Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennel, ha a ferjed nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennel, ha a ferjed nem akarna megszakitani a kapcsolatot a multjabol egy olyan szemellyel, akivel anno alkalmi kapcsolata is volt?

Figyelt kérdés

Hazasok vagyunk 3 eve es tobbszor mar megkertem,hogy ne beszeljen a lannyal,mert mergezi a kapcsolatunkat vele es rosszul esik,mindig az a valasz jott ra,hogy nagyon sokat segitett ez a lany neki es nem lenne szive letorolni. Arrol van szo,hogy amikor uj varosba ment munka miatt a ferjem es meg nem ismertuk egymast,akkor ez a lany adott neki szallast es etelt kis idore. Neha-neha ossze is fekudtek egymassal,habar a lany mar hazas evek ota,de a ferje katona..szoval neha-neha rajtakapom azon a ferjem,hogy ezzel a lannyal beszel,habar evek ota mi mas varosban elunk,de neha hazamegyunk latogatoba es akkor siman talalkozhatnanak. Tegnap is egy ilyen volt,lattam,hogy elkoszonnek egymastol,ezert masnap itthon felejtette a telefonjat a ferjem es beleneztem a beszelgetesbe ( tudom,hogy nem szep,de ugy ereztem,meg kell tennem). A lany mondja neki,hogy kar,hogy amikor itt volt legutobb,nem tudta meglatogatni ot..es ha legkozelebb jon,mindenkepp szoljon neki. Mondta a ferjem,hogy persze legkozelebb mindenkepp meglatogatja majd es telefonszamot csereltek,de epp amikor a ferjem irta volna az ovet,akkor a lany leirta helyette es irta,hogy meg mindig tudja a szamat a ferjemnek szivbol. A ferjem erre,hogy tenyleg? Es hogy puszi erte. Erre irta a lany,hogy na ezt betartatja vele..mikor elkoszontek a vegen,a ferjem odairta neki,hogy fontos neki. Amugy semmi gyanus dolga nincs a ferjemnek,de ez a csaj engem mar kezdetek ota irrital.

Ti mit reagalnatok erre? Mit lehet ezzel kezdeni?


2014. ápr. 24. 09:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
81%

Kedves hozzászólók!


Nem kívánom sokáig osztani az észt, mert ezen az oldalon az lenne a legfontosabb, hogy segítséget nyújtsunk a kérdezőnek, amennyiben pedig ezt nem tudjuk megtenni jobb ha tovább lapozunk. Nem tudok azonban elsiklani az igen segítőkész és jóindulatú válaszaitok mellett. Nem vagyok ügyvéd, mégis úgy érzem, meg kell védenem a kérdezőt, aki egy számára nehéz és kellemetlen kérdéssel fordult felénk, mert nem biztos a saját ítélőképességében, szakemberre pedig nincs mindenkinek kidobálni való pénze. Gusztustalan dolognak tartottam mindig azt, ha valaki segítség helyett lehord valakit, ám, ha neki van hasonló gondja, akkor "Dögöljön meg a világ, mert nekem fáj!" Örüljön mindenki, akinek nem volt hasonló problémája, de a nagyszerű filozófiáját tartsa meg magának, mert ha a kérdező arra vágyna, hogy gúnyosan a lelkébe tapossanak, egyszerűen elkísérné a férjét a feltételezett szeretőjéhez, és végignézné az akciót.


Kedves Kérdező!


