Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kapcsolati gondok terhesség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolati gondok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A párom és én bevállaltunk babát. Már régóta terveztük és elérkezettnek láttuk az időt. A koromból is kifolyólag sajnos többféle gond jelentkezett. A baba jól van szerencsére, én azonban minden nap taccson. Emiatt ideges, ingerült, fáradt vagyok. Hiába próbálok tenni ellene, sajnos ez legtöbbször a páromon csattan. El akart egyik nap költözni. Most nem tudom mit tegyek. Szeretem, de úgy érzem amíg nem szülök meg, addig nem tudok változtatni a helyzeten. Erőmön felüli ez az egész.

2013. nov. 18. 09:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

Ezt most nagyon komolyan mondom neked...


Ha nem akarod tönkretenni a kapcsolatotokat igenis tanulj meg engedni. Te rosszul érzed magad, a párod fáradt. Mikor úgy érzed neked van igazad, akkor is adj magadnak 5 percet, hogy végig gondold, biztos neked van igazad? EGÉSZEN biztos?


Amikor nem veszekedtek és vagytok rosszban beszélgess erről a pároddal. Öntsd ki neki a szíved, hogy nem akarsz rosszban lenni, próbálod kontrollálni magad, és sajnálod, hogy ilyen vagy. Megpróbálna-e ő is türelmesebb lenni ezalatt az időszak alatt? Mert mindkettőtöknek engednie kell az igazából. (nem is értem min tudtok ennyire összeveszni. Mindennapi csip-csup ügyeken? Komolyan úgy érzed megéri felrúgni baromságokhoz való ragaszkodás miatt a kapcsolatot, mint pl. a gyerekszobának a falának a színe vagy mittudomén?)

2013. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem én pontozgatom itt az embereket. Előre szólok, mielőtt vita lesz belőle! :)


Köszönöm a tanácsaitokat! Már az is megnyugtató volt, hogy kiönhettem a szívem!

2013. nov. 18. 10:28
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

1.) Keress egy pszichológust, papot, védőnőt, bárkit, akire rá tudod testálni a konténer szerepet.

2.) Pszichológus abból a szempontból jobb lenne, mert tud neked feszültség levezetésre alternatív megoldásokat javasolni - a tiéd gyakori probléma

3.) Keress egy helyet, ahol van kismama jóga

4.) Amennyiben megteheted, keress segítséget a háztartási munkákhoz és a későbbiekre a gyerek mellé

5.) Mozgósítsd a barátokat, szülőket, h segítsenek lakást átrendezni


Nem olvastam végig a válaszokat, lehet, h már mások is írták ezeket.

2013. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kontrollálni magad, nem igaz, hogy nem lehet. Hány éves vagy egyébként? Anyukám 42 évesen szült, neki is problémás terhessége volt, de soha senkin sem verte le a feszültségét, pedig volt már pár gyereke, próbálj meg uralkodni magadon. Amyám iszonyat szarul volt, de mindegyikünkre odafigyelt, és nem lovalta bele magát abba, hogy ő most rosszul van és nem volt bunkó. Ezt magamról is tudom, ha csak arra koncentrálok, hogy mi fáj, hol fáj hogy érzem magam, akkor csak még rosszabb lesz. Foglald el magad, ne gondolj rá, sétálj a friss levegőn és sokkal jobb lesz.
2013. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg más gondok is lehetnek a háttérben, a pszichológust én is csak ajánlani tudom, remek lelki támaszt nyújthat! Igyál nyugodtan nyugtató hatású teát (persze nem árt ha egyeztetsz az orvosoddal!) és üljetek le a férjeddel még egyszer őszintén beszélgetni! Ez az időszak érthetöen nehéz neked, és elárulom: szülés után még rosszabb is lehet!
2013. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ez nehéz időszak, de pont azt bántani, aki jelenleg a legfontosabb, nem csak hiba, hanem hülyeség! Ha meglesz a gyerek, még sokkal feszültebb leszel, ne halassz addigra semmit. Most kell megoldani. Szedj magnéziumot, a feszültségre nagyon jó, és próbáld kerülni a konfliktusokat, nem hiszem, hogy egyedül akarsz maradni a kicsivel egy hiszti miatt...
2013. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!