Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt nem értem. Minek kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt nem értem. Minek kell házassági szerződés, ha a különvagyon úgy is az marad szerződés nélkül is? Ha meg a házasság alatt szerzett jövedelemre akar valaki szerződést írni, akkor az minek házasodik?

Figyelt kérdés
A házasság vagyonközösség is, nem?
2014. febr. 1. 14:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor az ilyen kapcsolat alapból bizalmatlansággal indul. És a csóróbbik fél, aki dolgozik, de nem ér rá pénzt keresni (pl. gyári munkás, vagy ápoló vagy buszsofőr)akkor ilyen esetben ki lehet semmizni, ha mondjuk a gazdagabbik fél válni készül?
2014. febr. 1. 17:01
 12/22 anonim ***** válasza:
61%

Nem, kedves Kérdező (#11), nem feltétlen indul az bizalmatlansággal, két egymásban abszolút megbízó ember is köthet házassági szerződést - pl. mert halál után az örökösökkel szemben is hatályos, tegyük fel. Vagy mert szeretik előre lefektetni a dolgokat, ilyen típusúak. Egyébként még a házasság sem kritérium, élettársi kapcsolatban, és az ott meglévő hasonló vagyonközösségben ugyanúgy lehet, csak ott nem házassági szerződésnek, hanem élettársi vagyonjogi szerződésnek hívják... csak a fejléc más.

Nem az ördögtől való ez, még csak nem is az elnyomás eszköze - hisz nem kötelező az adott kapcsolat - egy szimpla polgárjogi szerződés két fél között.

2014. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
34%

"Értem. Akkor az ilyen kapcsolat alapból bizalmatlansággal indul. És a csóróbbik fél, aki dolgozik, de nem ér rá pénzt keresni (pl. gyári munkás, vagy ápoló vagy buszsofőr)akkor ilyen esetben ki lehet semmizni, ha mondjuk a gazdagabbik fél válni készül?"


Te teljesen értetlen vagy.


Mi a fene az, hogy valaki dolgozik, de NEM ÉR RÁ PÉNZT KERESNI??? Aki jól keres, az szerinted nem dolgozik? Te a gyárban lehúzod a tetves kis 8 órás műszakodat, egy büdös percet nem kellett hozzá tanulnod. Én 26!!! éves koromig tanultam, mellette dolgoztam, aztán nem 8 órákat lógatom a lábamat, hanem 7:30-tól jobb esetben 5-ig, de átlagosan inkább 6-ig benn vagyok, és olyan szellemi MUNKÁT végzek, amit te távolról sem kapisgálsz, de milliószor bonyolultabb és jövedelmezőbb annál, hogy te legyártasz 1000 alkatrészt naponta. Biztos azt mondanád, hogy a semmire, meg az ott ülésre kapom a pénzt, de az igazság az, hogy ez komoly versenyszféra, folyamatos továbbképzést, tanulást és fejlődést igényel; ez egy olyan munka, aminek nincs vége, ha hazamegyek és leteszem a seggem...

És szerinted ez nem munka? Csak az a munka, amit az alulképzett, értelmetlen és lusta népesség végez kevés pénzért?!


Arról meg nem is beszélve, hogy mióta "kisemmizés" az a kevesebbet kereső féllel szemben, ha azt kapja, amit BELETETT a kapcsolatba, vagyonközösségbe? Netán az lenne a fair, ha a MÁSIK keresetének felét is elviszi, csakmert x évig érzelmi-szexuális viszonyban álltak? Álljon már meg a menet... a házassági szerződés MINDKÉT FELET VÉDI.


A bizalmatlanság meg az, ha egy ilyen számító dög mint te, nem akarja aláírni, mert a másik pénzére fáj a foga.

2014. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
Ez kicsit így olyan, hogy csak a jót akarom kiszedni a másikból,amíg működik, a közös felelősséget viszont nem vállalom, ha mégis valami elromlik. Érdekes lehet mondjuk egy közös vacsora is ebben a szellemben, te eszed a párizsit, mert nem termeltél eleget ebben a hónapban, én viszont joggal eszek lazacot ma este.
2014. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 13-as!

