Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom csak akkor akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom csak akkor akar elvenni, ha majd jön a baba?

Figyelt kérdés

Párszor szóba került ez a téma (nem én erőltetem, ő hozta fel többnyire) és megbeszéltük, hogy a későbbiekben szeretnénk gyerek(ek)et. Ő ezt valahogy úgy adja elő, hogy akkor majd elvesz, ha jön a gyerek, mert náluk, az ő falujukban ez így szokás. Merthogy a rokonságban is ez a szokás, hogy előbb legyen terhes a nő, aztán a terhesség alatt gyorsan megcsapják a lagzit, vagy néha a keresztelővel egybekötve, ha már megvan a pici.

Nekem ez furcsa. Mintha önmagamért nem is akarna elvenni, csak akkor, ha már szülök neki gyereket, mintha 2 ember kapcsolata nem is lenne elég komoly egy gyerek nélkül.

Nyugodtan írja meg bárki, ha nem ért velem egyet, de szerintem ez így nem fair!

Mi van akkor, ha valami miatt nem lesz gyerekünk?

(Én szeretnék, de sose lehet tudni.)

Akkor nem is kéri meg a kezem soha?

Igaz, hogy még csak 1 éve vagyunk együtt, most készülünk összeköltözni, viszont egyikünk sem olyan fiatal már, a húszas éveink vége felé járunk. Szerintem ilyen esetben már nem kellene annyit időzni az esküvővel.



2014. márc. 30. 16:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Ez a pasi nem tervez veled komolyan, vagy nagyon fura elvei vannak.

Mondjuk van olyan ismerősöm is, akiknél most jön a harmadik gyerek, de mégse veszi el a nőt. Szerintem mindegyik furcsa.

2014. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

1. előbb a költözés, együttélés, aztán kell elkezdeni a komolyabb dolgokon gondolkodni.

2. ha neked fontos az esküvő, akkor azelőtt menj hozzá hogy pozitívat tesztelnél, mert egészen addig csak kifogás ez a szöveg.

3. nem kell rohanni. inkább alapíts későn családot egy olyan emberrel akivel egymáshoz valók vagytok, mintsem a sietség miatt elválj pár évvel később.

2014. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
7%
Én ha férfi lennék, menekülnék egy olyan nőtől, aki egy év után, úgy, hogy együtt sem éltek, esküvőn gondolkodik... De nyugodtan szakíts vele emiatt, lehet ő is így járna jobban.
2014. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mi két éve vagyunk együtt ,9 hónapja költöztem vőlegényemhez még ebben az évben elakar venni ,kb 2 év mulva gyereket tervezünk ,én pedig pont a gyerek témátol tartok ugy értem remélem betartja h ő is akarja késöbb.
2014. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Én megmondtam a pasimnak, azért ne vegyen mert jön a gyereke, vegyen el előtte, ha akar, vagy utána amikor akar, DE NE a gyerekért! Magamért, ne másért, mégha az a gyerekünk is! Nekem ez lenne a ciki hogy csak azért vesznek el!
2014. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mi is a gyerek miatt házasodtunk.Jól megvoltunk,együtt éltünk de én megmondtam hogy addig nem szülök még el nem vesz,hát elvett.Nem tudom mi lett volna akkor ha nem akarunk gyereket,lehet soha nem házasodunk össze.


Ismerek egy pasit aki ugyanigy gondolkodott mint a párod és tényleg elvette a csajt terhesen.Nála az játszott közre hogy kb minden második ismerősének nem jött a baba,gondolták ők biztosra mennek.

2014. márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én ebből azt szűröm le amit te kérdező. Ha nem jön össze a gyerek, akkor nem akar elvenni. Akkor nem kellesz neki ha nem tudsz teherbe esni. Valószínűleg ott is hagyna olyanért aki tud neki gyereket szülni.


Tudod kinek kéne ilyen pasi... Nem lennék senki tenyész tehene, hogy csak akkor kelljek ha jön a gyerek.


Nálunk a férjemmel úgy volt, hogy akartunk babát, viszont kiderült hogy nem lehet. (miattam= a betegségem miatt ami van) viszont amikor a doki ezt a dolgot mondta, hogy ne számítsak gyerekre, akkor már házasok voltunk. Szóval a férjemnek én kellettem, és engem vett feleségül, nem azért mert jön a gyerek. Hamarabb (esküvő előtt is) tudtuk hogy nehezebben fog összejönni a betegségem miatt, de arra nem számítottunk hogy abszolút nincs remény.


Bár azóta már teszek azért hogy gyógyulgassak. Némileg javult is az állapotom (életmódváltásnak és mozgásnak köszönhetően). Javulni látszanak a hormonjaim. Lehet hogy ennek később még babás következménye lesz. Nem tudni. Viszont annyi biztos, hogy mi elsősorban egymást akartuk egy életre. És a férjem tudta már a kapcsolatunk alatt is, hogy ha csak véletlenül be nem csúszik, nem vállalnék babát házasság előtt. Igazság szerint egyébként is vártunk a próbálkozással fél évet az esküvő után. Mert ha úgy se jön össze minek védekezzünk tovább. Csak addig vártunk amíg még a férjem befejezte a sulit. Mert munka mellett egy ideig tanult is.


Persze a pasidnak rohadt kényelmes, hogy nem kell elköteleződnie, nem kell elvennie. És ha te terhes leszel, ő meg közben talál másik nőt akkor meg könnyedén otthagy. Ha házasok vagytok akkor legalább macerás lesz neki a válás és jobban meggondolja kicsit hogy otthagyjon e. Persze nem mondom hogy visszatartja.


Én a helyedben nem vállalnék gyereket így. Hogy feltételhez köti a lánykérést, házasságot. Egy férfi azért akarjon elvenni mert szeret és veled akarja leélni az életét, ne azért mert terhes lettél és szülni fogsz. Én legalábbis így vagyok vele. De persze te döntöd el.

2014. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. még annyit, hogy másfél év után házasodtunk. és 1-2 hónappal később kerültem másik orvoshoz, és ő mondta hogy ne reménykedjek gyerekben. És májusban lesz 2 éve hogy próbálkozunk. Eddig a dokinak volt igaza.


Meglátjuk hosszabb távon milyen hatásai lesznek annak amit most csinálok. Mert amúgy fogyási céllal kezdtem bele, de a hormonháztartásomra is jó hatással volt a táplálkozásom megváltoztatása. pl 3 hónap kimaradás után visszajött a vérzésem. Nem sokkal az után hogy elkezdtem másképp más mennyiségekben (kevesebbet) enni:) Szóval már 2x megjött magától. Ezért most kicsit elkezdtem reménykedni....hogy talán 2-3 év múlva esetleg lehetne legalább egy gyerekünk....hát, majd kiderül.


Én tényleg azt mondom dönts belátásod szerint, de én nem akarnék olyan pasit aki ilyen feltételeket szab a házassággal kapcsolatban.

2014. ápr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Inkább ciki az, ha terhes a menyasszony, legalábbis bizonyos helyeken, sőt, tényleg olyan, hogy enélkül nem is kellesz?

Másik: olyanról én is hallottam, hogy van, aki csak úgy nősül, ha már terhes a nő. Nem azért, mert illik elvenni, hanem mert fontos a saját utód, és nem akar megkockáztatni egy meddő nővel való házasságkötést. Kinek mi a fontos...

2014. ápr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Terhes leszel, elvesz, elvetélsz pl. ne legyen így, de megeshet és többet nem lehet gyereked, vagy beteg gyereked szülsz, akkor meg otthagy???
2014. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!