Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elegem van a férjemből....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegem van a férjemből. Tudnátok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés

A probléma elég sokrétű, és az életünk minden területén jelen van. Olyan 1-1,5 éve tart ez a helyzet, de számomra már lassan kibírhatatlan. Hetente többször is ingerült vagyok, sokszor kiabálunk egymással, holott korábban ez szinte elő sem fordult.


Kezdjük a nagyobb dolgokkal...

Nem kívánja velem a szexet. Olyan 1,5 éve költöztünk az új lakásunkba, azóta tart ez a helyzet (költözéskor sok munka, kevés idő, sok stressz...). Én szinte minden nap tudtára adom, hogy kívánom őt, és körülbelül minden agyalágyult női praktikát bevetettem már (szexi fehérnemű, masszázs, stb.), de eredménye az semmi. Ha sikerül 1 héten egyszer együtt lennünk, az már jónak mondható, de inkább olyan havi 2 az átlag (és az is akkor jön általában össze, ha véletlen reggeli merevedése van...). Iszonyatosan idegel a helyzet, alapvetően feszült vagyok tőle.

A másik súlyos dolog a pénzügyek. Házat szeretnénk építeni bő 1-2 éven belül, de ő úgy pazarolja a pénzt, hogy az valami hihetetlen. Ha ő vásárol be, akkor a listán lévő dolgok mellé még vesz 10 kiló tök felesleges dolgot, amit kidobhatunk egy hét múlva (nassolnivalók, üdítők, de épp zöldség vagy gyümölcs is akár, holott mondjuk van már belőle otthon).

Szintén pénzbeli dolog, hogy ő új autót szeretne venni magának, nem is gond, megengedhetjük magunknak - 1 éve még az volt az elképzelés, hogy eladja az autóját, motorját, mellérakja a félretett pénzét, és vesz egyet. Mára ez odáig fejlődött, hogy emellé még hozzácsapná a nyaraláspénzt és körülbelül 2-3 millió kölcsönt szeretne felvenni rá, mert úgy mennyivel jobb, szinte új autót kap (az meg részletkérdés ugye, hogy mellette egy fillért sem tudnánk házra elrakni).


A dolog másik része a figyelmesség...

Régebben nagyon figyelmes volt, bizonyára el voltam kényeztetve, de mivel a dolog kölcsönös volt (és az is, én még most is legalább havonta 1x van, hogy meglepem valamivel...), normálisnak éreztem... mára ott tartunk, hogy rendszeresen elfelejt dolgokat (ha megkérem valamire 3x, akkor sem csinálja meg - pl. a legutóbb a biztosítótól kellett volna egy papír egy kérelemhez, na 2 hete, hogy kéri - az ő nevén van, én nem tudom kikérni), sosem lep meg semmivel, sőt... még december elején láttam egy kis virágosnál egy csokor levendulát, meg akartam venni, de nem volt nálam kp, csak kártya. Megkértem, hogy vegye meg ő, de ő drágállotta, és kijelentette, hogy amúgy is ő akar meglepni. Majd ezután hozzáfűzte, hogy de azért benézhetünk, hátha van valami 1-200 ft-ért... na mondanom sem kell, hogy nem vettem semmit így, a virágot meg azóta is "kapom" (ahogy vagy 1 éve is, holott régen gyakran kaptam tőle).

Ami pedig figyelmesség téren engem leginkább zavar, az az együtt töltött idő. Régebben nagyon szeretett ő is túrázni, kirándulni, várost nézni, fürdőbe vagy moziba vagy étterembe menni vagy akármi, rengeteg helyre elmentünk... ma már idejét sem tudom utoljára, mikor hívott el ő valahova. Ha kimozdulunk, akkor azt szinte 100%-ban én kezdeményezem, és ha felvetem, hogy menjünk el valahova, akkor olyanokkal rukkol elő rendszeresen, hogy menjünk le a sarki kocsmába egy sörre vagy maximum ki a falu végére az erdőbe fél órára.


Nem tudom, mennyire sikerült összeszednem a dolgokat, és nem tudom, érthető-e egyáltalán mire gondolok... de gyakorlatilag arra, hogy egy teljesen más ember volt évekig, most meg megváltozott, és a helyzet csak romlik...nem tudom, hogy kezeljem ezt az egész helyzetet, ha valaki érzett már így, kérem írjon :(


2014. febr. 24. 18:58
1 2 3 4 5
 31/41 mustafa33 ***** válasza:

Két dolgot kérdezek.

1. Próbáltad ezt vele is megbeszélni??

2. Írtad hogy munkahelyet váltott. Hogy nem akar túrázni, bárhová elmenni.... Nem lehet hogy egyszerűen fáradt? Hogy az új munkahely töbszörösen igénybeveszi a régihez képest? Nem csak lapátolástól lehet elfáradni. Sőt a stresznek van komlexebb kihartása mint a sima fizikai fáradtságnak.