Véleményem szerint az aggodalmad jogos, ám mivel nem szabad azonban készpénznek venned a feltételezésedet, jobb volna, ha mielőbb a végére járnál az ügynek. Ha valakiben felmerül a bizalmatlanság, annak az esetek túlnyomó többségében van alapja, legfeljebb több az olyan álszent ember, aki ezt tagadja. Nem veled van a baj! Több módon is megbizonyosodhatsz arról, hogy hűtlen-e a férjed, de egyet biztosan át kell gondolnod: Ha leültél vele, és elmondtad neki az aggodalmaidat, megkérted, hogy tartsa távol magát a hölgytől, ő pedig nem is próbált megérteni Téged, akkor sajnos elképzelhető, hogy az érzelmei irántad megváltoztak. Ha ő nem veszi komolyan a te fájdalmaidat és félelmeidet, az egy intő jel arra, hogy már nem vagy neki annyira fontos, mint voltál. Ha egy egyszerű barát lenne számára a hölgy, akivel sosem létesített volna intim kapcsolatot, jogosan mondhatná, hogy túlreagálod, de mivel többször is együtt voltak, bizony igazat írt a férjed, a lány valóban fontos neki. Amiket a beszélgetésben láttál, és leírtad ide, azok sajnos valóban arra utalhatnak, hogy ha épp nincs is köztük semmi, mert a körülmények nem teszik lehetővé, adott szituációban mindketten hajlandóak lennének rá. Én személy szerint úgy gondolom, hogy a megcsalás is, mint minden, fejben kezdődik, és ha nem is fajul tettlegességig, ha már csak a gondolatával is eljátszik, bizony van okod aggódni. Tedd fel a kérdést magadnak: A te férjed eltűrné, hogy kérését semmibe vedd, és találkozgass egy férfival, aki korábban a szeretőd volt? Ha pedig eltűrné, és el sem gondolkodna azon, hogy "mi van, ha?..." akkor vajon számítasz neki egyáltalán? Ezzel persze most biztosan közmegbotránkoztatást váltok ki, de vállalom. Azt tudom tanácsolni neked, hogy mindenek előtt ne tégy elhamarkodott lépéseket, és ne vádaskodj egyértelmű bizonyíték nélkül, mert amid van most, az nem bizonyíték, csak feltételezés. Próbálj meg higgadt maradni, és ne legyen gyanakvásra utaló magatartásod, mert árthatsz vele. Annyit érnél el a dologgal, hogy a férjed jobban odafigyelne, beszélgetéseit törölné, és állandó feszültség lenne köztetek. A vitákból mindig te jönnél ki vesztes félként, ő pedig nyugodtan folytatná, amit eddig, mondván, hogy úgysem hagyod el. Amit tehetsz, hogy kedves maradsz, nem indukálsz veszekedést, és résen leszel. Csúnya- nem csúnya dolog (annál nem csúnyább, amit ő tesz), csekkold folyamatosan, de úgy, hogy erről ne tudjon. Ha ráakadsz egy olyan egyértelmű bizonyítékra, amit nem fog tudni letagadni, akkor ülj le EGYEDÜL, és gondold át, hogy képes vagy-e vele folytatni, tudván, hogy jobban szereted, mint ő téged. Képes vagy-e neki gyerekeket szülni, és 30-40 éven át azon aggódni, hogy hol van, amikor azt mondja, hogy túlórázik. Ha úgy döntesz, hogy nem tudod folytatni vele, akkor mondd el, hogy tudsz a viszonyról, és támaszd alá, de ha nem vagy képes őt elhagyni, akkor ne tégy semmit, mert ha azt látja, hogy neked ez belefér, megszűnik irántad minden tisztelete, és onnantól egy szőnyeg leszel számára, akit mélyen megvet.

2014. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
61%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, csak az elejét.

Én megértem a kérdezőt. Nekem rosszul esne, ha egy nő nyomulna a férjemre (mert azt csinálja), és a férjem meg még adná is alá a lovat.


Lehet, hogy a csaj csak haver, de szerintem egyértelmű, hogy többet akar a férjedtől. Pontosabban csak egy dolgot, mert a férje sokat van távol.


Lehet, hogy a férjed nem akar már tőle semmit, legfeljebb haverként kezeli, de csakis rajta múlik, hogy lesz-e ebből több, vagy sem.


Hogy mit reagálnék? Nehéz erre okos dolgot mondani, de engem is nagyon zavarna a helyzet. Biztos, hogy leülnék vele beszélgetni, elmondanám az aggályaimat, és megkérném, hogy ne látogassa meg. Ha viszont tényleg ennyire fontos, és csak barát, akkor ezentúl együtt menjetek hozzá vendégségbe, ahogy egy család szokott a másik baráti családhoz.

Ha nagyon tiltakozik, akkor lehet, hogy van okod aggódni.

2014. ápr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
49%

Megmondanám neki,hogy tarkarongyolhat a r.bijéhez, holnap beadom a válást és még ma elköltözöm.

Nekem ez már nem fér bele!

2014. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Jajj,koszonom utolso elotti 2 valaszt,mar jo par eve fent vagyok itt,de ezek eletem legertelmesebb valaszai. Es persze koszonom mindenki masnak is,aki idejet szanja egy valaszra :)
2014. ápr. 24. 12:38
 25/32 anonim ***** válasza:
22%

KAMU:

"masnap itthon felejtette a telefonjat a ferjem es beleneztem"

"es telefonszamot csereltek,de epp amikor a ferjem irta volna az ovet,akkor a lany leirta helyette es irta,hogy meg mindig tudja a szamat a ferjemnek szivbol."


