Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért gondolják az emberek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják az emberek, hogy a férjem papucs mert ő van gyesen?

Figyelt kérdés
Mivel én jobban keresek és a szakmámban nem túl jó, ha éveket kihagyok ezért a férjem van otthon a gyerekünkkel. Szerintem ez teljesen normális, láttam több ilyen családot is, és egyik férfi sem elnyomott és papucs. Ha hazaérek foglalkozok a gyerekkel és hétvégén besegítek a takarításba is. A férjem végzi a házmunka nagyobb részét és neveli a gyerekt, mégis férfi tetőtől talpig, ugyanúgy tisztelem őt mint ő engem. Nem cserélődtek fel a szerepek, úgymond. Mégis sokan furcsálják. Ennyire elfogadhatatlan lenne?
2014. jan. 13. 18:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

nem elfogadhatatlan, hanem egyszerűen csak szokatlan.

szerintem teljesen normális.

2014. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%
Le lehet pontozni, nálunk is volt otthon a párom, bár ő is dolgozott. Felváltva vigyáztunk a gyerekre. Itt lehet leírni, hogy ezzel nincs probléma. Nem is lenne, csakhogy ahhoz a férfinak is olyannak kell lennie, mivel a férfiak többsége büszke és nehezen viselik, hogy nem ők a családfenntartók.
2014. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%
13 Nem büszkék, hanem egoisták. Két külön fogalom.
2014. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
14%

#13


Mert a nők nem egoisták és énközpontúak igaz? Ők aztán soha.


A férfigyűlölő hazugságaid után hozzátehetnél valami értelmeset is a beszélgetéshez.

2014. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

Dehogy elfogadhatatlan.

Jó nyilván, azoknak a nőknek, akiknek másra nem futotta az élettől ez fura. Férfiak akiket nem az eszük irányít, szintén fura.

De ez teljesen normális. Apa és anya teljesen egyenrangú szülő. A szoptatási időszak után nincs olyan dolog, amit anya vagy apa a testi adottságaival végezne gyereknevelésben.

2014. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

az angoltanárom volt így, hogy nyáron született a baba, ősszel jött vissza tanítani (utolsó 1-2 hónap esett csak ki neki).

A férje nem kapott munkát akkoriban sehol, így volt ésszerű, hogy akkor ő marad otthon a gyerekkel.

Inkább, mint mindketten munkanélkül, a picike gyessel.

Szóval ma már nem is olyan fura, legalábbis így mi fiatalok küzdünk a munkakereséssel és ez szinte rögtön beugrik, hogy lehet hogy anyu talált munkát és így alakult.

2014. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem papucsság.

A férjemmel még a gyermekünk fogantatása előtt megállapodtunk abban, hogy ő is szeretne vele otthon maradni egy kicsit (pl. fél év).

Ez így is történt. Bár GYED-en volt, nem csak gyesen.

A szülés után én maradtam otthon a kisfiunkkal természetesen, hiszen az elején ez a normális (szoptatás, szülés utáni felépülés stb.)- kicsit több, mint az első év volt az enyém.

Mindkettőnknek nagyon jó munkája van, mégis meg tudtuk ezt oldani- sőt a munkáltatóink is örültek, hogy nem 2-3 évekre estünk ki, így szívesen megvártak, visszavártak, érdeklődtek és mi is fenntartottuk velük a kapcsolatot.

A férjem végül közel 9 hónapig volt itthon és nagyon jól telt ez az időszak.

Max. gyed-et kapott, tehát nem érezte magát eltartottnak (bár lényegesen kevesebb volt mindkettőnk ellátása a tényleges fizetésnél, de erre előre tudatosan készültünk).

Leültünk előre megbeszélni, hogy a kicsivel lenni nem csak babázást jelent, hanem pl. alvásidőben összepakolni, elindítani a mosást-kiteregetni, orvoshoz vinni a kicsit vagy babatornára stb.

Ami végig az én reszortom maradt munka mellett is, az a vasalás és a fizetnivalók voltak.

Cserébe viszont a szaladgálós ügyintézéseket, illetve a napi bevásárlásokat általában megoldottam én hazafelé menet.

A kisfiunknak is jót tett- egészen más dolgokat csináltak az apukájával: a nyakába vette, elmentek villamost nézni, amatőr kosármeccsre, másztak-futottak- ő tanította kismotorozni stb. Én inkább sétálós-olvasós mondókázós típus vagyok.

