Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Alkoholista férj,2 gyerek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milukono kérdése:

Alkoholista férj,2 gyerek. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

- a kérdés nem kamu

- a "hogy lehettél ilyen hülye", "hogy szülhettél ilyen embernek gyerekeket" ... stb hozzászólásoktól kérlek kíméljetek.Tisztában vagyok vele, hogy hülye vagyok.Nem ítélkezésre van szükségem, hanem tapasztalatra, tippekre.


Na..

Annyi mindenen átmentünk már 6 év alatt a férjemmel.Van 2 közös gyerekünk (3 és 1 évesek).1 gyerek után őrület, ivás..stb..Ezt nem sorolom, mert aki már élt alkoholistával, vagy épp él is az tudja miről beszélek.Volt egy kis rózsaszín köd, a kicsi lelkem rózsaszín felhőben vette körbe, és mondom ha már ilyen jó, akkor jöhet a köv. gyerek.Jött..a pokol folytatódott.Addig-addig, amíg összepakoltam a cuccomat, és elköltöztem rokonokhoz, és mondtam amíg nem ültet be Esperalt, addig vissza se jövök.Beültette, visszajöttem..1 évig csend.Eljött a Január..Na kéne újra ültetni, mert 1 évig tart csak a hatása.Na ez már ne tetszett neki, mert ez ciki, megalázó, miért nem bízok benne...bla-bla. 4 hónap alatt eljutottunk odáig, hogy szerintem titokban iszik (ill. ő azt hiszi hogy át tud verni).Egyszerűen látszik rajta..jóóó..nem esik be az ajtón, de érzem a szagát, látom a szemét.(úgy érzem szép lassan visszamászik a pia az életünkbe)Ezt ő tagadja, és még én vagyok már megint a hülye..még vannak jelek, de ezt most nem taglalom.

- A GYEDem p.i.cs.a füst

- Albérletben vagyunk.

- Hitelek tömkelege

- Rokoni segítség kilőve

Lehetőségek?Sok mindenre gondoltam..


1. Összeszorítom a fogam, befogom a pofám..addig amíg hiteleket ki nem fizetjük.Addig normális munkát keresek, úgy alakítom az életem hogy önállóan is megálljak a lábamon.

2. Pasit szerzek???Ha-ha-ha..de kinek kell egy roncs,26 éves 2 gyerekes idióta??Meg ez ilyen megélhetési párkapcsolat építés látszata lenne nem??Pedig én szeretetre vágynék..itthon nem kapom meg..na mindegy..ez még nem állt össze a buksimban.


- egyéb?


Tapasztalatokat is szívesen várok!Akár komment, akár privi!!!

Bocsánat ha hosszú lett!!

Köszönöm.


2014. ápr. 16. 12:58
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Igen-igen.

Én is arra gondoltam hogy külön megyünk lakáson belül.Mondjuk 50nm, panel, és 2 szoba van..majd meglátjuk.

Pestiek vagyunk.9. kerület.Úgy hogy végül is még mindig jobb helyzetben vagyok, mint ha a világ végén laknék.

És igen!!!gááááz..még 5 év! :/ Már mint a hitel.


Még annyit szerettem volna írni, hogy ha eltűnök, akkor az azért van mert hazajött!!!Mert lassan kéne neki..(csak ne hogy az legyen hogy csak úgy eltűntem..).

2014. ápr. 16. 13:38
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felvázolt 1.-es pont is megoldás lehet. Nem tudom mennyi hiteletek van, számold össze, legyen egy terved, hogy mikor mit fizettek ki. Keress minél előbb munkát, nézz utána a bölcsődének, ha van rá lehetőséged, titokban spórolj össze egy kis pénzt amiből el tudsz költözni. Könnyebb ha már látod a kiutat és adj magadnak határidőt. Ok évet el lehet még pazarolni a tehetetlenség miatt, de a tapasztalatom az, ha már az ember megtette az első lépést, onnantól már sokkal könnyebb.
2014. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, közben még egy dolog eszembe jutott bocsi, ha a párod nagyon ragaszkodik a gyerekekhez akkor egy tiszta pillanatában vázold neki a helyzetet, hogy a viselkedésével, ittas állapotban veszélyezteti őket és már esezdbe jutott a gyerekekkel együtt elhagyni őt, a hitelfizetéssel pedig egyedül marad (ha ő az adós). Nem zsarolás, kicsit blöff de hátha észhez téríti. Bizti nem jöhet szóba rokonság, átmenetileg sem? Semmiképp sem tanácsolom, hogy két gyermekkel, egy bevételi forrással egyedül maradj, valahogy az ivászatát kellene visszafogni, mondjuk ha nem lenne rá pénze?!
2014. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Jajj elfelejtettem.

