Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Dolgozó nők! Ti hogyan vagytok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dolgozó nők! Ti hogyan vagytok képesek fenntartani az egyensúlyt a munka, a háztartás és a szerelem között?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok, nagyon szeretem a férjemet, kiegyensúlyozott, boldog házasságban élünk. Mióta csak együtt vagyunk, mindig is dolgoztunk mindketten, de most megváltozott a munkarendem átmenetileg, így reggel 7 órától este 7-8 óráig a munkahelyemen van rám szükség. Az átmeneti állapot még kb. másfél-két hónapig fog tartani. Eddig nem volt probléma megőrizni az egyensúlyt a háztartási feladatok, a munka és a férjem között, jutott időm mindháromra. Úgy érzem, rendben volt a lakásunk, volt időnk beszélgetni a férjemmel, és a munkámat is a legjobb tudásom szerint végeztem. Most azonban, második hete eljutottunk odáig, hogy a házban áll a kupi, a férjemmel pedig alig beszélgetünk, szinte csak aludni járunk haza egymás mellé a hétköznapokon.Természetesen a hétvégeken programokat szervezünk, és alaposan kitakarítok, mégis bánt, hogy hétköznap ő mosogat, neki kell kiteregetnie, és alig van időnk egymásra. Mindezt ő nem teszi szóvá, de engem bánt. Mit kellene másképpen csinálnom? Ti hogyan oldjátok meg?

2013. nov. 24. 17:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
43%
24 évesen házas? Jó nagy rabszolgává tetted magad ilyen fiatalon...:) Szerintem mindenkinek maga kell megoldania amit hagy maga után, én is rengeteget dolgozom, szerencsére társam nincs, így a szabadidőmben foglalkozhatok a hobbimmal, vagy kirándulhatok, csajozhatok. Én úgy csinálom, hogy sosem főzök de egészségesen étkezem, azaz valami vitaminban gazdag hidegtálat ütök össze, sok halat eszem, heti egyszer mosok, amíg áznak a ruhák addig csinálok mást, havi 1x takarítás, mosogatni is heti 1x, 20 perc. Szóval nem nagy para.
2013. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

10-es! Feljebb írtam, hogy sok a papírcetli stb, ami újratermelődik nap mint nap. A rend megtartásával eddig nem volt gond, mindig szép tisztaság és rend volt nálunk, bármikor nyugodtan fogadhattunk vendégeket is, mert nem kellett a szőnyeg alá sepernem semmit.


11-es! Az első mondatod után tudtam, hogy pasi vagy! :)Igen, "rabszolga" lettem ilyen fiatalon, de nagyon élvezem. :)) Igazán ügyesen osztod be a feladataidat, de én pl. megbolondulnék, ha hetente egyszer lenne elmosogatva vagy havi egyszer takarítanék. Azt hiszem, én látom rosszul a dolgokat.

2013. nov. 24. 18:05
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

de az az íróasztalod nem? szerintem ott pont belefér hogy " kupi" legyen...


(sokáig írtam, mert mást is csináltam közben, akkor még ez a válaszod nem volt...)


10

2013. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
10-es! Engem az íróasztali kupi is zavar. Köszönöm mindkét válaszod! :)
2013. nov. 24. 18:13
 15/31 A kérdező kommentje:
Szegény 11-es jól le lett pontozva. Azért én adtam neked is egy zöld kezet!
2013. nov. 24. 18:14
 16/31 anonim ***** válasza:
56%

Egy mondat után lejött a férfi jellem?:):D Ügyes lány vagy...;)

Szerintem az nem tetszett valakinek, hogy túl független vagyok, ha már én mosogatok, szegény lány mit csinálna a lakásban..:) Amúgy igen, elég jól osztom be az időmet, a mosogatást én úgy oldom meg, hogy nem lesz sok koszos egyáltalán 1 hét alatt (mármint minden koszos lesz..:D ), de pont addig kitart a rend...:) Van egy teás bögrém, egy üdítős poharam, egy sütis késem, egy halas késem, meg egy másik kis kés egyéb dolgoknak... aztán most a héten volt, hogy ugyan olyan sütit vettem több napon keresztül, és el se kellett öblítenem a kést, mert ugyan olyan sütis volt másnap is...:)

Mosás az már neccesebb, felveszem a kesztyűt hogy nehogy kiszáradjon a kezem, megnyomkodom a cuccost a vízben, aztán hagy ázzon... mosógépet lusta vagyok venni.