2014. febr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Elég gyanús nekem, hogy ez kiégés, ami nagyobb baj, mint aminek hangzik. A kedvetlenség, a motiválatlanság teljesen le tudja rombolni a hétköznapokat, tudom, mert többször is átestünk ezen. Ha sorozatosan nem sikerülnek a dolgok, ha nem látja értelmét a napi felkelésnek, és ezeket az egyszerű dolgokat mindig egyre nagyobb és nagyobb dolgok tudják csak helyettesíteni... Depresszió ez, csak még rosszabb is. Minek fürdök, ha koszos leszek, minek egyek, ha úgyis kiszarom, kb ezt kell elképzelni. Mérget persze nem vennék rá, mert ő tudja, hogy mi zajlik benne, de ez bőven lehet, hogy csak egy hullámvölgy, csak ki kell zökkenni belőle- ő maga tud kizökkenni, és ez elég kemény belső harc- persze csak ha igazam van az első állításomban.
2014. febr. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg kellene próbálni megbeszélni mindent, kinek mi a gondja a másikkal, min tudna, vagy akarna változtatni azért, hogy a másik boldog legyen. Mi az oka annak, hogy nem kíván téged, stb. Ha ezekről nem hajlandó beszélgetni és hárít, valamint többszöri alkalommal sem akarja megbeszélni, akkor tényleg nincs értelme tovább együtt maradni, ne raboljátok egymás idejét.
2014. febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
79%

Állj oda elé, és mondd bele az arcába, hogy "megváltoztál, és nekem ez így nem jó, boldogtalan vagyok. Ararsz-e javítani a kapcsolatunkon, képes vagy-e változni? Mert ha nem, akkor fejezzük be."

Ennyi.

2014. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Én váltottam munkahelyet, elnézést a félreérthetőség miatt. Ráadásul nagy előrelépés is ez nekem a jövőt nézve...


Beszélni már sokszor próbáltunk, szoktunk is (normálisan, kiabálás nélkül), és mindig azt mondja megpróbál tenni valamit, elismeri, hogy nem ilyen volt,de aztán ez valahogy elmarad. Sokszor inkább azt mondja, ő szégyelli, hogy nem "elég" már nekem, de én meg a másik oldalról úgy érzem, én nem vagyok érdekes vagy vonzó, értékes számára, ha ekkorát fordult a világ.

2014. febr. 25. 19:27
 36/41 anonim válasza:
91%
Nagyon tudom ajánlani hogy egy kis időt külön töltsetek. Persze nem mindig megoldás de néha nagyon jót tud tenni egy kis "levegő", így mindketten ráértek kicsit magatokkal foglalkozni, a kapcsolatot kívülről látni és meglátjátok, hiányozni fogtok egymásnak. Az állandó beszélgetések ugyanarról a témáról, meg az agyalás sem tesz mindig jót, kicsit foglalkozzatok a saját életetekkel és egymásra fogtok találni, kitartást!
2014. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Sajnálom.Nálunk is ugyanez van szinte szórol-szóra,az anyagi "vitákákat" leszámítva.

Próbáltuk megbeszélni,de semmi nem változik(vagy csak ideig-óráig).Már megbeszélni sem lehet,mert akkor rögtön hárít,hogy már "megint ezzel jövök"...

Szóval sajnos teljesen értem mire gondolsz.Kezdem úgy érezni,hogy én ezt az embert nem ismerem.Lehet kicsrélték az UFÓk :)/:(

Depresszióra én is gondoltam,mondtam is neki,dehát azzal az a legnagyobb baj,hogy nincs betegségtudatuk,szóval nemigen fog elmenni az orvoshoz.Nem tudom mit lehetne tenni...De csak ülünk egymás mellett(most is),mit 2 spenót...Ennek hosszútávon semmi értelme,bármekkora is volt annó a szerelem :,(

2014. febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Bocs az elgépelésekért...

Mi amúgy 6 éve vagyunk házasok,és szintén kb 1.5-2 éve van ez...

Nálunk a gyerek lett volna tervben,de én így nem merem vele bevállalni...:(


Én 31 ő 37

2014. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:

Delrsszios vagy rajott hogy meleg.


Mi lett azota?

2022. okt. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Szerintem is depressziós.

A túlvásárlással, autó utáni vágyakozással próbálja elnyomni, mert ez esik jól neki.

Simán okozhat merevedési problémákat is.

Próbáld rábírni, hogy keressen fel egy szakembert, aki kisegíti a gödörből! Kitartás!

2022. okt. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!