egy kisebb balhé (más okból), amitől teljesen kiborultam. Akkor elmondtam a páromnak a régi eseményeket is, mert úgyéreztem felrobbanok, ha magamban kell tartanom továbbra is. El voltam keseredve és elmondtam neki azt is mennyire fájó pontja volt az az életemnek, hiszen egyik napról a másikra összedőlt akkor a kártyavár, az idilli családkép, amit addig megszoktam.

Ma volt egy kisebb vitánk apróbb felújítási munkákról. Úgy volt, hogy apósom átjön segíteni, ő ért hozzá, de lemondta és azt is hozzátette, hogy nem ő lesz a mi emberünk, kérjünk meg mást. Nem igazán értettem a helyzetet és rosszul is reagáltam le, vitatkoztunk, hogy miért nem képes ennyire az apja értünk. Az jött válaszként, hogy tudja hogy ez most nem annyira fair az apjától, de attól még nem kell egy r*hadéknak beállítani, mert még így is nagyságrendekkel jobb, mint az én apám, aki képes volt évekig d*gni anyám háta mögött. Ezt így szó szerint. Az állam leesett, a szemeim pedig felakadtak, el sem hiszem, hogy ezt képes volt a képembe mondani... Annyit reagáltam, hogy "gratulálok", sarkon fordultam és vagy fél órát bőgtem magamban. Én nem szidtam apósomat, csak értetlenkedtem és akkor képes ilyet a fejemhez vágni, amiről tudja nagyon jól mennyire fájó pont volt az életemben?

Mi a fenét csináljak? Nyeljem le? Vagy én viszem túlzásba? Nem hinném, hogy minősítenie kéne az édesapám cselekedeteit, aki ellenünk soha nem tett semmi rosszat, sőt... ha kéne tán a hátsónkat is kinyalná, csak hogy nekünk jobb legyen. És akkor ez a hála részéről...



2013. okt. 28. 19:51
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlreagáltad. Problémád akkor lehetne ha csúnyán beszélne az apádról, de semmi káromkodást nem mondott, ha jól értem, csak a tényt mondta.


És ha jobban belegondolsz, őt is nagyon bánthatta és ideges lehetett hogy az apja lemondta a segítséget, és akkor még te rátettél egy lapáttal a dohogásoddal. És megjegyezted hogy ennyire nem képes, és ő már ne is haragudj, de jogosan mondta hogy a te apád meg még ilyen se... Először a saját házad táján söprögess és utána minősítsd az ő apját. Ugye...


Szóval mindent összevetve te vagy túlérzékeny, egyértelmű.

2013. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Sajnos a párod felvetése jogos. Édesapád a családodat tette anno kockára a kis kalandjával és baromira nem rajta múlott, hogy nem esett szét darabokra, édesanyád mérhetetlen megbocsátásának és a családja iránt tanúsított alázatának volt ez köszönhető, nem pedig édesapádnak. A párod csak kimondta az igazságot, nem volt jogod minősíteni az apósodat, főleg, hogy a tiéd ettől sokkal durvább dolgot tett.
2013. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
Nézd, én csak annyit szeretnék mondani, hogy azért sírtál még sokáig, mert apukád csalta anyukádat és nem azért, mert a férjed ezt kimondta. Tudom, hogy most megbántott ezzel és nem volt szép tőle, főleg, hogy ennek a dolognak semmi köze sem volt az éppen aktuális vitához. Újra hallottad, ezért most újra fáj, de nem csak a férjedre haragszol és ezt te is tudod.
2013. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
51%

Bocs, de oltári hülyeségeket írnak itt.

Nem reagáltad túl és tökéletesen igazad van, hogy haragszol a férjedre. Miért kellett volna szó nélkül lenyelned, hogy kihátrál az utolsó pillanatban? Mi köze van ennek ahhoz, hogy az apukád csalta az anyukádat? A férjed egy gyenge jellem, mert egy olyan dolog miatt rúgott beléd direktbe, amiről nem tehetsz. Bűntudatot csinál teljesen jogtalanul.

2013. okt. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Sokan írjátok azt, hogy a párom felvetése jogos, ő csak az igazat mondta a képembe. Lehet, hogy ez így van és csak az igazságot mondta a szemembe, de a mi a fene köze van hozzá?? Pláne olyan szinten, hogy egy közös, teljesen másról szóló vitánkban ezt vágja a fejemhez??

Azzal, hogy az ő apja így lemondta a segítséget, az szerintem valahol kettőnknek szólt, hiszen kettőnknek nem segített, a közös lakásban. Ellenben amit az én apám tett, ahhoz neki egy fikarcnyi köze sem volt és nem gondolom, hogy egy ilyen vitában fair lenne ezzel visszavágni.

Egyrészt, akkor még nem voltunk együtt, ő nem tudja a részleteket, nem tudja az engem hogy érintett és meddig tartott túltennem magamat rajta. Lehet túl érzékeny vagyok, de nem gondolom, hogy az én szűk családom körében (akik mostmár nyilván az övé is), neki kéne a döntő bírót játszania...

