Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Alkoholista férj,2 gyerek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milukono kérdése:

Alkoholista férj,2 gyerek. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

- a kérdés nem kamu

- a "hogy lehettél ilyen hülye", "hogy szülhettél ilyen embernek gyerekeket" ... stb hozzászólásoktól kérlek kíméljetek.Tisztában vagyok vele, hogy hülye vagyok.Nem ítélkezésre van szükségem, hanem tapasztalatra, tippekre.


Na..

Annyi mindenen átmentünk már 6 év alatt a férjemmel.Van 2 közös gyerekünk (3 és 1 évesek).1 gyerek után őrület, ivás..stb..Ezt nem sorolom, mert aki már élt alkoholistával, vagy épp él is az tudja miről beszélek.Volt egy kis rózsaszín köd, a kicsi lelkem rózsaszín felhőben vette körbe, és mondom ha már ilyen jó, akkor jöhet a köv. gyerek.Jött..a pokol folytatódott.Addig-addig, amíg összepakoltam a cuccomat, és elköltöztem rokonokhoz, és mondtam amíg nem ültet be Esperalt, addig vissza se jövök.Beültette, visszajöttem..1 évig csend.Eljött a Január..Na kéne újra ültetni, mert 1 évig tart csak a hatása.Na ez már ne tetszett neki, mert ez ciki, megalázó, miért nem bízok benne...bla-bla. 4 hónap alatt eljutottunk odáig, hogy szerintem titokban iszik (ill. ő azt hiszi hogy át tud verni).Egyszerűen látszik rajta..jóóó..nem esik be az ajtón, de érzem a szagát, látom a szemét.(úgy érzem szép lassan visszamászik a pia az életünkbe)Ezt ő tagadja, és még én vagyok már megint a hülye..még vannak jelek, de ezt most nem taglalom.

- A GYEDem p.i.cs.a füst

- Albérletben vagyunk.

- Hitelek tömkelege

- Rokoni segítség kilőve

Lehetőségek?Sok mindenre gondoltam..


1. Összeszorítom a fogam, befogom a pofám..addig amíg hiteleket ki nem fizetjük.Addig normális munkát keresek, úgy alakítom az életem hogy önállóan is megálljak a lábamon.

2. Pasit szerzek???Ha-ha-ha..de kinek kell egy roncs,26 éves 2 gyerekes idióta??Meg ez ilyen megélhetési párkapcsolat építés látszata lenne nem??Pedig én szeretetre vágynék..itthon nem kapom meg..na mindegy..ez még nem állt össze a buksimban.


- egyéb?


Tapasztalatokat is szívesen várok!Akár komment, akár privi!!!

Bocsánat ha hosszú lett!!

Köszönöm.


2014. ápr. 16. 12:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

50 nm-en nem nagyon lehet egymás mellett eléldegélni sztem. pláne ha éjszaka takarítasz, akkor ő vigyáz a gyerekekre, vagyis szívességet kérnél tőle. Gondolom, ebbe így már csak azért sem megy bele.


Nincs senki ismerős, barát, akihez oda tudnátok átmenetileg költözni ? Pl amíg az anyaotthonban lesz hely vagy a családsegítőnél segítenek kitalálni vmit ?

2014. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vigyázz a vagyon-, illetve még inkább a kötelezettségek megosztásával is, mert a házasság ideje alatt szerzett kötelezettség (felvett hitel) közös.


Az NEM elég, hogy ti szóban vagy egymás előtt egy darab papíron megállapodtok, hogy akkor majd ő fizeti a hitelt, cserébe meg nem ad gyermektartást, mert ha megcsúszik a hiteltörlesztéssel (és meg fog, mert egy alkoholista előbb költi italra a pénzt, mint törlesztésre, illetve egy idő után valószínűleg eljut arra a szintre, hogy dolgozni sem fog- előbb táppénz, aztán kirúgják, akkor meg nincs miből vagy csak a kamatokra elég a segélyéből a letiltás).

Ettől függetlenül a hitelintézet mindkettőtökön fogja majd követelni az elmaradt részleteket és semmit nem ér majd a kettőtök papírja.


Ezesetben is mindenképpen ajánlom a hivatalos, bírósági úton indított vagyonmegosztást (ami természetesen kötelezettségmegosztást is jelent), mert sajnos egy alkoholista hosszútávú ígéreteiben nagy felelőtlenség lenne bízni.


A kisfiad is már 1 éves.

Ugye tudod, hogy kedvezően változtak a jogszabályok és te az ellátása mellett (gyed, gyes) is mehetsz legálisan dolgozni úgy, hogy még az ellátást is kapod mellé?


Neked most egyértelműen azon kell lenni, hogy

- a gyerekeket beíratod oviba, bölcsibe (és ott bizony a beíratkozásnál elmondod a helyzetet, illetve jó ötlet megkeresni a családsegítőt azzal, hogy legalább abban segítsenek, hogy a gyerekeknek sürgősségi beutalást szerezzenek a bölcsibe)

- azonnal munkát keresel és a saját lábadra állsz

- amint ez megvan azonnal beadod a bíróságra a válás-vagyonmegosztás és gyermekelhelyezésre vonatkozó keresetlevelet- 30 eFt az illetéke, hetente van ingyenes panasznapi ügyintézés a bíróságon- így ügyvédre sem feltétlenül kell költened.