11-es! Az első mondatod után tudtam, hogy pasi vagy! :)Igen, "rabszolga" lettem ilyen fiatalon, de nagyon élvezem. :)) Igazán ügyesen osztod be a feladataidat, de én pl. megbolondulnék, ha hetente egyszer lenne elmosogatva vagy havi egyszer takarítanék. Azt hiszem, én látom rosszul a dolgokat.

2013. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező! Hidd el,hogy bőven elég a heti egyszeri kitakarítás.:) Magadnak csinálsz fölösleges feszkót,ha ezen idegeskedsz. Az jutott még eszembe,hogy esetleg vehetnétek közös meglepinek egy mosogatógépet úgyis jön a Karácsony.:) Ennyi a válaszom.

De amelett bocsi,nem tudok elmenni szó nélkül,hogy attól mert egy nő is meg egy férfi is dolgozik,attól ugyanolyan arányban kéne mennie a házimunkának.:) Ez akkora feminista hülyeség! Akkor aki többet keres az kevesebbet is dolgozzon vagy aki több órát? Ez alapján osszátok el ki mennyire nő vagy férfi!?:D Hát ez off!:D

2013. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
68%

En alkalmazkodom a feladatokhoz, a kulcsszo: rugalmassag.

"Korábban minden nap felsepertem és felmostam." - irod Te. Volt idöszak, amikor en is...

Amikor albiban laktam, egyedül, es napi 16 orat dolgoztam atlagban, tehat 2 db 8 oras munkahelyen, ragyogott a lakasom! Mondjuk ott kezdödik, h eleve könnyen tisztan tarthato volt padlozat meg minden, es 3. emelet, tehat saros cipönek eselye sincs addig. Mindent azonnal elrakok magam utan, cipöt levetem..stb, termeszetesen nem csinaltam magamnak ott Sem nehezsegeket. Jutott idöm partnerkapcsolatra, baratokra...stb. Majd a (most mar) ferjemet megismertem, egy idö mulva hozza költöztem. Elsö evben kb ugyanez ment tovabb, mivel a haza meg nem volt berendezve, igy többet voltunk anyosomnal. Majd berendezkedve kiderült, ö nem pakol el maga utan, söt mindent szeret felrerakni (hatha jo meg valamire), gyüjti a kis csavarokat meg vacakokat a lakas különbözö pontjain (villanykapcsolokon, polcokon, disztargyakban, különösen keramiakban)...stb. Ez mar 10 eve megy. Mi lenne velem, ha örölnem magamat a rendetlenseg miatt? Vajon eletben lennek meg? Tehat a takaritasnal annyi a különbseg, h a raforditott idö megnött valojaban a tenyleges takaritasi idö többszörösevel, bar ö ezt olyan kis semmisegnek gondolja... Mivel nekem egyre kevesbe fontos, ki mit szol (nekem csak magam miatt lenne nagyobb rendigenyem), a kezdeti vitak, nezetelteresek utan ennek megfelelöen egyre kevesbe volt otthon rend. Monduk ugy, hogy csak ha valaki jött, arra lett ugy igazan összeszedve a lakas (mivel neki fontos masok velemenye). Ja, es emiatt ilyenkor ö is kiveszi a reszet a takaritasbol. Tehat eleinte zavart a rendetlenseg, de valamit valamiert, megszoktam. Azota gyerekek, akik a viselkedesi mintat nemcsak tölem veszik at, es ezt inkabb gondold tovabb... nana, hogy a kenyelmesebb fele hajlik altalaban az ember, ha valasztasi lehetösege van... Aranyosan azzal, hogy minel kevesebb idö telt el egy-egy szüles ota, egyre nagyobb altalaban a kupi. Plane csaszarmetszes utan, mivel az egy mütet, es plane a többedik csaszarmetszes utan, a többször ugyanott felnyitott seb gyogyulasa miatt. Szivesen megoldanam takaritonö vagy mas rokoni segitseggel, de ilyen nincs, es öszinten szolva igy, hogy en ismerem a helyzetemet, sokkal kevesbe zavar a kupi körülöttem. A fontossagi sorrendben mar reg hatratolodott a takaritas. Nalam, nem a ferjemnel, es igen, en nem szegyellem magamat, hadd csinalja, ha neki meg mindig fontosabb, mit szolnak pl. a szülei vagy a testvere vagy mas rokona. (Barcsak a hetköznapokon is csinalna! Elöfordul egyebkent.) Az egeszseg szerintem kiemelten fontos, pl. csaszarmetsz utan regeneralodni, mert a gyerekeimnek szüksege van ram, es minden massal az egeszsegert tenni. A gyerekeim dolgaira, fejlödesükre, szakkörökre, barataival kapcsolattartasra, gyerekeknek a szorakozasi lehetösegekre idöt forditani - peldaul ezek mind sokkal fontosabbak. Lehetöleg egeszseges etkezes, ehhez a fözes is több idö, de egyebkent szorosabb idökben egyaltalan fött, meleg etel elöallitasara is jo, ha van idö, tehat ezek mind fontosabbak. Gyerekeknek a Jezuska hozza a karacsonyfat, ezt összehozni es az ajandekokat elöttük megvenni ugy, hogy ne vegyek eszre, ezek mind-mind rengeteg idöt, energiat követelnek, es persze mind fontosabbak. Egyaltalan, informalodni a jatekokrol, hogy mi lenne nekik a legjobb, es a fejlödesükkel lepest tartani, hogy jo iranyba tereljem (ilyesmikröl olvasni)... (Mar nem is emlekszem, hogy milyen rendrakasrol van szo?) Aztan a szemelyes fejlödes engem mindig is erdekelt, magasabb gondolatok, hiszen nem csak ugy egyik naprol a masikra elünk, minek is vagyunk a vilagon...

