Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Iszonyatosan megbántott a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Iszonyatosan megbántott a férjem! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Mielőtt érettségiztem, a családunkban kitört a balhé, kiderült, hogy apu évek óta csalja anyut. Baromira nehéz időszak volt, de túlléptek rajta és együtt maradtak a szüleim. Azóta jó pár év eltelt és megint volt egy kisebb balhé (más okból), amitől teljesen kiborultam. Akkor elmondtam a páromnak a régi eseményeket is, mert úgyéreztem felrobbanok, ha magamban kell tartanom továbbra is. El voltam keseredve és elmondtam neki azt is mennyire fájó pontja volt az az életemnek, hiszen egyik napról a másikra összedőlt akkor a kártyavár, az idilli családkép, amit addig megszoktam.

Ma volt egy kisebb vitánk apróbb felújítási munkákról. Úgy volt, hogy apósom átjön segíteni, ő ért hozzá, de lemondta és azt is hozzátette, hogy nem ő lesz a mi emberünk, kérjünk meg mást. Nem igazán értettem a helyzetet és rosszul is reagáltam le, vitatkoztunk, hogy miért nem képes ennyire az apja értünk. Az jött válaszként, hogy tudja hogy ez most nem annyira fair az apjától, de attól még nem kell egy r*hadéknak beállítani, mert még így is nagyságrendekkel jobb, mint az én apám, aki képes volt évekig d*gni anyám háta mögött. Ezt így szó szerint. Az állam leesett, a szemeim pedig felakadtak, el sem hiszem, hogy ezt képes volt a képembe mondani... Annyit reagáltam, hogy "gratulálok", sarkon fordultam és vagy fél órát bőgtem magamban. Én nem szidtam apósomat, csak értetlenkedtem és akkor képes ilyet a fejemhez vágni, amiről tudja nagyon jól mennyire fájó pont volt az életemben?

Mi a fenét csináljak? Nyeljem le? Vagy én viszem túlzásba? Nem hinném, hogy minősítenie kéne az édesapám cselekedeteit, aki ellenünk soha nem tett semmi rosszat, sőt... ha kéne tán a hátsónkat is kinyalná, csak hogy nekünk jobb legyen. És akkor ez a hála részéről...



2013. okt. 28. 19:51
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Elmentetek egymás mellett. Ő nem tudta, hogy ez neked ekkora fájdalom. Beszéltetek róla, de nem hangsúlyoztad ki eléggé, hogy ez neked mai napig fáj és legyen olyan szinten tabu, hogy ne éljen vissza vele, ne bántson ezzel vele. Szóval ha tudta volna, akkor biztos nem hozza fel. Te pedig túlreagáltad, mert azt hitted direkt fájdalmat akar okozni neked ezzel, pedig részéről csak egy laza beszólás volt.

Legyen ez jó lecke. Beszéljétek meg azt, hogy ezentúl nem hozzátok fel egymás családját vita során, nem jellemzitek egymás családját. Ő se a tiedet, te se az övét. Úgy fair.

2013. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Szerintem a párodnak is baromi rosszul eshetett a reakciód.Ő is szereti az édesapját,pont úgy,ahogy te is a tiédet!Az ő célja is az lenne,ha ti jóban lennétek.Az édesapja döntése az volt,hogy nem segít,de ez nem a párod döntése!Nem tehet ellene semmit!Nem ő volt a hibás,de Te rá zúdítottad a haragodat.Mindketten hibásak vagytok!Viszont értelmes és szerető feleségnek tűnsz,totál biztos vagyok abban,hogy leültök és megbeszélitek az egészet.Te elmondod neki,hogy mennyire megbántott és ő is elmondhatja,hogy mit miért tett.Sok sikert hozzá és hosszú, boldog házas életet kívánok!
2013. okt. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%
Bántó volt, de, hogy két napja nem bírsz erről beszélni és még mindig ezen rágódsz, kicsit nevetséges. Nem tudsz már mit kitalálni, hogy konfliktus legyen otthon?
2013. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

20-as vagyok.

A válaszolók nagy része nem fog megérteni, mert külső szemlélő azt látja, hogy a férjed beszólt, te besértődtél és nyalogatod a sebeidet.

Aki nem olyan lelki beállítottságú mint te, annak fogalma sincs arról, hogy egy megjegyzés milyen bántó tud lenni, és milyen mély sebeket tud feltépni. Hidd el, a férjed sem gondolt erre abban a pillanatban.

Az idő majd enyhít ezen, és tudatosan próbáld másik szemszögből is megvizsgálni az esetet. Olyan ember szemszögéből aki nem ennyire érzékeny mint te. Abban igazad van, hogy gyerekes dolog ilyen bántó dologgal visszavágni (főleg, hogy semmi köze hozzá), de abban a szituációban a férjed a saját apját akarta csak védeni.

Én is így reagálnék ahogy te, nekem is fájna, de ne várj megértést olyan emberektől, akikből ez a túlérzékenység hiányzik. Biztos te is tudod, hogy ez mekkora hátrány, máskor meg előny. Érzelmileg jobban bánthatóak az ilyen emberek (tudom). Ne magyarázkodj olyanoknak akik nem értik, mert nem fogják érteni. Ezt minden rosszindulat nélkül írom, egyszerűen csak tényként állapítom meg. Itt meg amúgy is mindig az a hibás aki kérdést tesz fel és rágódik valamin.

