Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a házastársatok/párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a házastársatok/párotok egy balesetben lebénulna és értelmileg sérülne (egy gyermek szintjén lenne, és szexuális kapcsolatra is képtelen lenne) támogatnátok, vele maradnátok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 14:40
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
78%
szerintem a szex hiány része egy dolog és nem hiszem hogy idövel ha már nem birod és valakivel élsz nemi életet az bárkit is zavarna ha közben lelkiismeretesen ápolod a párodat (nemtöl függetlenül). A másik snekinek semmi köze hozzá ettöl te még vállalhatod érte a felelösséget és ápolhatnád, föleg ha szellemileg is egy gyerek szintjén van és semmiben nem tud társad lenni már. Más a testi és más a szellemi sérülés. ASttól ha esetleg ilyen esetben alkalmi szexuális kapcsolatod van ha ennyire nagyok a szükségleteid, amellett hogy egyébként napi 24 órában ápolod nem hiszem hogy ez olyan szörnyű tett lenne. Otthagyni a baleste után na az szörnyű lelketlen tett lenne.
2014. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Ha egy gyerek szintjén van, az nem az az ember, akibe beleszerettem.


Ha testileg lebénulna, most úgy gondolom, mellette maradnék, hisz ő ugyanaz marad.

2014. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
70%

Aki szereti a házastársát, annak ez természetes.

26 éves voltam, amikor a férjem rákos lett. 10 hónap után halt meg. Amíg beteg volt, vagy itthon ápoltam, vagy utaztam hozzá hétvégeken valamelyik gyerekkel látogatóba. A szex eszembe sem jutott. Sőt, a halála után még 5 év kellett, amikor újra férjhez mentem. ddig nem volt egyetlen kapcsolatom sem.

Aki azért nem ápolná, mert akkor egyedül maradna a gyerekeivel, az nem gondol arra, hogy ha elhagyja és másra bízza a gondozását, akkor is egyedül marad a gyerekeivel.

2014. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
89%
Igen, vele.
2014. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
40%
Jóban rozsban betegségben szegénységben.
2014. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem más egy rákos betegség, amikor tudod, hogy ennek egyszer így vagy úgy vége lesz, az állapota egyfolytában változik és más egy olyan ember mellett kitartani, aki lehet hogy még 30 évig fog vegetálni kiszolgáltatott helyzetben melletted. Nekem sajnos volt ilyen és olyan rokonom is, ezért ezt bátran kimerem jelenteni. Ha a párom súlyos beteg lenne, a legtermészetesebb, hogy csinálom vele, fogom a kezét és együtt hajtunk, megteszünk bármit, hogy meggyógyuljon. Ellenben egy testileg és szellemileg is leépült emberrel együtt élni teljesen más. Amikor etetni kell, fürdetni, emelni, áttenni az ágyból a székre, a székről az ágyba, felültetni, gyógyszert adagolni, stb. Rutinná válik a mindennapokban és az állapota javulni nem fog... Olykor elmondani sem tudják, hogy éhesek, vagy betegek, mintha egy hatalmas csecsemő lenne. A dédipapám egy szélütés következtében így élt még 8 évet lebénulva, elveszítve a beszélő képességét, ám a tudatát teljesen tisztán megtartva. Próbálta mondani és zokogott, ha a 15. próbálkozásra sem értettük mit szeretne mondani. Borzasztó. Ha pedig még szellemileg is megváltozik valakinek minden képessége, az duplán az, de talán úgy legalább ő nem érzi a helyzetét annyira borzasztónak.

Megpróbálnám szeretni és gondoskodni róla, amíg bírom, de kövezzetek meg én ezt életem végéig nem tudnám csinálni. Egyszerűen fizikailag sem lennék képes arra, hogy a nagy darab páromat gondozzam, mozgassam és lelkileg sem tudnék már egy olyan embert a végletekig szeretni, akivel nem tudok semmilyen (se testi, se lelki) kapcsolatot ápolni. Valószínűleg a szüleivel karöltve gondoskodnánk arról, hogy jó kezekbe kerüljön, ahol megfelelően gondját tudják viselni és folyamatosan látogatnám, de a szerelem érzése egy idő után kihűlne és tudom, hogy ő is megértené, ha új társra találnék.

