Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Dolgozó nők! Ti hogyan vagytok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dolgozó nők! Ti hogyan vagytok képesek fenntartani az egyensúlyt a munka, a háztartás és a szerelem között?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok, nagyon szeretem a férjemet, kiegyensúlyozott, boldog házasságban élünk. Mióta csak együtt vagyunk, mindig is dolgoztunk mindketten, de most megváltozott a munkarendem átmenetileg, így reggel 7 órától este 7-8 óráig a munkahelyemen van rám szükség. Az átmeneti állapot még kb. másfél-két hónapig fog tartani. Eddig nem volt probléma megőrizni az egyensúlyt a háztartási feladatok, a munka és a férjem között, jutott időm mindháromra. Úgy érzem, rendben volt a lakásunk, volt időnk beszélgetni a férjemmel, és a munkámat is a legjobb tudásom szerint végeztem. Most azonban, második hete eljutottunk odáig, hogy a házban áll a kupi, a férjemmel pedig alig beszélgetünk, szinte csak aludni járunk haza egymás mellé a hétköznapokon.Természetesen a hétvégeken programokat szervezünk, és alaposan kitakarítok, mégis bánt, hogy hétköznap ő mosogat, neki kell kiteregetnie, és alig van időnk egymásra. Mindezt ő nem teszi szóvá, de engem bánt. Mit kellene másképpen csinálnom? Ti hogyan oldjátok meg?

2013. nov. 24. 17:29
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Kedves fiatalember!


20-as!Kívánom, hogy jöjjön egy "nőstény", aki keresztülhúzza a számításaidat! :D Nálam is ez történt. Amikor épp elhatároztam, hogy "böjtölök", akkor jött a férjem... 1 év múlva már asszony voltam, szóval vigyázz! És igyekezz azzal az utazgatással! :D


19-es! Nagyon jól esett, amit írtál, mert rá kell lassan jönnöm, hogy rosszul gondolkozom. Nyilván, ha gyermekeink lesznek, ők lesznek az elsők, nem pedig a takarítás...

2013. nov. 24. 19:19
 22/31 A kérdező kommentje:
18-as, bocsánat!
2013. nov. 24. 19:20
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy javaslat a szamitogep körüli papircetlik kevesebb ujratermelödesere: iskolakban ezert van a "faliujsag", tehat vmi falra szerelhetö akarmin gyüjteni (lehet magneses, vagy fabol es szines fejü gombostüvel kiaggatni...stb). Nalam a szamitogep mellett müanyag fiokos polcrendszer van. Ha van ra lehetöseg, függönnyel vagy paravannal elvalasztani a munkahelyet. De jol nez ki egy fabol keszült valasztofal is futo viragokkal atfuttatva, csak ugye idöbe telik es fenyigenyü is, meg lehet, hogy odivatu megoldas (most olyanra gondoltam, ami alul viragtarto). Több kisgyerekes ismerösnel a nappalibol egy sarok egyszerüen egy sarokgarnituraval van elvalasztva, bar igy nem takar sok mindent. Teljesen megertelek egyebkent, nalam meg igy is van kupi a gep körül, h nem dolgozom rajta. Es mintha manapsag nem a sok aprosagnak helyet rejtegetö, sok fiokos es tarhelyes iroasztalok lennenek a divatok, ezeket a kiegeszitöket magunknak kell megvenni. Talan az Ikea gyakorlatiasabb ilyen szempontbol, legközelebb ott neznek iroasztalt.


Lam, lam, mennyit tanulhatunk a valaszokbol:

:DDD

"Van egy teás bögrém, egy üdítős poharam, egy sütis késem, egy halas késem, meg egy másik kis kés egyéb dolgoknak... aztán most a héten volt, hogy ugyan olyan sütit vettem több napon keresztül, és el se kellett öblítenem a kést, mert ugyan olyan sütis volt másnap is...:)"

Hogy ez nekem nem jutott eszembe: halas kes, sütemenyes kes...??? Ezt az ötletet be kell dobnom a ferjemnek... :D

Olyan aranyos kis valasz, tenyleg joszandeku, kisse naiv valaszadotol.


18.

2013. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Köszi!:) 20-on közepe után járok kicsivel, de én direkt most távol tartom magamtól a nőket, mert eddig rosszak a tapasztalataim.. Mármint a legtöbb az igen, ilyen háztartásbeli féle, meg gyerek, család, stb., na most akinek ilyen gondolatok vannak a fejében, azzal én nem tudok mit kezdeni, mert nekem egy erős, pénzcsináló nő kell, akivel ketten tudunk haladni. A legtöbb nő inkább eltartott akar lenni, és nem cégvezető típus.

