Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt nem értem. Minek kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt nem értem. Minek kell házassági szerződés, ha a különvagyon úgy is az marad szerződés nélkül is? Ha meg a házasság alatt szerzett jövedelemre akar valaki szerződést írni, akkor az minek házasodik?

Figyelt kérdés
A házasság vagyonközösség is, nem?
2014. febr. 1. 14:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
92%

"akkor ilyen esetben ki lehet semmizni, ha mondjuk a gazdagabbik fél válni készül?"


Hogy érted a kisemmizni szót?

Ha annak akiről te beszélsz, nem lesz gazdagabb társa, akkor eleve nem lesz semmije ha jól értem, abból, hogy nem ér rá pénzt keresni.

Akkor miért gondolod, hogy azzal kellene pénzt keresnie, hogy hozzámegy valakihez, aki jobban áll anyagilag és ha válásra kerül a sor, akkor neki több jár, mint amennyit keres..?

Mitől kisemmizés, ha neki eleve nincs semmije és nem is tesz hozzá elmondásod szerint?


33N

2014. febr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk nekem ezzel az a bajom, hogy mindenki azt vigyen, amit beletett, hogy ez sem feltétlenül fair dolog.


Az én párom pl. 2x annyit keres, mint én, viszont aki ilyen emberrel él, az tudja, hogy automatikusan megemelkednek az igények. Ekkor nyilván hasznosabb a közös kassza vagy a gazdagabb fél egyedül megy nyaralni külföldre én meg itthon maradok. Ez egy buta példa, de értitek. És ha közös a kassza akkor a megtakarítás is, mert onnantól kicsit nehéz megállapítani, hogy kinek a 10 forintja ment bele, illetve ki volt a 2 félből, aki ténylegesen visszafogta a kiadásokat, rábeszélve a másikat, hogy ezt meg ezt ne vegye meg


Aztán, mi van a gyessel? Bármelyik fél is megy gyedre, gyesre az kiesik a munkájából, kevesebb pénzt fog kapni. Ám nem végez értéktelen munkát! továbbá mikor vissza tud menni dolgozni már egy rosszabb pozícióban találja magát, mintha végigdolgozta volna azt a 3-5 évet (mondjuk ha több gyerek születik). Viszont ezek közös döntések, és miért is kéne annak szívni aki már amúgy is áldozatot hozott karrier ügyben? oké, gondolom erre is lehet kikötéseket tenni a szerződésben.


Mi van ha valaki beteg lesz, Ne adj' Isten rákos, vagy sérves, leszázalékolják stb.? Persze a szemétláda nem termel x évig, akkor a válásnál mehet is az utcára helyből...


Szóval nem, én nem tudom elfogadni ezt a keresetarányos marhaságot. Aki így gondolkodik, tényleg ne házasodjon, egyszerűbb.


Ha cég van a dologban, az korrekt és szerintem is rögzíteni kell. Ezzel maximálisan egyetértek. De azt is korrekt módon, ha mind a két ember munkája benne van.

2014. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!