Nem is értem azokat a válaszolókat akik az apádat szidják. Nem az volt a kérdés, hogy az apád gyökér-e, hanem, hogy a férjed megbántott... Mindegy, ha valaki nem érti ennyiből, annak nem lehet elmagyarázni. A férjed pedig már megbánta szerintem, mert most látja csak igazán, hogy mennyire megbántott. Nem bántani akart, csak az apját védeni. Ettől ő nem rossz ember, de ez most rosszul sült el.

2013. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Nos én nagyon érzékeny ember vagyok,rengeteg gyerekkori sérelemmel,szülők válása,nevelőapa molesztálása, tanárok alázása és egyéb finomságok.De ettől függetlenül úgy gondolom még ha rosszul is esik,amit a párod mondott,józan ésszel rá kell jönnöd,hogy igaza volt,és csak az apját védte nem neked akart rosszat.Ilyen esetekben nem az a megoldás,hogy rohansz a netre feltenni,és várni,hogy megveregessék a vállad,és szidják a párod,ilyenkor a kommunikáció segít a pároddal nem idegenekkel.Van ami rosszabbul érinti az embert igen,de felnőtt emberként nem teheted meg,hogy duzzogsz ilyen apróságokon,mert sokkal de sokkal nagyobb problémák lehetnek még amit megoldani kell majd nem duzzogni rajta.Ezeket úgy mondom,hogy nagyon érzékeny vagyok,lelkileg nagyon instabil,de az évek alatt sokat tanultam és tapasztaltam és tudom bolhából nem érdemes elefántot csinálni.
2013. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

34-es, köszönöm a válaszodat, talán igazad lehet!

Nem arra vágytam, hogy megveregessék a vállam, sőt... nem is rohantam ide, jó néhány óra eltelt a vita és a kérdés kiírása között...

Én megértem azt, hogy az apját akarja védeni, vagy be akarta fejezni a vitatkozást, de arra nem ez a helyes módszer. Ezután vissza kellett volna szólnom, hogy oké, a te anyád meg szarul főz? (egyébként nagyon is jól főz, csak mondtam valamit) Folytathattuk volna ezt egész este... Az ő családja sem makulátlan mégsem jutna eszembe SOHA egy vita hevében ilyesmit a fejéhez vágni!

Egyébként nem tartom magamat egy gyenge jellemnek. Nőként, vezető beosztású mérnök vagyok és nap mint nap döntök fontos helyzetekben, ahol semmiféle tutyimutyiságot nem engedhetek meg magamnak, sem érzékenységet, sem érzelmeket, csak is a puszta tényeket, határozottságot és egyenességet. A munkám során minden lepereg, de a magánélet más. A párom is tett már ellenem ezt azt mégis nagyon szeretem. Akárhányan suttyózzátok az édesapámat, én sem gratulálok neki a tetteiért, de az apám és szeretem. Márpedig nem tűröm, ha olyanokat bántanak, akiket szeretek, pláne ha olyan bántja, akit szeretek. Ismeretlenek szidalmazása kevésbé érdekel.

2013. okt. 29. 17:13
 37/43 anonim ***** válasza:

Nem olvastam vissza mindent, így lehet, hogy már előttem leírtak hasonlókat, akkor + 1 hasonló vélemény.


Valóban kicsit túlreagálod, az igazság fáj, sajnos ez egy tény, valóban nehéz bárkinek bármilyen igazsággal szembesülni. Persze tiszteletben tarthatta volna, hogy akármilyen is, de Ő a Te apád!


És egy nagy pozítívuma, hogy ezzel azt is sugallja, hogy ő a férjed, soha nem tenne veled ilyet!

2013. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az érzelmi inteligenciához az is hozzá tartozik,hogy megbocsájtunk és nem nyalogatjuk a sebünket hosszú napokig!Szerintem Te ugyan úgy megsértetted a párodat azzal,hogy az édesapját kezdted szapulni és mivel ő is szereti a saját apját visszavágott.A vitához két ember kell.Megértem természetesen,hogy csúnyán csapott vissza és hogy ez neked nagyon rosszul esett,de túl kell lépni.El kell mondani,hogy mit éreztél,de nem szabad napokig ezt emlegetni.Az már olyan lelki terror féle és az nem vezet sehova.
2013. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Nem olvastam vissza mindent, így ha ismétlek, bocsi. Nekem ez a "hogyan tovább?" nem tetszik. Mi az, hogy hogyan tovább? Történt bármi végzetes? Ha valaki valamit tesz, kérdező, az ltaláában azért van, mert adott pillanatban az ő szemszögéből az látszik helyesnek. Nem pedig azért, hogy belénk rúgjon. Nem esik jól minden, ez tény, de tudni kell látni a másik oldalról is.
2013. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
össze kell zárni a két vénembert beszéljék meg ki a nagyobb szemét
2013. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!