De persze idővel biztos lesz olyan is, akivel együtt lehet céget alapítani, utazni a világban, és nem babázni meg háztartást vezetni akar.:)

2013. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
23, köszi..:D Ti is aranyosak vagytok...:) Na de hát idő hiányában az ember akarva-akaratlanul feltalálja magát, de azért azt nem javaslom a férjednek, hogy fogmosás közben hugyozzon... mert ha rácsöppen a fogkrém, eléggé csípi...
2013. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
89%

Elözö fiatalembernek:

:D A humor sztem is fontosabb, mint a rendrakas...

Ha megengeded azert, bocsi, de genetikailag kodolva vagyunk, tehat ilyen terveket talan jobb lenne atgondolni (esetleg a sajat nemedhez fordulni:D), mert sztem csak csalodni fogsz. Ha valaki mast mond, az is genetikailag kodolva van, ez ki fog majd derülni (remelem, idöben). Nekem egy regi iskolai bnöm valtig allitotta, h ö nem akar gyereket, es mar a 4. ferjet "fogyasztja", mert kiderült, hogy allitolag közben valami megvaltozott benne, es fontos lett a gyerekprojekt. Olyant lehet, hogy fogsz talalni (söt!), aki a csaladalapitas elött utazgatast, cegek alapitasat tervezi, sztem van eleg erös, ambiciozus nö (söt!), de idövel sztem minden egeszseges nönek fontos a gyerek. Persze, ha partnerkeresesi hirdetest adsz fel, kifejezetten gyermeket nem akaro hölgyet keresve, lehet, hogy "horogra akadsz", mert sajnos vannak, akiknek nem lehet egeszsegügyi okok miatt gyereke. De az is lehet, hogy idövel majd mashogy gondolkodsz, hiszen a 20-as eveimben meg nekem is fontosabb voltak az erveid. Fel a fejjel, sztem nem minden nö eltartott akar lenni! Irom en, aki jelenleg (jobb hijan) pont eltartott vagyok a 4 szakmam mellett, ugyanis gyerekek mellett igy tudjuk megoldani, es nekem ök fontosabbak. Egyszer majd megnönek, akkor majd dolgozok.


18. (23.)

2013. nov. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
26, nyugi, nekem már volt mindennél fontosabb a gyerek..:) Ezen már túl vagyok, akartam én egyszer nagyon, aztán a párom munkamániás volt, aztán akkor megkeményedtem én is.. De jól leírtad, egy kis utazás-karrier építés után biztos hogy csurran-cseppen majd egy lurkó.:)
2013. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

24


:):):):)


Az a legjobb amikor "távoltartod" a másik nemet..


Nekem is akkor lepett az életembe a férjem:)


Nekem amúgy egzsen magas a rendetlenségre az ingerküszöböm, de a tieddel nem tudnék mit kezdeni,..de ez a szép, hogy mások vagyunk.

A kérdezővel sem éreznem jól agam, mert ez a pedantéria is távol áll tőlem..



Az a válaszadó, aki írta, hogy idővel az ember enged, annak igaza avn, mert ha nem, akkor rámegy a kapcsolat, és a mentális egeszség is...

Nagyon lényeges, a fontossági sorrent felallítása, és a sogok megelelő egyensúlybantartása...

2013. nov. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Mivel nálatok átmeneti időszakról van szó,különösebb problémát nem csinálnék a dologból.Én (én vagyok a feleség) hajnalban fél 5kor már nem voltam otthon,este 8 előtt meg nem tudtam haza érni.Férjem reggel 7-re ment és este 7-re ért haza...Nálunk nem volt fény az alagút végén.Én heti 6 napot mentem,a férjem hétvégén nem dolgozott.Közel 3 évig bírtuk,de nem volt jó,egyáltalán.Kaját nem tudtunk rendelni,mert a kapun ette volna meg a fene,mire haza érünk,főleg nyáron.Segítségünk szintén semmi,családtól messze lakunk.

Váltottunk mindketten: én a hajnaltól késő estig munkával kerestem 110 ezret,szóval az sem volt valami sok,férjem pedig 90 körül.Most ő állandó éjszakás heti 3 vagy 4 napot,10-12 órában,így sokkal jobb neki,nem kell annyiszor mennie.Én meg kerestem egy normálisabb helyet,mert az előző munkámat hiába szerettem,nem fizették meg és nem volt életem mellette egyáltalán.Most napi 10 órával(utazással) ugyanazt a pénzt kapom és délután már itthon vagyok,több időm van.

2013. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdést. A háztartás is közös, így a háztartási munka.

Miért bánt, ha ő mosogat? Inkább örülj neki.


Ha ennyire be vagytok havazva, akkor ha megtehetitek, fogadjatok egy takarítónőt.

2013. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!