Ezzel csak az a baj,hogy pl egy orvos is tanul 6 évet az egytemen,aztán millió meg egy továbbképzés,éjszakai ügyelet,hatalmas feleősség,nem csak 8 órát gyárt le 1000 alkatrészt azután merszti a seggét,mégis sz@rt se keres egy csomó nyikhajhoz képest akik a mutikba pöccözgetik a preziket,az excel táblázatokat(van ilyen ismerősöm aki közgazdász,és saját bevallása szerint csináltatják velük a mindenféle kimutatásokat,amit azután általában a kutya se néz meg...),és hétvégenként wellensekbe "mítingelnek".Havi 300-400K ért.Na erre mit lépsz?

2014. febr. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%

Azt, hogy pénzt keresni tudni kell.


Egy magánorvos megkeresi azt, amit meg is érdemel. Aki az államiban marad...nos, az az ő hibája.


Az excelt pörgető barátaid pedig valószínűleg nem sejted, hogy milyen értékteremtő, hasznos munkát végeznek az adott cégnek, ha ennyit fizetnek érte. A semmire, a felesleges aprómunkára EGY CÉG SEM FIZET JÓL. Azt kívülről neked pedig elég nehéz lehet felmérned, hogy az adott cégnek mik a prioritásai, miért fizet ennyit erre a bizonyos munkakörre.

2014. febr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%

Ok,Ok tudjuk lúzer a tanár,az orvos,a kutató...

Csak akkor nem kell azzal döngetni a melled,hogy te bezzeg mennyit tanultál,más meg nem és azért tart ott ahol.Ők ugyanannyit tanultak,talán többet is mint te.

Imádom az ilyen magas lórol beszélő office-huszárokat,akinek a legtöbbjét vmi jó kis ismerős dugta be egy ilyen állásba(tisztelet a kivételnek).

De ettől még egy orvos modjuk a 120 ezres fizujával simán lehet,hogy ugyanannyi energiát ölt bele a házaságba,mint a másik az 500 ezrével....

2014. febr. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy meg ha valaki ekkora sznob meg ennyire csak a pénz érdekli,akkor vegyen el valami karrierista multis p...-át és nincs vita.(csak aztán ne csodálkozzon,ha tojni fog a csaj a közös gyerekekre,meg a háztartásra,meg egy idő múlva a pasira is).

Nekem pl nem kellene olyan pasi akit az érdekel,hogy mennyit keresek,és ha kevesbbet mint ő akkor talán még külön hűtő is lesz otthon,nehogymár én kizabáljam az ő lazacát mert nekem a szaros 100 ezres fizummal abból nem jár..

2014. febr. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

Nő vagyok, csak úgy szólók.


Egyébként a kérdező kifejezetten a tanulatlan, alulképzett munkásokról beszélt, hogy ők nem érnek rá pénzt keresni, aki meg igen, az csak lógatja a lábát. Erre reagáltam. Az pedig kétségtelen, hogy rengeteg tanult ember van, aki nem keres a képzettségének, képességeinek megfelelő pénzt, de nem erről volt szó, így a kifakadásodat sem tudom megérteni.


Azt meg végképp nem, hogy megint visszatértünk arra a szintre, hogy szerinted ha valaki megdolgozott a pozíciójáért, akkor az biztos csak a lábát lógatja. Ha téged ez vigasztal a kisebbségi komplexusoddal szemben, akkor élj csak ebben az álomvilágban.

2014. febr. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
45%

"De ettől még egy orvos modjuk a 120 ezres fizujával simán lehet,hogy ugyanannyi energiát ölt bele a házaságba,mint a másik az 500 ezrével...."


Igen, csak az energiából nem esznek, nem építenek házat, nem küldik egyetemre a gyerekeket tudod.

2014. febr. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!