Igen, feltépte a sebet és tegnap előjött minden azzal kapcsolatos érzés. Nem gondolom, hogy pszichológusra lenne szükségem, pláne nem pszichiáterre. Arra van szükségem, hogy ha vitatkozunk, akkor ne gyerekes módon rúgjon belém az életem legfájóbb pontján, amit én túlzónak éreztem az én megjegyzésemmel szembe.

Nem durcáztam, egymás mellett aludtunk és egymáshoz is szóltunk. Az hogy milyen érzések voltak bennem tegnap este, illetve még most is a múlttal kapcsolatban és amiért ezt felemlegette szép stílusban, az más téma. Tudja és érzi, hogy baromira rossz helyre nyúlt, talán ez volt az első és az utolsó.

2013. okt. 29. 09:16
 26/43 anonim ***** válasza:
De megbeszéltétek a dolgot? Mert nem ártana. Ha nem beszélsz róla, csak gyűlni fog benned a feszültség és később nagyot fog robbanni.
2013. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Fhuu itt gyakorikérdések.hu-n milyen szőrös szívű emberek vannak...kedves kérdező! ne foglalkozz velük...én egy 15 éves lány vagyok....ugyan ezeken mentem keresztül...csak én ott tartok hogy anyum meg apum 300 km-re laknak egymástól...valahol megértelek...na meg a párod apja megtehette volna azt a szívességet, hogy átjön hozzátok segíteni...am biztos a párodnak is rosszul esett kicsit, hogy nem jött át...de szerintem rohadtul nem kellett volna azt felhánytorgassa ami történt a múltban...Szerintem beszéljétek meg...és minden rendben lesz :)
2013. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
A leírtak szerint olyan családból származol, ahol a szőnyeg alá söpörték a problémákat.És amiről nem beszéltetek, az nincs is.Ezért nem tudsz szembenézni a múltaddal és ezért reagálod túl, ha szembesítenek vele. Persze lehet így élni, de sok szenvedéssel jár.De ha ezt választod, hajrá. Csak persze ne csodálkozz rajta, ha újabb és újabb szúrások érnek, ami számodra "halálos" sebnek tűnik majd. Amíg ezt magadban nem teszed helyre, addig a világ is gonosz lesz a szemedbe. Persze úgy tűnik, te most is a szőnyeg alá seprést választod. Te tudod
2013. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Úgy látom, a felelőskeresés, "ki a hibás?" játék népszerű itt.


Rosszul reagáltál egy szitura, ő meg rosszul reagált a reakciódra. A kérdést láthatóan feldúltan írtad ki, idővel lenyugszol.

Eresszétek ki a gőzt mindketten - szerintem ez egy kölcsönös bocsánatkéréssel és egy gyors tisztázó (én úgy éreztem, hogy...) beszélgetéssel könnyedén lezárható.


A hibáskereső játék tapasztalataim szerint még soha, semmit nem vitt előrébb.

2013. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy nem fogjuk megbeszélni (igaz azt se, hogy igen), de erre tegnap nem voltam képes és még ma sem biztos, hogy szeretnék erről beszélni, ez van. Kell egy kis idő, amíg leülepszik és utána letudunk ülni higgadtan megbeszélni a dolgokat. Ilyen vagyok, ha megbántanak... Nem tudok mindent egy bocsánatkéréssel lerendezni sajnos vagy nem sajnos, ez van.

Abban van valami, hogy a családunkban a gyerekek mindig mindenből ki lettek hagyva. Apám egy blokkal bukott le, ami egy ékszerről szólt. Mosásnál került elő, de anyu fel sem figyelt rá, ahogy pakolta ki a zsebeket. Mivel elég busás összeg volt, megakadt rajta fürdésnél a szemem és még cukkoltuk is anyuval tesómat, hogy milyen jó a barátnőjének, hogy ilyen ajándékokat vesz neki. Erre ő nézett mint borjú az új kapura, azt sem tudta mivan.

Éreztem, hogy itt valami gáz van, nem vagyok hülye, de "mi gyerekek" soha nem lettünk igazán beavatva, hogy mi történik és mi fog történni. Ha kérdeztem egy vállrándítás, vagy két szó jött válaszként, azt hiszem ezért volt nehéz feldolgozni ezt. Nem tudtam melyik nap érek úgy haza a suliból, hogy apu cuccai össze vannak pakolva, avagy éppen arra, hogy leültetnek minket és elmondják, hogy költözünk... Hónapokig fogalmam sem volt arról, hogy mi lesz velük/velünk, nem veszekedtek, nem beszélgettek előttünk, szimplán csak elmentek egymás mellett. A bizonytalanság is közrejátszott abban, hogy ez ennyire fájt nekem az tény, de azt hitték nekünk tesómmal úgy a jobb, ha nem tudunk "semmiről".

Ettől függetlenül én a párommal mindig is nagyon nyílt voltam és megtudtunk beszélni bármit. Az, hogy ő most ott rúgott belém, ahol legjobban fáj, nem tartom szép dolognak, a reakcióimból ezt tudja is, de amint leülepszik megfogjuk beszélni...

2013. okt. 29. 11:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!