Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Dolgozó nők! Ti hogyan vagytok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dolgozó nők! Ti hogyan vagytok képesek fenntartani az egyensúlyt a munka, a háztartás és a szerelem között?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok, nagyon szeretem a férjemet, kiegyensúlyozott, boldog házasságban élünk. Mióta csak együtt vagyunk, mindig is dolgoztunk mindketten, de most megváltozott a munkarendem átmenetileg, így reggel 7 órától este 7-8 óráig a munkahelyemen van rám szükség. Az átmeneti állapot még kb. másfél-két hónapig fog tartani. Eddig nem volt probléma megőrizni az egyensúlyt a háztartási feladatok, a munka és a férjem között, jutott időm mindháromra. Úgy érzem, rendben volt a lakásunk, volt időnk beszélgetni a férjemmel, és a munkámat is a legjobb tudásom szerint végeztem. Most azonban, második hete eljutottunk odáig, hogy a házban áll a kupi, a férjemmel pedig alig beszélgetünk, szinte csak aludni járunk haza egymás mellé a hétköznapokon.Természetesen a hétvégeken programokat szervezünk, és alaposan kitakarítok, mégis bánt, hogy hétköznap ő mosogat, neki kell kiteregetnie, és alig van időnk egymásra. Mindezt ő nem teszi szóvá, de engem bánt. Mit kellene másképpen csinálnom? Ti hogyan oldjátok meg?

2013. nov. 24. 17:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért ilyen borzasztó, hogy meg kell osztanotok a házimunkát? Ha mindketten dolgoztok, nem az a normális?
2013. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ne értsd félre, eddig is kivette a részét a házimunkából, de most hétköznap minden rá marad, holott ő is dolgozik. Ez bánt engem leginkább.
2013. nov. 24. 17:36
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Nekem besegít egy néni hetent 1X. Másképpen nem tudnám megoldani.
2013. nov. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az főz aki előbb hazaér a munkából. A takarítás pedig hétvégente közös meló. Ha most ő van ottohn többet, akkor egyértelmű, hogy ezeket ő csinálja. Szerintem nincs ezzel semmi gond.
2013. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
45%

Jézusom, neki kell mosogatni és teregetni???

Még jó, hogy ennek max 2 hónap múlva vége!

Amúgy mitől áll a kupi, ha otthon sem vagytok?

2013. nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Utolsó, látod, ez egy jó kérdés, de jogos. :) Pedagógus vagyok, órákra készülök, és rengeteg a papírcetli, fecni stb. Igyekszem este rendet rakni magam után, de másnap kezdődik elölről, amint leülök az asztalhoz. Mivel központi helyen lakunk, így elég sok a por is, ez is zavaró. Korábban minden nap felsepertem és felmostam.
2013. nov. 24. 17:47
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

nem kell kétségbe esni. ez csak egy átmeneti időszak, utána megy minden a régiben. egy a fontos, hogy a fáradtság, kimerültség miatt ne veszekedjetek.

örülj hogy ilyen normális, és kiveszi a részét a házimunkából.

nálunk általában fordítva szokott lenni, a páromnak az október a húzós minden évben, de igyekszem lábujjhegyen járni, és kicsit jobban kényeztetni :)

2013. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónap nem a világ. Igen, most neki kell jobban odatenni magát. Ez van. Ha neki lesz majd több munkája, te teszel többet otthon. Egy házasság erről is szól.


Én személy szerint úgy oldom meg, hogy jön egy takarítónő hetente 1x. De nálunk már van 3 gyerek.

2013. nov. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
7-es! Szerencsére nem vitatkozunk, sosem szoktunk. A demokratikus párkapcsolat és a kommunikáció hívei vagyunk. Aranyos ahogy írtad, hogy lábujjhegyen jársz, nálunk most ő tanult meg repülni, hogy ne zavarjon, de volt ez ár fordítva is. :) Mindenkinek ment a zöld kéz, 5-ös, szerintem a Te válaszod is hasznos, köszönöm!
2013. nov. 24. 17:51
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

ha nem vagytok otthon miért van kupi?

Az mosogat, akinek ideje van rá..

Nálunk teregetni pedig mindig a férjem tereget, akkor is ha nekem van időm, így szoktuk meg.


minden nap mást csinálunk meg...

ÉN port törlök, ő felporszívózik, vagy amíg a konyhában vagyok ő takarít...

a fürdőt azt én szoktam mert 15 perc alatt megcsinálom, van gyakorlatom.

megostjukm a feladatokat, amikor mindketten dolgozunk.


nekem nem nagyon megy, de a lényeg azon van, hogy a rendet meg kell tartani..tehát ha valamit előveszek, akkor azt visszarakom a helyére, az nem plusz meló akkor, de ha elöl marad minden, akkor utána baromi sok idő eltenni..

mindig egy keveset csinálni... pl 2 emberre annyira nem sok a mosogatnivaló, ha azonnal evés után azt a 2 tányért. és 4 evőeszközt elmosod, akkor nem marad későbbre, rászáradva semmi...miért bánt, hogy valamit neki kell csinálnia? mi lesz ha gyerek is lesz?

2013. nov. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!