Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kapcsolati/házassági válságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolati/házassági válságban lévők, vagy azon túllévők, ismeri/csinálta valaki a 40 napos kihívást?

Figyelt kérdés
A Szerelempróba című filmben van egy 40 napos kihívás, ami alatt az egyik fél megpróbálja megmenteni a kapcsolatukat ( [link] [link] ehhez van már könyv is (Merj szeretni).Az érdekelne, hogy valaki végigcsinálta-e már? Tapasztalatok érdekelnének róla.

2014. febr. 13. 12:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy mire vagyok kíváncsi: végigcsinálta-e valaki már a 40 napos kihívást, és ha igen, mik a tapasztalatai? A kérdés nem problémamegoldásra irányult, de lehet, hogy ezt ki kellett volna írnom alá:) Szóval akkor még egyszer: ismeri/végigcsinálta valaki a 40 napos kihívást? Akinél a válasz igen, annak mik a tapasztalatai? Hogyan hatott a kapcsolatára? Segített-e?
2014. febr. 13. 13:45
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem csináltam ugyan végig de olvastam a könyvet és azt vettem észre, hogy mi nagyon sok mindent, szinte mindent alapból így csinálunk a férjemmel (a vallási részek kivételével, mert kettőnk közül csak én vagyok vallásos) és nagyon jó a házasságunk. :)

Szerintem vannak benne igazán jó tanácsok, bár azt nem hinném, hogy tényleg minden kapcsolat megmenthető lenne ezzel.

2014. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A másikra odafigyelni, figyelmesnek lenni, kedvesnek lenni, segíteni a másiknak nem csak 40 napig kell lenni. Mindezen felül ezek a keresztény tanácsok semmit nem érnek, ha a felek nem passzolnak szexuálisan mássá válik időközben az érdeklődési körük, eltérőek lesznek a céljaik.
2014. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13: ÁMEN!!! komolyan!!!
2014. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

13-as, olvastam a könyvet és pont arról is szól, hogy nem csak 40 napig kell kedvesnek lenni, stb., tehát ebbe most kár beleokoskodni.

Az meg olyan bődületes marhaság, hogy felhoztad a más érdeklődési kört...! :D Attól még nagyon jól működhet a házasság, ha a feleknek nem ugyanaz az érdeklődési körük.

A közös célok hiányában már igazat adok, az komoly probléma.

2014. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Én érintett vagyok a dologban.Most hétvégén néztem meg.Itt a Gyakori kérdéseken ajánlották.Megdöbbentő hasonlóságokat véltem felfedezni a történetünk és a film között.Nos én valami hasonlót csinálok negyedik hónapja.Most érzek pici változást.Viszont szerintem nem a 40 nap a lényeg a filmben.Sokkal mélyebb mondanivalója van.
2014. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Akiknek az a "40 napos dolog" újdonságot hozott, azok iért csodálkoznak, hogy nem jó a kapcsolat? Egy film/könyv kell, ahhoz hogy kedveskedjünk? Hogy felhivjam napközben,hogy hogy van? beszélni a gyengéseinkről?



"13. Beszéld meg a társaddal, hogy nézeteltérések esetére alakítsatok ki közösen ésszerű szabályokat! Ha a társad erre nem kész, akkor írd le saját "harci" szabályzatodat. Határozd el, hogy a következő nézeteltérés során ragaszkodni fogsz hozzá!"

ABSZURD! Ahol ez nem így van, az RÉG ROSSZ!

2014. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

2. Vagyok


A szeretettel nem volt gond, hanem sok mással.

Kommunikációval, még nem vagyunk teljesen túl a dolgokon, most kiderül, hogy amit megbeszéltünk, az úgy lesz-e...:)


Ha nem, akkor elmegyünk szakemberhez.

Nekem vannak problémáim, de nem a párkapcsattal, hanem komoly önértékelési gondok, ami kihat a munkakeresésemre...

Így az életünkre is sok negatív hatással van.

Úgy nez ki a férjem segítségével sikerül megoldani.

A legnagyobb baj az volt, hogy ő kevesnek érzi hozzám, mármint a problémám megoldásához, támogatáshoz magát.

Én még kihagynám a külső segítséget...

Lépésről lépésre úgy érzem haladunk...

2014. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
17-es, nem mindenki születik magas EQ-val:) Többségünk a szüleitől lesi (vagy lesné) el, hogyan kell egy kapcsolatban a másikkal bánni, és hát szeretem a szüleimet, de ők sem végeztek "kapcsolati" egyetemet. Mostanában a divat az, hogy ha nehézségek jönnek, akkor már rögtön "kihűlt a kapcsolat", "nem illetek össze", meg hasonlók jönnek. Sokan azt hiszik, hogy "majd a következővel" boldogok lesznek, és már maguk sem tudják közben, hogy mi bajuk, azt meg végképp nem, hogy hogyan lehetne megoldani, és legalább a következő kapcsolatban nem ugyanazokat a hibákat elkövetni. Van, aki későn döbben rá, hogy változást akar, el akarja kezdeni kifejeznia szeretetét a párja iránt, de fogalma sincs, hogy azt hogyan kell, mert nincs előtte egy rendes minta (nemcsak szülői, másmilyen sem). Szerintem nagy bátorság kell ahhoz, hogy az ember szembenézzen ilyenkor önmagával, és azt merje mondani, hogy nem tudom, hogy most mit kéne tennem, és el kezdi keresni a megoldásokat. Sokan félnek elmenni terápiára, vagy hülyeségnek tartják (nem az- szerintem), és egy könyvben/filmben is lehetnek jó ötletek, megindító gondolatok.
2014. febr. 13. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!