Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan haragudott meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan haragudott meg a párom, amiért nemet mondtam?

Figyelt kérdés
12 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van. Eddig, ha szóba került az esküvő, ő nem akarta, mert nem szeretett volna semmit elkapkodni és elhamarkodva dönteni, amíg nem 100%-ig biztos a dolgában. Én ezt elfogadtam, bár nagyon rosszul esett, hogy így vélekedett. Beletörődtem, hogy nem lesz esküvő. 1 hete mégis megkérte a kezemet, mert szerinte eljött az idő. Rákérdeztem, hogy miért most, de csak egy "máskor se lesz jobb" magyarázatra futotta tőle. Bennem vegyes érzések kavarogtak és végül nemet mondtam, mert ha eddig nem akart esküvőt, legyen neki ezután is jó így. Én gondolom rosszul?
2014. márc. 29. 21:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%
Igazad volt!!!!! Ha máskor sem lesz jobb, akkor csak nézze, hogy neked megmaradt a válaszási lehetöséged.
2014. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanannira jó most, mint jövőhéten, mert mi változna.. Ezt jelenti


azt hiszem másképpn vagyunk összerakva mint a férfiak azt hiszem

szitut elmodtam a férjemnek...de azt nem,hogy nemet mondtál előszőr, csakhogy ez mit jelent..., tehát kíváncsi voltam az ő olvasatára...

Aztán elolvastam neki,mhogy mi lett..

Válasz:

" meg is érdemli,ha ilyen hülye...én tuti többet nem kérném meg"

Ennyit volt a vélemény...



Végiggondoltam, szerintem most jutott el idáig...és ennyi..szerinte később sem lenne másabb, mint most..

Férjem szerint a párod nem megharagudott, hanem baromira megbántottad..és egyet tudok érteni

2014. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"...amíg nem 100%-ig biztos a dolgában"


Az esküvő terén nem biztos a dolgában, de azért 3 gyereket már csinált neked. Hát ezt a logikát nem értem. Elválni bármikor lehet, de a 3 gyereket nem lehet visszacsinálni.


Az ember a gyerekvállalással ezerszer jobban elkötelezi magát, mint az esküvővel.

2014. márc. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ne fogadd el, maximum ha előáll vele mégegyszer, egy megfontoltabb és átgondoltabb indokkal.


Nem mondom, hogy minek szültél gyereket ha nem vett el, mert nem a középkorban élünk, és ha amúgy jó a kapcsolatotok, akkor miért ne? Ráadásul nem is azt írod, hogy nem akart volna elvenni, hanem hogy állítása szerint nem akarta elhamarkodni a dolgokat, és ez rendjén is van. Azzal sincs baj, ha neki 3 gyerek után érkezett el erre az idő.


De... "máskor se lesz jobb"?! Gondolom arra érti, hogy máskor sem fogja jobban érzeni magát veled vagy máskor sem lesz másabb vagy különlegesebb az alkalom, nem arra, hogy eddig másra várt volna. De ez akkor is egy borzasztóan elbaltázott, megalázó indok, olyan "hát jó én leszarom, miért is ne".

3 gyerek után legalább annyit kinyöghetett volna, hogy mert szeret téged és a családotokat...


Szerintem ne aggódj azon, hogy elveszed magadtól ún. a lehetőséget. Milyen lehetőséget...? Kell ez neked így? Nekem biztos nem kellene, ha így dobják oda. Vagy kérjen meg rendesen, őszintén, vagy hagyjátok a fenébe az egészet.

2014. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egy elég nagy veszekedés másnapján kért meg. A veszekedés az anyagiak miatt volt, mert amíg jól keresett, külön kasszán voltunk és az ő pénzéhez semmi közöm nem volt, most mióta munkanélküli az én pénzemet a sajátjaként akarja kezelni és elszórni (cigi, pc-s játékok stb.), ebbe én nem megyek bele. Mindig azt mondta, hogy majd akkor lesz közös a kassza, ha összeházasodunk. Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy talán csak ezért kért meg. Mondjuk az is lehet, hogy csak én kombinálom túl a dolgokat.

Egyébként én már megszoktam, hogy "csak" együtt élünk, nekem már egyáltalán nem fontos, hogy papír is legyen róla.

2014. márc. 30. 13:04
 16/19 anonim ***** válasza:

el akarja tartatni magát veled???? ne is haragudj de ezt én nem engedném....


én is voltam munkanélküli, meg volt hogy a férjem is, de olyankor egyikünk sem szórta a másik fizetését felesleges dolgokra. Olyankor még könyveket sem kértem a férjemtől, pedig havi szinten szoktunk venni normál esetben. (közös hobbi az olvasás)


végül is úgy alakult, hogy akkor is kaptam könyveket amikor épp munkát kerestem. de soha nem kértem. meg is mondtam neki, hogy nem érezném jól magam, mert én 1-2 íróval többet szeretek mint ő. (vannak közösen szeretettek is)

mégis megvette nekem azt amit csak én olvasok. de magamtól soha nem kértem volna ha nincs saját fizetésem...

2014. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Húha .. hát nehéz ügy. Én nem vagyok kombinálós fajta,de ez a nagy pálfordulás,meg a pénz körüli problémák .. azt hiszem én is nemet mondanék.
2015. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
fura alak. én azt mondtam volna neki hogy de, nagyon is remélem hogy lesz még jobb alkalom a házasságra, például, ha anyagilag ő is talpraáll.
2015. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Férfi vagyok. Nem mindenkinek természetes ám a kötelező házasság. Szüleim pl mindketten elváltak már valakitől, mielőtt egymásra találtak. És volt már korábbról gyerekük is. Megszülettem én, és csak utána házasodtak össze. Viszont egyik testvérem sem házasodott meg és én sem szeretném feltétlenül.

Lehet, hogy lepontoztok, de engem kiráz a hideg, ha ezt kéne mondanom a barátnőmről: "feleségem". Persze tudom, hogy ez az én hülyeségem, de nekem jobban tetszik a párom (az élettársam se jó).

Egyébként a párommal tervezünk gyereket közeljövőben és rákérdezett, hogy akarjunk-e házasodni, de megbeszéltük végül, hogy felesleges pénzkidobás.

De azért gyűrűt veszek neki és megkérem a kezét, titokban, csak nem veszem el feleségül.


-Egy pasi-

2015. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!