Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kapcsolati gondok terhesség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolati gondok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A párom és én bevállaltunk babát. Már régóta terveztük és elérkezettnek láttuk az időt. A koromból is kifolyólag sajnos többféle gond jelentkezett. A baba jól van szerencsére, én azonban minden nap taccson. Emiatt ideges, ingerült, fáradt vagyok. Hiába próbálok tenni ellene, sajnos ez legtöbbször a páromon csattan. El akart egyik nap költözni. Most nem tudom mit tegyek. Szeretem, de úgy érzem amíg nem szülök meg, addig nem tudok változtatni a helyzeten. Erőmön felüli ez az egész.

2013. nov. 18. 09:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak kozhelyeket lehet mondani: neked is meg kell tanulni mashogy levezetni a feszkot, es egy kicsit neki is turelmesebbnek kell lennie.
2013. nov. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Tudom, hogy nehéz (3 gyerekem van) de próbáld kicsit kontrollálni magad. Nem tudom mennyi idős terhes vagy, de én azt tapasztaltam, hogy vannak jobb és rosszabb időszakok, ahogy tombolnak az emberben a hormonok. Az első trimeszter a legnehezebb, utána azért lényegesen jobb lehet. (aztán a vége megint elég nehéz :D)

A párodnak is megértőbbnek kéne lennie. Nem ártana, ha olvasna kicsit a terhességről, hogy ez mivel jár, hogy sok nőt mennyire megvisel. (én vészes hányással heteket voltam kórházban, volt orvos, aki el is akarta venni a babát, mert már én voltam veszélyben, annyira nem maradt meg bennem semmi. Persze mint tudjuk, és szokták itt mondani az okosok, a terhesség nem betegség. Valóban, hanem egy másállapot, ami sok nőből nem a legjobbat hozza ki. De gondoljatok arra, hogy ez csak egy átmeneti állapot. Ne távolodjatok el egymástól, kommunikáljatok.

2013. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Mit fogsz kezdeni akkor amikor majd megfog születni a baba, mikor az 100x nehezebb időszak mint egy problémás terhesség?
2013. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

6. hónapom van most. Ráadásul belefogtunk a lakásátrendezésbe is. Annyi munka van, hogy alig győzi a párom, én meg segíteni se tudok, mert nincs erőm. (Nem sajnáltatni akarom magam)

Ő egyre fáradtabb, mert ugye munkája is van mellette, itthon is dolgozik és még én se vagyok türelmes. De amikor vitatkozunk mindig úgy érzem nekem van igazam.

Sajnos azt Ő sem hiszi már el, hogy hónapok óta tart a rosszullétem. Folyton dokihoz akar cipelni, de én már úgy érzem azok se tudnak többet tenni.

2013. nov. 18. 09:59
 5/16 anonim ***** válasza:
12%

Ha most nem akarsz uralkodni magadon, akkor mi lesz, ha megszületik a baba?

A terhesség nem betegség, és nem is tombolnak a hormonok. Csak ezt ma sokan bebeszélik maguknak. Igaz, hogy terhesség alatt az anya hormonháztartása más, mint előtte, de NEM tombolnak.

Az első terhességem alatt 3 hónapig még a víz is alig maradt ,meg bennem. Lefogytam 10 kilót, de soha nem hisztiztem és főleg nem veszekedtem a férjemmel. Tudomásul vettem, hogy ez a terhesség velejárója. A babám egészségesen született.

2013. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Azt javaslom, még van időd, kérj külső segítséget a lelki problémáid rendezéséhez, mert tényleg nehezebb lesz, ha itt van a baba. Úgy érzem, rengeteg szorongás van benned, ezeket oldani kellene egy kicsit. Próbáljatok lassítani egy kicsit, forduljatok tudatosan nagy szeretettel és megértéssel egymás felé.
2013. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy valóban rosszul vagyok. Nem jó értéket mutat a vérnyomásom és a vércukrom se. Diétáznom kell erősen. Szinte minden nap fáj a fejem és még most is hányok gyakran reggelente. Ezt nem én találom ki. Próbálok mindent betartani amit az orvos mondd, de kevés. Egy ideig jobbak az értékek, aztán megint rosszabb lesz. Még dolgoznom is kellene menni, de nem tudok, hetek óta itthon vagyok és csak beugrok ha nagyon muszáj.
2013. nov. 18. 10:11
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Az azért durva, ha már most el akar költözni. Ennél talán némileg több felelősség kellene mindkettőtök részéről egy gyerekhez!


Ha tudod, hogy feszült vagy, akkor először is beszéld meg vele, hogy sajnos dolgoznak a hormonjaid, másrészt mielőtt idegből megszólalsz, számolj el 3-ig és gondold végig, hogy most komolyan megéri-e ezen összeveszni.

2013. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De ha valóban fájdalmaid vannak és rosszul vagy (a normális terhességi "tüneteken" túl), akkor mi a p*csának nem mész orvoshoz??
2013. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9. Járok orvoshoz már szinte heti rendszerességgel. De a diétán és gyógyszeren kívül mást nem tudott javasolni a doki. Ez már sajnos a korommal jár. Késői baba, de nekem az első és nem akartam gyerektelen maradni.
2013. nov. 18. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!