Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Te mindenre engedejt kersz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mindenre engedejt kersz a férjedtöl?

Figyelt kérdés

Pl ha szeretmel valamilyen hazialltot.vagy uj ruhat vagy gyogyszert vagy ruhat a gyereknek?mindennel el kell szamolnod? Pl ha kapott mindenku fejenkent X õsszeget hogy költse arra amit szeretme venni ebböl en specurl a en reszembõl vettem gyogyszert s befizettem egy csekket. jogosan mondja a ferjem tegyem

viszza a penzt holott en kaptam s mêg csak nem is magamra költöttem hat hülye lennek vusszatenni 20 ezerröl szol a dolig nem milios nagysagrendrölk


2014. febr. 9. 18:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%
Nos, miutan o keresi a penzt es en nem dolgozom, be szoktam neki szamolni rola, hogy mit szeretnek vasarolni, mire szeretnek kolteni, de engedelyt soha nem kellett tole kernem. Kozos neven van a bankszamla, van hozza bankkartyam, azt veszek, amit akarok.
2014. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
59%
Engedélyt nem kérek semmire, elmondom előtte nyilván, hogy mit fogok vásárolni. Ha jól olvasom az első amit írsz, az a háziállat, na háziállattal nem állítanék be csak úgy, hogy nem beszéltük meg. A többit amit írsz, azt nem értem, nagyon zagyvaság, tele helyesírási hibákkal. (Ha nem tudsz normálisan írni, nem kell mobilról írni, megtisztelhetnéd az olvasókat, hogy legalább értelmezni meg elolvasni tudják, amit írsz!)
2014. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy van nálunk is, mint a #11-es.
2014. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

A háziállat más, ott akkor is meg kellene kérdezni a másikat, ha nem közös kasszán lennétek.

Mi úgy szoktuk, hogy új ruháknál a kissebbekrol nem kérunk elozetes engedélyt (pl. sapka, póló, zokni) a nagyobbaknál, mondjuk egy 30 ezres kabát, ott azért elotte megmondjuk a másiknak, hogy tervbe van véve egy új vásárlása. De ez sem igazán engedély. Elvégre, ha megkérdezné, hogy vehet-e egy új cipot, mert a régi tonkrement, akkor biztos nem mondanam, hogy nem :) Ruhát olyan surun nem vásárolunk.

Gyermekunk még nincs, de apróbb dolgoknál szerintem ott sem kell beleegyezés.

Gyógyszer meg csekk? Én még sosem gondoltam arra, hogy a férjemet megbántom azzal, ha kifizetem a csekket vagy ki merem váltani a gyógyszereimet :D

2014. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Engedélyt? A férjed a főnököd? Vagy mi a fene?


A nagyobb dolgokat meg kell beszélni, persze, de az apróságokban mindenki maga dönt.

2014. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmire nem kérek engedélyt. A külön kassza áldása. Bár anélkül sem lenne erre szükség. Ha gyógyszerre van szükségem, megveszem. Ha cipőre, megveszem. Ha parfümre, azt is. A háziállat nyilván más kategória, hisz azzal kettőnknek kell együtt élni, így meg kell beszélni, hogy ki milyet szeretne, mekkorát, venni vagy örökbefogadni, stb. Azokat a dolgokat, ami mindkettőnket érint persze meg kell beszélni. De ami nem, arra miért kéne engedély? Ilyen a ruha is. A férjemet nem érinti, hogy én hanyadik farmernadrágomat veszem meg, miért kérjek rá engedélyt? Semmi köze hozzá. De nálunk az autó is ez a téma. Magunknak vesszük, nem használjuk egymásét, így olyat veszünk, amilyet mi akarunk. A ház szintén más kérdés, abban közösen kell élnünk, mindkettőnknek meg kell felelnie. Azt viszont én sem értem, hogy ha kaptál pénzt, miért kéne visszatenned. Szuper házasságotok lehet.
2014. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Engedélyt? Ugyan miért kérnék?! Nem őrmester a férjem, hanem az életem társa.. Nyilván megbeszéljük a kiadásokat, de azért nem kell minden forintról elszámolnunk egymásnak.
2014. febr. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszán vagyunk, tehát akár ha én kapok a munkahelyemen pluszt, vagy akár ő, az is megy a közösbe. Nem engedélyt kérünk, hanem megbeszéljük,hogy esetleg mire kell költeni. Ha beülök egy kávéra a barátaimmal, vagy elmegyek fodrászhoz, akkor szólok neki, hogy kivettem x forintot a kasszából. Ő ugyanígy tesz. De nem kell elszámolnunk minden forintról, hogy én hány kávét ittam, vagy hány forint borravalót adtam a pincérnek pl. Háziállat az más kérdés, azt természetesen mindenképpen közösen kell megbeszélni, ha közös a kassza, ha nem. Nekünk is van egy kutyánk, én szorgalmaztam a kutyus vásárlását, de leültünk és megbeszéltük, illetve azt is, hogy mivel fog járni. Ha ő azt mondta volna, hogy abszolút nem akar kutyát, és nem vállalja felelősséget, nem fogja kerülgetni a lakásba, akkor nyilván nem állítottam volna be eggyel. De így közösen választottunk fajtát, és közösen mentünk el megnézni, megvenni is. Pedig akkor még csak pár hónapja éltünk együtt. De ha lesz gyerekünk, ugyanígy le fogunk ülni, és megbeszélünk minden kiadást, vagy szükséges dolgot. Természetesen ha a gyerek cipője lyukas lesz az óvodában, nem feltétlenül fogom megvárni, hogy bezárjanak a boltok, mert mindenképp meg akarom vele beszélni. De ezek olyan dolgok, hogy ha együtt élsz valakivel akkor ismerned kell annyira, hogy mi az amire kérdés nélkül rábólint a másik, vagy meg sem kell beszélni. Pl. egy ilyen dolog, ha a gyereknek ruha, étel, vagy bármi egyéb gyógyszer kell.
2014. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha te kaptad a pénzt arra költöd, amire akarod. Biztos, hogy nem foglalkoznék azzal, neki tetszik e vagy sem. Vagy netán ő is beszámol mikor mennyit és hova költ ? Nálunk a párom a kereső én gyesen vagyok a kicsivel. Soha meg nem kérdezi, hova és mire költöttem el a pénzt. Én szoktam neki mondani, hogy most vettem ezt vagy azt, bár ez 99%-ban mind a gyerekeknek. A nagyobb kiadásokat mint mondjuk egy új berendezés természetesen együtt beszéljük meg, választjuk ki, de nem hívom fel a sarki közértből vagy a kínaiból, hogy ezt és ezt megvehetem e ennyiért vagy annyiért. Nem tudnék így, bizalom nélkül élni.
2014. febr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem. A gyerekeknek én jobban átlátom, hogy mit kell venni és azt úgy is meg kell venni, tehát nem kérek rá engedélyt. Magamra is költök, de tudom hogy hol a határ és lemondani sem vagyok hajlandó róla, tehát nem kérek rá engedélyt. nagyobb kiadásokról közösen döntünk (új háztartási berendezés vagy felújítás), de mivel én bánok jobban a pénzzel én szoktam eldönteni, hogy mikor van rá mód.
2014. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!