Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi lesz, ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz, ha a párom nem engedi elvetetni a gyereket? Titkoljam el az abortuszt?

Figyelt kérdés

22 éve vagyunk házasok, három gyerekünk van. Tegnap megtudtam, hogy terhes vagyok, de anyagi okok miatt nem vállalhatom a gyereket. Sajnos meghalt anyukám és a temetésre kölcsön kellett kérjek amit tíz hónap alatt meg kell adnom így nem eshetek ki a munkából.

Párom olyan családból származik ahol elítélik az abortuszt ezért nem menne bele abba, hogy elvetessem a babát.

Ti mit tennétek? Elmondanátok neki?

Én 41 ő 43


2014. febr. 22. 21:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
Nem merem neki megmondani. Miért történik velem ennyi rossz?!
2014. febr. 22. 21:43
 12/67 anonim ***** válasza:
87%
Szeret téged a férjed? Figyelembe veszi a te érzéseidet, döntéseidet is? (úgy általában, nem csak a gyerektémában) Ha igen, akkor mitől félsz? Ha nem, akkor megértelek, hogy nem akarod megmondani. De azt nem, hogy minek vagy vele.
2014. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 A kérdező kommentje:

A páromék hatan vannak testvérek, ő is ellenzi az abortuszt.

Persze, hogy szeret engem hiszen nincs rossz sorom mellette, de tudom, hogy az abortusz miatt nagy baj lenne.

2014. febr. 22. 21:53
 14/67 anonim ***** válasza:
82%
Egy normális kapcsolatban a felek az ilyesmit megbeszélik, majd egy mindkettejüknek elfogadható döntést hoznak közösen. Ha a harmadik gyereket a kérdező nem akarta, a férje pedig erőszakkal kényszerítette a terhesség kihordására, az már nem nevezhető normális kapcsolatnak. Én személy szerint inkább lennék egyedül, mint egy ilyen házasságban, de 3 gyerekkel ez természetesen már nem egyszerű dolog. Itt két rossz közül lehet választani: 1. megbeszélik a dolgot, és akkor várhatóan a férj akarata teljesül, a kérdező meg szenved, mert nem képes megvédeni magát, 2. titokban elmegy abortuszra. Az élet nem fekete-fehér, bizonyos kicsavart helyzetekben az a jó megoldás, ami normál esetben rossz (pl. alapesetben nem ölünk embert, de ha egy agresszív betörő fenyegeti a családom életét, akkor szó nélkül lelövöm). Itt is, nyilván nem jó dolog az abortusz, nem jó dolog a titkolózás a társak között, de ha a kérdező eldöntötte, hogy ezt a gyereket nem akarja, és nem is tudja a világra segíteni, akkor sok variáció nincsen.
2014. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk ha 2 gyerek csúszik be véletlenül nem gondoltál még arra, hogy valamit extra sza..l csináltok? Miért nem kötteted el magad a harmadik után ha őt sem akartad?

Nekem ez nagyon kamu szagú.

2014. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
32%

Az utolsó válaszolóval értek egyet. Miért nem kötetted el magad? És most ilyen nyugodt lelkiismerettel elmész és megöleted azt az ártatlan kis emberkét. Ez kritikán aluli.

Lehet lepontozni.

2014. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
67%

A férjem előző házassága jórészt azért ment tönkre,mert a felesége nem akart még egy gyereket,de a férjem nem engedte elvetetni.

Megszületett a gyerek,de annyira megromlott emiatt a kapcsolatuk,hogy rövidesen el is váltak.

2014. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
54%
Nektek kell megbeszélni.Testvéred van esetleg?
2014. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
63%
Egyebkent rendkivul erdekes, hogy itt azok a nok mondjak most, hogy "te rendelkezel a tested felett", akik forditott esetben szapuljak a ferfit, hogy ha megcsinalta a gyereket vallalja is. Ez van draga kerdezo, nem megfelelo vedekezessel eltel szexualis eletet, es nem csak a te akaratod a donto. Megertem, hogy nem szeretned mar, hisz van 3, es nem vagy 20 eves, de a 10 honap torleszto azert nem eros indok. A korod mar nyomosabb, de rengeteg egeszseges gyermek szuletik 40 felett is, raadasul szurik is rendesen. 22 ev alatt feltetelezem vilagossa valt, hogy a ferjed ellenzi az abortuszt, o ezt nem titkolta el elotted, igy neked sincs jogod eltitkolni elole a gyereket. Te nem akartad a gyereket, neked kellett volna minden modot megragadnod, hogy ne ess teherbe. (pl. spiralt mar alkalmazhatsz, amellett, ha terhes leszel, sem tarthatod meg) Resztvetem az anyukad miatt, es sajnallak a kialakult helyzet miatt is, de a felelosseged vitathatatlan.
2014. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
68%

Alap esetben én sem pártolom a hazudjunk a párunknak dolgot... De ha a harmadikat is rád kényszerítette az gáz.


Esetleg úgy időzítsd a műtétet, hogy ő dolgozzon. Aztán mond, hogy elvetéltél és művi úton kellett befejezni a dolgot. Mint az egyik előttem lévő hozzászólónak.


Vagy hagyd el.

Ha nem akarod őt elhagyni, akkor mondd meg neki, hogy márpedig te nem akarsz negyedik gyereket. Ahogy olvasom rengeteg oka van. Pénz, idő, energia, az egészséged stb.... Ne hagyd hogy kényszerítsen!

2014. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!