Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A testvérem kirakhatja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A testvérem kirakhatja a közös lakásunkból a férjemet?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé megromlott a testvéremmel és apámmal a viszonyom a férjem miatt.

Örököltünk egy lakást édesanyánktól, fele-fele arányban vagyunk tulajdonosok a húgommal. Ő még iskolába jár, de már felnőttkorú. Nekem van már egy 2,5 éves kisfiam és most várom a kistetvérét.

A helyzet az, hogy nem hajlandó elfogadni a férjemet, viszont elköltözni nem tudunk jelenleg. Pénzt is örököltünk, abból éltünk évekig, így nekem nem maradt sok pénzem, viszont a húgomnak van, 18 éves koráig nem nyúlhatott hozzá. Megbeszéltük, majd igazságosan visszaad valamennyi pénzt. Ez nem történt meg, és most azt sem akarja, hogy a férjem velünk élhessen. Engem küldene világgá gyerekekkel, férjestül, ő nem hajlandó vele élni.


Az lenne a kérdésem, hogy megteheti-e, hogy kitaltja innen a férjemet, akkor is, ha ugyanannyi tulajdonjogom van, mint neki?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 9. 18:01
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
kitilthatja-e? elnézést a gépelési hibáért.
2014. máj. 9. 18:04
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem teheti meg, hogy kitiltja a férjedet. Te a férjed és a gyermekeitek jogosan használjátok az ingatlant. Ha tulajdoni hányadodnál nagyobb részt használtok az ingatlanból, akkor a felénél nagyobb rész után a húgod használati díjat kérhet.
2014. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%

Pénzt is örököltünk, abból éltünk évekig, így nekem nem maradt sok pénzem

Munka?

2014. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%

"Megbeszéltük, majd igazságosan visszaad valamennyi pénzt."

Ez miért is lenne igazságos, a tesód is a te pénzedből élt? Nem egyértelmű, hogy a sajátod családodra gondolsz, vagy a tesódra és magadra...


Amúgy attól függ a kérdésedre a válasz, hogy a használat körében hogyan rendelkeztetek - ha volt ilyen. Ha semmi nem volt, akkor lakhattok ott, de ha esetlegesen többlethasználat felmerül, mint ami téged megillet, akkor azért használati díjat kell neki fizetned.

2014. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
A testvérem és apám is az én pénzemből él. Apám nem volt hajlandó dolgozni, a testvérem most lett 18 éves, neki sincs keresete. A férjem dolgozik. Köszönöm a válaszokat, bár valószínőleg írásképtelen vagyok, hiszen nem a pénzről szólt a kérdés, csupán leírtam, hogy árnyaltabb képet lássatok a helyzetről, hogy miért nem én költözök el a lakásomból családostól.
2014. máj. 9. 18:25
 6/33 anonim ***** válasza:
51%
akkor szépen adjátok el, pénz fele neki, pénz fele neked és kész, mehet mindenki ahova akar. nem sírni kell, cselekedni
2014. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilthatja ki semmiképpen. Ha apukátok él, neki nincs özvegyi jogon haszonélvezete a teljes lakásra? (Persze csak ha házasok voltak anyukáddal.) Mert ez esetben egyedül ő dönthet arról, ki lakhat ott, akár mindnyájatokat kitehet, ha akar.
2014. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%
Kitiltani nem tilthatja ki, ellenben kerhet lakashasznalati dijat. Gondolom nem csak a lakas felet hasznaljatok, igy jar is neki. Ha eddig nem kert, azt siman :"beszamithatod" abba, amivel szerinted tartozik neked.
2014. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nincsen apámnak haszonélvezeti joga, nem voltak házasok anyámmal.

Igen, az eladás egy opció lehetne, ha nem éltük volna fel minden pénzem. Amennyi maradt, az is apámnál van, önkényesen átutalta magának az összeset egy perpatvar után (sajnos volt kezelési joga a bankszámlámon, hiába nem ő a tulajdonosa). A testvérem boldogan tud majd venni egy lakást az örökségéből és a lakás árnak a feléből, de én mihez kezdjek max. 3-4-5 millió forinttal? Ez a lakás többet ér annál, amennyiért mostanában elkelne. Emellett azért sem szeretném eladni, mert van még egy lakás (szinte ugyanennyit ér) amit örökülni fogunk, így mindkettőnknek lesz hol élnie.

2014. máj. 9. 18:45
 10/33 anonim ***** válasza:
53%

ja hogy apád levette a számládról a pénzedet? ahha, hiszi a piszi.

ha elég felnőtt vagy férjhez+gyerekekhez, akkor talán mondhattál volna nemet is.

de jól palira vettek, mondjuk aki hagyja, meg is érdemli

2014. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!