Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nalatok is sertodes a vege,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nalatok is sertodes a vege, ha szoltok, hogy a parotok/hazastarsatok is vegye ki a reszet a hazimunkabol?

Figyelt kérdés
Mindketten dolgozunk, de o nagyon faradt es ezert amikor megjon a munkabol, fekszik a gep ele es/vagy netezik a telefonjan. Ha kerem, segitsen valamiben, pofakat vag. Ha probalom megbeszelni, hogy en is dolgozom, en is faradt vagyok, de kell mosni, fozni, takaritani, es ha mast nem, legalabb ne hagyja szanaszet a cuccait, hogy legalabb azt ne kelljen pakolnom utana,es ne epitsen varat szennyes ruhabol, koszos tanyerbol, csokis papirokbol es chipses zacskokbol az agy kore, akkor en vagyok az utolso szemet, mert ba.....om, es en el sem tudom kepzelni, o mennyire faradt. Hetvegen is faradt, mikor itthon van. En ne legyek faradt, nekem egy szabadnapom van hetente. Pedig probalkozom, mint egy gyerekkel, ha megcsinal valamit, megdicserem, ertekelem, de ez sem osztonzi a sajat munkavegzesre. Volt, hogy nem csinaltam semmit, az sem zavarta. Ket hetig birtam a kupit es koszt. Egyebkent o ugy gondolja, rengeteget segit. Vannak feladatai: o mosogat es kiviszi a szemetet. Ebbol kiviszi a szemetet, ha mar 3 zacsi van megtoltve a kukan kivul. A mosogatas szerinte raer hetente egyszer. Amit fozeskor hasznalok, es amit en hasznalok, azt elmosom, az ove ott rohad egy kulon muanyag dobozban. A beszelgetesunk is kimerul abban, hogy en meselem, mi tortent ma, kerdezgetem ot, o nyomkodja a telojat. Csak nalunk megy ez? Mit tehetek meg, hogy lassa, en is faradt vagyok? Egyszer osszeestem a kertben kimerultsegtol (10 napig szabadnap nelkul 12 oraztam, plusz napi 2 ora utazas) es nem tudtam felkelni, o hozott be. Aznap csinalt nekem kajat, aztan elfelejtodott. Mit rontok el? Hogy lehetne osztonozni, hogy ne vegye ba.......snak? Nalatok is van hasonlo helyzet?
2014. jan. 27. 08:30
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

nem szabad ilyen könnyen elsiklani a hisztik felett. amikor a párom húzza a száját valami miatt, akkor közlöm vele hogy nem hotelban él, ő is "termeli" a koszos tányért, a hulladékot, használja a wc-t, szóval lehet nekiállni a takarításnak és a szemétlevitelnek :)

azt is szoktam neki mondani hogy neki is ugyanannyi idő és energia rendet tenni mint nekem.


nem zavar ha emiatt megsértődik, mert ez nem valódi sértődés, nem veszem a lelkemre. nem kötelező velem együtt élni, de ha mégis szeretne maradni, akkor vannak szabályok.


kicsit drasztikusnak hangzik, de nála ez működik. ha finomkodnék, akkor ő is nyugodtan ülne a laptop előtt morcos képpel.

2014. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és nem is nem is tűrném el, ha ilyen szinten cselédnek nézne.

Most épp munkanélküli vagyok, így nyilván én csinálok szinte mindent, minden nap friss ebéd várja, és nem kell itthon csinálnia semmit, max. hetente kitenni a kukát a ház elé, de ezt is megtenném, ha nem ragaszkodna annyira hozzá. Viszont esténként még így is lazán kijön velem pl. elmosogatni, és vagy öblöget (miközben jót beszélgetünk), vagy ha annyira rossz állapotban van a kezem (ekcéma), még el is mosogat - igazából harcolnom kell folyton a mosogatásért, mert ő kímélni akar :)

Ja, és az alap, hogy csak azért nem hagy maga után rendetlenséget, mert én úgyis itthon vagyok, vagyis a ruháját elrakja, szemetet kukába dobja stb. Ezt nem is értem, hogy sorolhatod a házimunkákhoz, alap igényesség kérdése, hogy nem szórom szét magam körül a szemetet.



Viszont ha újra dolgozni fogok én is, akkor rendesen ki fogja venni a részét a házimunkából (itthonról dolgozik a mázlista, szóval neki könnyebb lesz), a vasaláson és fürdő takarításon kívül mindent tökéletesen megcsinál, még főzni is tud valamennyire, bár nekem az is elég, ha minden alapanyagot előkészít, és mire hazaérek, már csak fel kell dobni főzni.

2014. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Kedves 18-as. En csak pozitivan pontozok mindenkit, mert orulok, ha valaszolnak a kerdesemre. De koszonom a feltetelezest.
2014. jan. 27. 13:54
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is sértődés volt, ha szóltam, hogy csinálja.

Utána még nagyobb sértődés, amikor neki már nem volt tiszta ruhája, nem volt lecserélve az ágyneműje és neki nem főztem.