Ne maradj otthon, ne várd, hogy "megint rószaszín köd" lesz (reméljük, már nem tudja többet elvenni az eszed az alkoholista férjed!), keress munkát és nagyon vigyázz arra, hogy ne legyél terhes.


Üdv: egy másik kisgyermekes édesanya

2014. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen javasolnám az anyaotthont és a vagyonmegosztást(válást), mert az alkoholizmus eldurvul és az Isten pénzét is szeszre költi majd ami, amíg házasok vagytok közös költség. Szóval nem vesztegetném az időmet a helyedben.


1 éves a baba. Nem hinném, hogy amikor a gyerek fogant sokkal másabb lett volna a helyzet. És szültél neki? sok hitellel? 26 évesen?!


Ilyen palikra ragadnak a nők, én meg itt vagyok 27 éves fejjel értelmes munkával és végzettséggel... Nem értem a világot.


27/F

2014. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
A felmerülő lehetőségeket már leírták előttem,gondolok itt családsegítőre,önkormányzatra,családok átmeneti otthonára,esetleg javaslom az ingyenes jogi tanácsadást,amit igénybe vehetsz szintén a helyi önkormányzatnál.Ezenkívül javaslom,hogy ne pazarolj több időt és energiát erre az emberre,hiszen az újbóli beültetés csak tüneteket szüntet meg időlegesen,a probléma gyökerét nem oldja meg.
2014. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Most semmit nem tudsz tenni. Ha nem bánt, akkor én biztos nem mennék anyaotthonba. Nem olyan vidám hely az...

Szólj a védőnőnek, hogy mi a szitu, családsegítőbe is menj be. Ha szerencséd van, akár azonnal is tudnak helyet keríteni a gyerekeknek bölcsiben. Akkor izibe keress munkát, és kezdj el félretenni. A nővérem is két gyerekkel hagyta ott a férjét, és ment albérletbe velük. Meg lehet oldani, csak tenni kell érte. Azóta új párja is lett.

A gyed/gyes csak egy lehetőség, hogy otthon lehetsz. De nem kötelező huszon/harmincx ezer forintért otthon ülni és tűrni, nyomorogni. Az egy éves már tök jól el lenne bölcsiben, te meg tudnál pénzt keresni.

2014. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, a büdös életben nem fog megváltozni, ha már most ezt csinálja két kicsi gyerekkel, később sem szokik le. Főleg ha tagadja is, hogy ő aztán nem iszik. Mit tanultál, nem tudnál dolgozni menni valahova, a két gyerek mehetne bölcsibe, oviba már. Szüleid, testvéreid vagy valami rokon nincs akinél ellehetnél egy ideig legalább? Mégis meddig tartana a hitel kifizetése? Ha nagyon sokáig, akkor bírd ki addig valahogy, de egyébként menekülj ebből a kapcsolatból. Ő legalább dolgozik, fizetné szerinted a gyerektartást? A pasi kérdést én hanyagolnám, már csak azért is, mert szerintem teljesen a büdös életben nem szabad függni senkitől. Látod most is mi lett belőle. A másik, meg hogy egy rendes normális pasit még szingliként is nagyon nehéz találni, nem hogy két pici gyerekkel, egy alkesz férj elől menekülve. Persze később ha rendeződnének a dolgait találhatsz magadnak egy rendes hapsit, de muszájból én nem kezdenék kapcsolatba, annak úgysem lenne jó vége.
2014. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ha a családja, a kisgyerekei sem motiválják abban, hogy végleg letegye az alkoholt, akkor valószínűleg ez eltart egy darab még így.

Az alkoholisták 48%-a visszaesik egy év elteltével...Úgy gondolják, hogy az az egy év elég volt tisztának lenni, jöhet a következő "forduló".

A család tönkremegy, a gyerekek megsínylik, a feleség megkeseredik a küzdelemeben.

Nagyon jól tudom...

Az én apám jó ember volt. A gyerekkorunk gyönyörű volt. Akkor is ivott, de volt mértéke. Soha nem láttam ittasnak, részegnek. Dolgozott, jól éltünk.

Ezt a mértéket kb 5-6 éve vesztette el. Zugivó lett. Soha életében senkit sem bántott, sem tettekkel, sem szavakkal. Az alkohol mindennél fontosabbá vált számára. Hiába könyörögtünk, sírtunk, kérleltük. Elbagatelizálta a problémát és a szőnyeg alá söpörte.

Lassan 10 hónapja halt meg. Az alkohol miatt...

Gyűlölök mindent, ami az alkohollal kapcsolatos, mindent!

Emiatt javaslom, hogy meneküljetek a helyzetből, mert nincs más lehetőségetek nektek hármótoknak a nyugalomra, boldogságra és a békére.

Az alkoholista ember tönkrevágja a családtagok életét...akár akarja, akár nem. Az én apám valószínűleg nem akarta...de a szenvedélybetegségét nem bírta legyőzni.

Lépj, minél hamarabb!

Nekem felnőtt fejjel is nehéz volt ezt megélnem. A gyerekeid gyermekkora és lelki békéje még menthető...

2014. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!