Az esperal tablettát azt a farizomba ültetik, és ezzel akadályozzák az alkohol ivást.Semmi mellékhatása nincs, csak akkor van baj ha a beteg alkoholt iszik, mert akár meg is halhat.

Most viszont én nem leszek egy ideig..fel kelt a kicsi fiam. :) Megyünk eszünk valamit! :)

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még tapasztalatot, tanácsot..tényleg nagyon kedvesek vagytok!!!!

Köszönöm!!!

2014. ápr. 16. 13:46
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező vagyok!Csak másik regisztrációmmal.Amit most csinálta, és amiről kiírtam a kérdést, abból kicsit elegem lett, mert kiírja mindig hogy csak 5 percenként írhatok kommentet, mert most regisztráltam..és ezt 3 napig. :/ Mi értelme??Na mindegy.


Ohh...elsütöttem én már ezt a gyerekes dolgot..nem eszi..azt mondja ne zsaroljam a gyerekekkel, mert ez undorító.(végül is igaza van valamilyen szinten)A hitelre meg azt mondta, hogy ha itt hagyom akkor meg majd jól nem fizet gyerektartást..

2014. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartást fizetnie kell, ez alól nem bújhat ki. Persze az a kérdés mennyit lehet kicsikarni belőle.

Még az önkormányzatba érdemes bemenni, megérdeklődni milyen támogatásokat kaphatsz.

2014. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, ha egyénileg meg tudtok egyezni. Bátyáméknál nagy a lakáshitel, de úgy egyeztek meg, hogy ő fizeti tovább a 60.e lakáshitelt, ő elköltözik a felesége a gyerekekkel pedig maradhnak, de nincs gyerektartás. Nem tudom, ez mennyire korrekt megoldás, de ráció van benne. (csak sztem a bátyám túl nagylelkű, mert a 2 gyerekből csak 1 az övé, de hát az ő dolguk én elfogadom)


ne hagyd, hogy zsaroljon. Ilyenkor mondjad, hogy nem zsarolod, hanem a lehetőségeiden gondolkozol és megosztod vele az eszmefuttatásod! Gyerektartás sztem minimum 20 ezer forint, amit vonnak. Ha magasabb a hitel, vagy neked is kéne kb ennyit kéne fizetni a közös hitelbe, akkor végülis tök mindegy melyik zsebből megy ki ugyanaz az összeg!!

2014. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
14%

"a "hogy lehettél ilyen hülye", "hogy szülhettél ilyen embernek gyerekeket" ... stb hozzászólásoktól kérlek kíméljetek.Tisztában vagyok vele, hogy hülye vagyok.Nem ítélkezésre van szükségem, hanem tapasztalatra, tippekre."


Az ilyen mondatoktól, és az olyan egyénektől, mint Te, borsódzik a hátam. Valószínűleg, amikor gyereket vállaltál egyáltalán nem voltál vele tisztában, hogy milyen felelősséggel jár, és bármibe lefogadom, hogy akkor senkinek nem kérted ki a véleményét (mert akkor szerintem mindenki lebeszélt volna róla). És könyörgöm, hogy lehet emellett szó nélkül elmenni? Emberek sorsáról döntöttél, olyan anyagi háttérrel, amivel normális ember egy Vodafone Red telefon-előfizetést nem biztos, hogy bevállal. Az alkoholista apa csak hab a tortára. Innentől kezdve nem igazán lehet tippeket adni szerintem. A helyzet amiben vagy nem jó, és meneküléssel semmiképp sem oldasz meg semmit. Igyekeznék a helyedben nagyon gyorsan állást találni (BP-en sokkal könnyebb mint vidéken)és saját kezembe venném a sorsom, mert itt nem a saját életedről van csak szó (téged nem tudlak sajnálni), hanem a gyermekeidéről. Nekik tartozol felelősséggel.

2014. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%
Reméld, hogy halálra issza magát, mert lépni úgysem fogsz semmit sem!
2014. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
18-as vagyok. A menekülés félreérthetőre sikerült. A gondok elől való menekülésre értettem, és arra, hogy igenis saját kezedbe kell, hogy vedd a sorsod. Ott kell hagyni szerintem mindenképp a férjedet, utánanézni, hogy hol tudtok lenni a gyermekekkel (ebben a témában nem vagyok jártas, de biztos hogy van megoldás erre is) és az egyik legfontosabb, hogy normális állást találj és lehetőleg egy felelősségteljes párt. Nem hinném, hogy olyan "roncs vagy" hogy ne kellenél senkinek...
2014. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!