Amikor hazaértem a munkából nekem már nem kellett takarítani, főzni (esetleg elmentünk enni együtt vagy időnként rendeltünk, ha úgy alakult)- ő pedig ki tudott szakadni a gyerekezésből, futni vagy edzeni ment, kikapcsolt egy kicsit akár még egy bevásárlással is.


Az elmondása szerint mindenütt sok segítséget, tiszteletet és kedvességet kapott a gyerekkel és ő maga is büszke volt, hogy megtehette, hogy csak a fiával legyen egy ideig.


A történethez az is hozzátartozik, hogy a férjem külföldi, náluk teljesen normális, megszokott, hogy az apa is részt vesz a gyermeknevelésben, ott inkább az a ciki, ha egy családos férfi csak eljár dolgozni és minden az ugyancsak dolgozó asszony nyakába szakad.


Nem, nem cserélődtek fel a nemi szerepek ettől. Egy férfi apa is egyben- attól csak jobb apa lesz, ha mászókázik és el tud készíteni egy babateát vagy el tud indítani egy mosást, tudja a fia egészségügyi adatait és pelenkaméretét.

Én sem lettem azáltal kevésbé nő, hogy visszamentem dolgozni.

Tőlünk nyugatabbra teljesen normális ez a felosztás.

A húgom Németországban él, nemrég szült. Ott van 2 olyan hónap gyermekgondozás, amit csak az édesapa tud kihasználni, ha ő nem marad otthon a kicsivel, akkor az az időszak elveszik.


Nevelni pedig közösen kell- abban az időszakban a munka utáni játékkal, sétával, esti meséléssel úgy gondolom, hogy én is hozzátettem a magam részét a gyermekneveléshez. Ez gyakran nem csak és kizárólag az együtt töltött idő hosszában mérhető :)


A férjem akkor megtapasztalta, amit sok magyar apuka nem, hogy a gyerekkel lenni bizony nonstop szolgálat, nem is olyan könnyű mindent észben és rendben tartani- azóta már újra dolgozunk mindketten, a kisfiunk ovis, de az egymás munkája iránti tisztelet megmaradt és ugyanúgy elosztjuk a közös életünk teendőit.

Ha másra nem, erre biztosan jó az, ha egy apa is marad otthon.

A férjem egyébként azt mondja így utólag, hogy semmivel sem pótolható élményeket kapott és megalapozott egy olyan erős körődést a kicsivel, ami most is élő és erős- pedig apa épp külföldön dolgozik és nincs minden nap jelen a kisfiunk életében. Mégis van szeretetkapcsolat.


Szép napot, jól csináljátok... és a furcsállókra te nézz furcsán :)

2014. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz alapvetően, ha az apa marad otthon, ha az anya el tud szakadni a kicsitől, ez érzelmileg gyakran nehéz ugye...


De én mindenképpen azt tartom ésszerűnek, hogy a kevesebb keresetű maradjon otthon, ha közel azonos a kereset, akkor ugye lehet beszélgetni róla, de ha az egyik 150-et amásik meg 300-at keres, akkor egyértelműen nem éri meg, hogy otthon maradjon a kisebb keresetű. Függetlenül attól, hogy milyen nemű.


viszont az is igaz, hogy még ma is jobban megfizetik a pasikat kicsiny hazánkban. Illetve e magas keresetű nők viszonylag ritkán házasodnak kaszton alulival. Persze megesik. Tehát egy darabig szerintem még úgy marad, hogy a nő megy gyesre.

2014. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Pontosan azért utolsó mert a nők többsége 20-30 év között eltűnik a munkaerő piacról jó 3-9 évre is.

Pénz meg nem minden, ha mindent meg tudnak adni akkor egyáltalán nem számít az,hogy kikeres egy kicsit jobban.

2014. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19

Most nyilván nem arról beszélek, mikor az egyik 500 ezret a másik meg 390 ezret keres... Akkor kb tényleg tökmindegy, bár akkor is lehetnek olyan hiteleik ami miatt a magasabb jövedelmű kell, hogy otthon maradjon.


A nők nemcsak a gyereknevelés miatti kieső idő okán keresnek kevesebbet, hanem azért mert nem férfiak. Ezzel elég sokat foglalkoznak manapság kutatók és nemcsak nálunk van így.

2014. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!