Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akinel kulon kassza van, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinel kulon kassza van, hogy oldjatok meg az etkezes reszet?

Figyelt kérdés
Nalunk en akartam kulon kasszat, mert bar a parom haromszor annyit keres, mint en, megis valahogy minden az en fizetesembol ment, o az oven az ebayrol vasarolt muszaki cuccokat. Az alberletet felesben fizetjuk, amit munkaba visz, kenyeret, felvagottat, azt o veszi, de sokszor fott etelt visz, amihez a dolgokat en veszem. Neha ugyan vesz nekem kajat, de azt is megeszi. Ha valami elfogy, nem potolja. De minden haztartassal kapcsolatos dolgot en veszek, pl. a mosoport, mosogatoszert, wc papirt stb., es a haziallatainknak kajat, almot. Jogos ez igy? Keves a munkam most, igy a fizetesem is, de megsem jut eszebe, hogy a dolgok, amiket o is eszik, hasznal, penzbe kerulnek es neki is illene beszallni. Ha egyutt megyunk vasarolni, a kasszanal megvarja, amig eloveszem a penztarcamat. Vagy nincs nala penz. Vagy bankkartya. Neha megkerdezi, fizessek? En gyulolok penzt kerni, de lassan mar nem tudom finanszirozni mindenbol az o reszet is. Neha vesz azert o is valami folyamatosan fogyo dolgot, ezert ha megkerdezem, miert nem vesz o is x dolgot, akkor felhozza, hogy de multkor is vettem. Hogy lehet megoldani ezt a helyzetet? Nalatok hogy mukodik?
2013. nov. 27. 16:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Írd össze, hogy mennyi egy hónapban a kiadás mindezekre:kaja, tisztítószer, háziállatok, gyógyszer stb. Felezzétek el , és hó elején mindketten tegyétek be ezt a pénzt egy közösbe. Ebből gazdálkodtok, ha marad ügyesek vagytok, lesz félretett pénzetek.
2013. nov. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
78%
Sose ertettem ezt a kulon kasszas dolgot:( ha mar a parom,a ferjem egy haztartasba vagyok azzal akit eletem parjanak valasztottam akkor nyilvan MINDEN kozos,azert hivjak egy kozos eletnek nem?? Eszembe nem jutna kulon kasszan lenni a ferjemmel,akito 3 gyermekem szuletett...
2013. nov. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
54%
A külön kassza nem kapcsolat. Ahogy az sem, hogy a problémádat nem megbeszélted vele, hanem külön kasszát akartál. Egyszerűbb lett volna rögtön elköltözni, mert ebből már nem lesz semmi.
2013. nov. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amig nem latod a gyakorlatban, normalis ertekrendunek tunnek. Parom is hangoztatja, hogy ami az enyem, az a tied is. Csak ez mashogy fest eloben.
2013. nov. 27. 17:35
 15/27 A kérdező kommentje:
Probaltuk megbeszelni. Azt mondta, abbahagyja a netes vasarolgatast. Nem hagyta. Nekem meg nem maradt semmi penzem. Szeretjuk egymast, adtam egy eselyt a kulon kasszanak. Otleteket kernek a haztartas koltsegeire. Az nem otlet es segitseg, hogy neked eszedbe nem jutott volna.
2013. nov. 27. 17:39
 16/27 anonim ***** válasza:

igen ez igy van ahogy irod. előadja - szóban - hogy milyen fontos ez az, pl. önállóság, szabadság stb., aztán kiderül hogy ezt csak a saját önállóságára, saját szabadságára érti, a másikat viszont el akarja nyomni. ilyenkor persze szakitani kell, vagy dugni amig nem találsz normálisat, a gond akkor van ha közben jön a gyerek.


de egy ötlete mondok a megoldásra ha már beütött a crach, s ott a gyerek, s nem gazdaságos kidobni. számold össze mit költesz egy nap összesen kajára, rezsire stb. s előre hó elején kérd el tőle a felét. s abból gazdálkodj, neki megmarad a pénze amit szabadon elb aszhat, s neked is meg marad így az összeg amit így nem öltél bele.

2013. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
bátyámék vannak külön kasszán náluk úgy működik, hogy a rezsit egy az egyben bátyám fizeti + a kocsijának a fenntartása + melóhelyen ebédel azt is saját zsebből a felesége a mindennapi kaját + ami kell a háztartásba (mosószer stb...) Ha vkinek gondja van szól a másiknak. De nem szokott probléma lenni. (de én se értem a külön kasszát, közös tervek, közös jövő, közös élet, a kassza is legyen közös)
2013. nov. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
van aki ugy értelmezi a közös kasszát hogy az egyik dolgozik a másik elkölti tehát mindkettő beletett valamit:)))
2013. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
A teljes közös kasszának én sem vagyok híve.Nálunk úgy van a dolog,hogy a fizetés arányaiban fizetjük együtt a rezsit,a kaját megosztjuk,a gyerekre pedig én vásárolok. Van egy közös számlánk amire gyűjtünk(pl.nyaralásra,v. ha elromlik valami abból fizetjük) erre fix összeget utalunk mindketten havonta.A maradék pénz mindkettőnknek a sajátja,mit arra költ amire szeretné pl.a hobbijára,és ebbe nem szólunk bele.Mindkettőnknek külön bankkártyája van.Nálunk jól működik így már 8 éve,szerintem anyagi dolgon még sosem veszekedtünk.Az nem normális,hogy a párod 3x annyit keres és neki természetes,hogy a felét fizeted mindennek...
2013. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
92%

"Írd össze, hogy mennyi egy hónapban a kiadás mindezekre:kaja, tisztítószer, háziállatok, gyógyszer stb. Felezzétek el , és hó elején mindketten tegyétek be ezt a pénzt egy közösbe. Ebből gazdálkodtok, ha marad ügyesek vagytok, lesz félretett pénzetek."


Igaza van próbáljátok ki!!

2013. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!