Ha épp telefonon írkáltak egymásnak, akkor minek kellett volna telefonszámcsere? Várj, megírom neked a számot, amire épp mosz küldtél smst? :D

2014. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Én voltam hasonló helyzetben, és nagyon rossz volt, sajnos.

Egy ideig nyomult rá a csaj, akivel párszor lefeküdtek még előttem. Mi még épp hogy csak összejöttünk, úgyhogy nem tudtam mire számíthatok, hogy megbízhatok-e benne.

Amikor elmondtam a félelmeimet neki, ô megértette és megszakították a kapcsolatot. Azóta bízom benne, mert már tudom, hogy nem élne vissza a bizalmammal és hogy számíthatok rá bármiben.

2014. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

25, lehet ám a facebookon történt üzenetváltás is, amit telefonon is meg lehet nézni.


De akkor értelmezd úgy, hogy a történet kamu, de a helyzet lehet valós. Arra mit tudnál írni?

2014. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
91%

Az igaz, hogy nem szabad minden kapcsolatot megszakítani a régi ismerősökkel, csak mert jön az új szerelem, de szerintem van különbség ismerős és ismerős között.

Van, aki tényleg barátja a párodnak, és fontos neki, és van, aki azon túl hogy barátkozik, próbál máshogy is közelebb kerülni hozzá.

2014. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Van különbség ex és ex között! Más az, akivel a kölcsönös meg-nem-értés miatt ment szét a kapcsolat, és azóta mindenki éli az életét, lett családja stb. És más az amikor az egyik félben még élénkek az érzések, aminek lehetőség szerint hangot is ad, mindenféle hátsó szándékkal. Sajnos sokszor a férfiak nem érzik a különbséget, és nem fogják fel ezt a hátsó szándékot, talán még jól is esik nekik, ha kapnak pár kedves megjegyzést. És ez utóbbi nekem sem tetszik, nagyon nem, míg az előbbivel semmi gond nem lenne.

Nálunk is volt hasonló probléma. Megmondtam a páromnak, hogy nekem ez rosszul esik, és gondoljon bele ő mit érezne fordított esetben. Persze neki sem esne jól, csak mondta hogy erre eddig nem is gondolt, bocsánatot kért. Azóta hanyagolja azt a nőt, vagy csak én nem tudok róla, nem is érdekel, mert tudom, ha meg akar csalni, akkor úgyis megtenné. Viszont azóta nem idegesít a dolog.

Szerintem próbálj meg vele beszélni erről, nyugodtan, nem hisztisen, tárgyilagosan, hogy szeretnéd ha pontot tennétek valahogyana dolog végére, úgy hogy mindenki megnyugodjon. Ez korrekt lenne.

2014. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
92%
Szia. Én az én példámat tudom Neked leirni, kérdező. Nálunk 3 hónapja történt egy szakitás, majd ezután a páromnak volt egy egy éjszakás kalandja. Tudni kell, hogy a kolléganőjével ő baráti viszonyban volt, viszont egy buli után megtörtént köztük a dolog. Ezután a nő elmondta Neki, hogy ő szerelmes belé. Párom mondta, hogy ő csak baráti érzelmeket táplál felé, meg is bánta az egészet, majd hetek után megkeresett engem, bevallott mindent és elmondta, hogy engem akar, hiányzom neki stb. Én mostanra tudtam megbocsájtani neki mindent, újra együtt vagyunk, DE! Megmondtam neki, hogy én megértem, hogy ők barátok voltak, de ennek már annyim hisz a nő többet akart és szerintem még most is akarna és nem vagyok hajlandó a történtek után támogatni azt, hogy ők továbbra is csevegjenek. Nekem nagyon rosszul esik, mert érzem, hogy a nő többet akar. Páromnak elhiszem, hogy csak testiség volt ,megbeszéltük a dolgokat, de akkor sem tudom elviselni, hogy barátként visszairjon neki. Engem zavar, pont. Megkértem, hogy döntsön. Vagy elfogadja, hogy én nekem ez a kérésem vagy nem, de akkor felejtse el az újrakezdést. Ő belement, hogy nem komminikálnak, sőt, még a munkahelyére sem ment vissza emiatt (nem én kértem) Ha mégis megtudnám, hogy az igérete ellenére beszélgetnek én kidobnám, pedig jópár év van mögöttünk. De ezt ő is tudja, nyilt lapokkal játszom, nem szeretem, ha hülyének néznek :)
2014. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!