De még jobban megsértődött, amikor kitettem. Azóta is ha látom, mindig feltűnik, hogy milyen igénytelen szennyes ruhákban jár.

Az ő baja, én jól elvagyok.

2014. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
88%

Én ha ilyen érveket hoz fel, hogy fáradt, miközben TE IS FÁRADT VAGY, akkor már rég nem szépen kérném, hogy segítsem. Megmondom őszintén nálam ez lenne az a pont, ahol elővenném a kevésbé bájos énemet. Ha úgy viselkedik mint egy lusta gyerek, aki elvárja, hogy az anyja takarítson (vagyis én) akkor úgy is beszélek vele. Ha nem tetszik, lehet menni külön lakni, és éljen egyedül a szeméthalom tetején. Mindenki felnőtt ember, senki se lesz attól kevésbé férfias, ha kiveszi a SAJÁT RÉSZÉT a munkából.


Ha kertesházban laknátok SEM érteném meg, hogy tiéd a háztartás, övé a kertimunka, mert akkor neki heti 2 órát kellene kint lennie (locsolás, fűnyírás, villanykörte csere ez az) Neked meg napi 2-3 óra munka van pluszban. Hát hol itt az igazság? Panelban pláne!!


Aki pedig még mindig hirdeti (pl. 53%-os) hogy mennyire nagyon jó a régi rendszer, ami szerint MINDENT a nő csinál munka után, a pasi ha hazaér, csak lógassa a lábát. míg ő ki van szolgálva azt legszívesebben pofon vágnám. Baromira remélem, hogy belerokkansz.


Kérdező, te pedig állj a sarkadra!

2014. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Egyebkent kertes haz :) Szerencsere csak pici a kert, vagyis inkabb udvar, de azt is en tartom rendben. Persze eleinte lelkesedett a kertert, de hat azon kivul, hogy elhajigalja a cigicsikkeket, mast nem csinal benne.
2014. jan. 27. 16:17
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedves párom is ezt csinálta. Egyszer nagyon bepipultam, mert 13 óra munka után arra értem haza, hogy még a reggeli kávés pohara is az asztalon volt, ő meg filmezett. Na akkor az összes koszos ruhát ráborítottam, az összes koszos edényt, tányért, poharat földhöz vágtam, a kuka tartalmát a földre borítottam ki és közöltem vele, hogy ha cseléd kell neki akkor lehet menni haza anyucihoz, én meg leléptem, hívjon ha tiszta a lakás és hajlandó picit odafigyelni. Na azóta változott, előtte semmi nem segített, kérhettem szépen, ordíthattam, könyörögtem, mintha a falnak beszéltem volna...
2014. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
22%

#25, hát ne haragudj de te nem vagy tisztában a kerti munkával meg hogy mennyi időt vesz igénybe.


Egyrészt a füvet lenyírni telektől függően akár egész délelőttös elfoglaltság is lehet, másrészt ez a munka szezonálisan több vagy kevesebb időt vesz igénybe.


A kertet tavasszal és ősszel fel kell ásni vagy megkell rotátorozni, a növényeket pedig nem heti egyszer hanem legalább kétnaponta locsolni kell.


Ez mellé jön a gazolás, a kapálás, a nyesőzés, amit azokon napokon végez el az ember mikor nem sáros a föld a locsolástól.


Aztán ott a metszés, a levelek összegyűjtése, a komposztálás, a karózás, a permetezés.


Aztán lekell szüretelni, bekell főzni és a diótörés se egy nap alatt van meg, főleg ha jó a termés.


Persze nem várom hogy megérts mert te olyan elkényeztetett kis hisztérikának tűnsz akinek attól letörne a körme hogy felnyúl a fára és leszakít egy almát.

2014. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg annak tűnök? Kár hogy a véleményed a kutyát se érdekli.


Locsolás. Mi nyáron naponta szoktunk, esténként hogy ne forrjanak fel a növények. Kb. 20 perc munka.

Fűnyírás max 2 hetente havonta. Oké az nem 2 órás, de ha szépen elosztod a kinti munkát nem jön ki többre.

Nem írtam, hogy egy egész gazdaság ellátása, nem mindenkinek van gyümölcsfája (nekünk van).


De ezek a munkák még mindig nem teszik ki a mindennapi háztartás vezetését. Tudom, mert csináltam mindkettőt.


Te tudod minek tűnsz? Egy nagyképű tahónak.


Puszi:

A hisztérika.

2014. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Na hallod,nálunk ugyan van munkamegosztás,és többet is melózik mint én,de ennek ellenére baromira elegem van,hogy csak laptopozik,mert ő fáradt.

Soha egy mozi,étterem vagy séta...A szexhez is fáradt.Ha beszélek hozzá ugyanaz,hümmög tőmondattokal válaszol,közben nyomkodja a laptoptot/telefont...Tudom ez kisebb fajsúlyú probléma de ugyanúgy kezd idegesítő lenni egy idő utánn,arról nem is beszélve,hogy nem lehet tudni nem fog-e x idő múlva a kérdező által felvázolt állapotig fajulni a dolog...

2014. jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!