Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi lesz, ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz, ha a párom nem engedi elvetetni a gyereket? Titkoljam el az abortuszt?

Figyelt kérdés

22 éve vagyunk házasok, három gyerekünk van. Tegnap megtudtam, hogy terhes vagyok, de anyagi okok miatt nem vállalhatom a gyereket. Sajnos meghalt anyukám és a temetésre kölcsön kellett kérjek amit tíz hónap alatt meg kell adnom így nem eshetek ki a munkából.

Párom olyan családból származik ahol elítélik az abortuszt ezért nem menne bele abba, hogy elvetessem a babát.

Ti mit tennétek? Elmondanátok neki?

Én 41 ő 43


2014. febr. 22. 21:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképp mondd el. Nézd... 41 éves vagy, már a terhesség is kockázatosabb lehet, szerintem igazán megérthetné a párod és a családja.
2014. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
86%

41 évesen (annyi idős vagy mint én) én elmondanám a páromnak a terhességet. Végül is a kapcsolat bizalomra épül, és ha már el sem mered mondani, akkor milyen kapcsolatban élhetsz..

Elmondanám neki, hogy terhes vagyok, de azt is, hogy nem tartom meg. Azt, hogy ő olyan családból származik akik elítélik az abortuszt az egy dolog. Ha nem akarok gyereket , felőlem a pápához is mehetne panaszkodni, akkor is elvetetném. Már csak a korom miatt is.

2014. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
12%
Ne mondd el neki, mert egyreszrol nem ertene meg, hiaba magyaraznal neki. Legyen ez a te kis titkod :)
2014. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
25%
Kapcsolat nem csak bizalomra elkul, hanem a egymas megertesere is es tamogatasara. Ha nem tamogatja az abortuszt, akkor nem erti meg a parjat. Elozo hozzaszolo ne gyere nekem a bizalommal. Titokban vetesd el, ne szolj egy szot se senkinek, es a legfontosabb, hogy ugy csinald, hogy utana ne erezz utana buntudatot, hogy nem mondtad el neki :) Tehat siman a szemebe tudj nezni, remelem ez nem gond neked, ha nem gond, akkor vetesd el :)
2014. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
Már a harmadik gyereket sem akartam megtartani, de ő nem engedte elvetetni, ezért meg kellett tartanom. Nem tudom mit tegyek.
2014. febr. 22. 21:35
 6/67 anonim ***** válasza:
87%

Jézusom ez esküszöm morbid.


Vállaljon a férjed másodállást addig, fizessétek vissza a kölcsönt hamarabb, ha annyira szeretné.


De ha pénzügyileg sem fér bele a gyermek és nem is szeretnéd, akkor ne tartsátok meg, mert minden lesz az a baba, csak boldog nem. 41 évesen meg ugye a szülés sem kevés kockázattal jár már.

2014. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
91%

Csak megfogalmazásbeli különbség, de a párod ugye a férjed, akitől már 3 gyereked van?

Én 22 éves házasság után nem látom értelmét, hogy titkolózz. A férjed/párod is tisztában van az anyagi helyzetetekkel, meg azzal is, hogy ebben a korban már teljesen más gyereket szülni, mint huszonévesen. Ha jó a kapcsolatotok, a házasságotok tényleg erős lábakon áll, akkor meg kell, hogy értse a szempontjaidat, függetlenül attól, hogy a szülei (akik már legalább 60 évesek) másképp gondolkodnak.


Másfelől nem tudom, hogyan tudnád eltitkolni előle. Az egy dolog, hogy 1 napos műtét. De utána vérezni fogsz, nem nagyon terhelheted magad, 4 hétig nincs házasélet...stb. (vetélésem volt műszeres befejezéssel, nem abortuszom, de a menete ugyanaz). Ha nem tudja, is feltűnt volna a férjemnek, hogy valami történt. Ha nem mondod el, hanem magától jön rá, és ráadásul nélküle döntöttél, sokkal többet árt a házasságotoknak.

2014. febr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
80%

Hűha..

és a párod "kedves" családja nem tudna besegíteni anyagilag, ha már csak ítélkezni tudnak?!

Mármint.. mondd el a helyzetet a pasidnak és az ő családjának is, és ha annyira ellene vannak akkor be lehet szállni a dologba nyugodtan!

2014. febr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
73%
Közben jött egy hozzászólás, amit az előbb még nem olvastam. Mi az, hogy nem engedi elvetetni? Mit csinál, ha megteszed? Nem rendelkezhet a testedről...
2014. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
51%
Mar ne haragudj, de ez a gyerek nem a te gyereked, hanem a kozos gyereketek! Joga van tudni rola, pont annyi koze van hozza, mint neked, az hogy te elobb tudod meg, csak a termeszet ajandeka. Aztan meg dontsetek kozosen a csalad nelkul.
2014. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!