A másik nehéz helyzet, hogy mindenképpen olyan társat fogadnék csak el páromként ezek után, aki megérti és elfogadja azt, hogy az előző párom még az életem része és ugyanúgy fogom látogatni őt is, ugyanúgy fogok gondoskodni róla is, ahogy előtte tettem. Ez eléggé megnehezíteni a dolgokat, de valószínűleg ehhez erősen tartanám magamat.

2014. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nehéz kérdés ez... az ember persze most azt mondja hogy igen... de mint ahogy sokan leírták előttem, teljesen más ha csak mozgásban (akkor egyértelműen igen) és más ha szellemileg is... nem mehetünk el amellett sem a mai világban, hogy ilyenkor kiesik egy kereső a családban... 24 órás felügyeletet kell biztosítani a betegnek, vagy én biztosítom ápolási díjért.. (40 000 ft) vagy felfogadok egy ápolónőt, de akkor meg ugye ha nem egy jól menő vállalkozásom van vagy jó munkahelyem mi maradna meg??? kb ugyanennyi... max nem fásulok bele hogy otthon vagyok egész nap... még jár esetleg rokkant nyugdíj... mennyi ideig bírnám fenntartani így a megélhetésünket? Folyamatos emelgetéssel fizikálisan is tönkremehet az ember, lelkiekről ne is beszéljünk... amíg bírnám biztos csinálnám... és nem rögtön otthont keresnék neki.. de biztos vagyok benne, hogy eljönne az a pillanat az életemben, amikor vagy beadom, vagy magam is belerokkanok... amit viszont tudok, hogy ezt soha nem kívánná tőlem a férjem! a legjobb otthont keresném meg neki... és látogatnám... nekem sérült gyermekem van, aki velünk él... mozgásban vannak elmaradásai, de tud menni... szellemileg viszont egy 1-2 éves gyermek szintjén van (14 éves most) többen megkérdezték már miért nem adom be bentlakásosba... de mondtam, hogy amíg fizikálisan el bírom látni őt, addig velem fog maradni... ennek ellenére az apjával (elváltam) már most megalapoztuk a jövőjét megvan a pénzünk rá, hogy a lehető legjobb otthont tudjuk majd finanszírozni neki, ha egyszer eljön az idő... azt hiszem ez a legnehezebb ilyen esetben, hogy tudjuk, ő soha nem fog önálló életet élni és másra lesz utalva amikor mi már nem leszünk... persze más egy gyermek, és más a házastárs... de valahol mégis van közös bennük, hisz mindkettőt ugyanúgy szereti az ember és soha nem könnyű egy ilyen döntést meghozni...
2014. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
Igen. Nem csak a kellemes percekre szól az esküm. De nem ítélem el azt, aki nemet mondana, nem lehet egyszerű.
2014. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
86%
Igen azért gondoljnk bele a piszkos anyagaiakba is...Marha romatnitkus,hogy én majd önfeláldozóan "fogom a kezét",de dolgozni ki fog?Mert a rokkantnyugdíj meg az ápolási kb semmire nem elég,a számlákat,albérletet/hitelt meg fizetni kell,kaját venni kell,stb szóval kb fél év múlva már a híd alatt ápolhatnám...:(
2014. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, ha már anyagiak, hogy akár igényelhet különleges ellátást is a beteg a fél. Orvosi eszközöket, műszereket, segédeszközöket, gyógyszereket, gyógytornászt, pelenkát, stb. Ez mind pénz... nem kevés és akkor olyanra még ki sem tértem, hogy akár a lakás átalakítására is szükség lehet.
2014. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!