Szoval mar regota nem zavar a rendetlenseg körülöttem. Igen, ha masoknal van rendetlenseg, altalaban elsöre latni, hogy miert. Sok sztem hozzank hasonlo helyzetüt ismerek (takaritas szempontjabol), de azt is latom, ahol a takaritasra bar nem forditanak idöt, de rendszeresen divatos cuccok vasarlasara, rendszeres mani/pedikürre meg miegymasra, minden evben nyaralasra megis van idö a kupi mellett. Na, nekik meg hatrebb van a fontossagi sorrendben a takaritas, bar ök a különbseget nem latjak.

2013. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Kedves 11 és 16!


Úgy látom, nem igazán értenek egyet a módszereddel a hölgyek, akik eddig válaszoltak! :)Nem volt nehéz kitalálni a férfias válaszod alapján, hogy nem egy háztartásbelivel van dolgom. :D A nők általában örülnek, ha mielőbb férjhez mennek, a férfiak ellenben igyekeznek kihúzni ezt az időt minél későbbre, habár hozzátenném, hogy ha másfél éve valaki azt mondja nekem, hogy 1 év múlva asszony leszek, itatok vele még egy pálinkát... Szerintem mindaddig tudod így alakítani a dolgaidat, amíg nem jön egy hárpia, aki felforgatja az életedet fenekestől. :) Sok szerencsét ehhez! Köszönöm a válaszokat! :)

2013. nov. 24. 18:51
 20/31 anonim ***** válasza:
75%
Na olyan már jött, nem is egy...:) Volt akiért rengeteget megtettem, de nem igazán volt kifizetődő, mert a munkahelyén rányomult az egyik kollegája, mert "az van közelebb". Aztán rájöttem, hogy egyedül sokkal boldogabb vagyok..:) Persze néha hiányzik hogy valaki itt sertepertéljen, de olyankor csak bontok egy sört...:D Na persze nem, inkább whiskeyt, meg amúgy is most inkább a munkára akarok fókuszálni, meg hogy megvegyem a lakást ahol lakom. De utána sincs tervbe család, mert a terveim közt inkább az szerepel, hogy körbeutazom az összes kedvenc városom a világban..:D
2013. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!