Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A testvérem kirakhatja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A testvérem kirakhatja a közös lakásunkból a férjemet?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé megromlott a testvéremmel és apámmal a viszonyom a férjem miatt.

Örököltünk egy lakást édesanyánktól, fele-fele arányban vagyunk tulajdonosok a húgommal. Ő még iskolába jár, de már felnőttkorú. Nekem van már egy 2,5 éves kisfiam és most várom a kistetvérét.

A helyzet az, hogy nem hajlandó elfogadni a férjemet, viszont elköltözni nem tudunk jelenleg. Pénzt is örököltünk, abból éltünk évekig, így nekem nem maradt sok pénzem, viszont a húgomnak van, 18 éves koráig nem nyúlhatott hozzá. Megbeszéltük, majd igazságosan visszaad valamennyi pénzt. Ez nem történt meg, és most azt sem akarja, hogy a férjem velünk élhessen. Engem küldene világgá gyerekekkel, férjestül, ő nem hajlandó vele élni.


Az lenne a kérdésem, hogy megteheti-e, hogy kitaltja innen a férjemet, akkor is, ha ugyanannyi tulajdonjogom van, mint neki?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 9. 18:01
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
50%
Akkor vedd meg te a tesod reszet.
2014. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Ugyanannyi részt használunk mindketten.
2014. máj. 9. 18:48
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tilthatja ki a férjedet a lakásból, de kérheti a közös tulajdon megszüntetését, és utána köteleznek téged, hogy eladjátok a lakást és az árát a tulajdoni hányad arányában kapjátok meg. Az, hogy te közben elköltötted a pénzedet,magánügyed.


Mellesleg a te számládra CSAK addig van apádnak hozzáférése, amít TE nem szünteted ezt meg.

2014. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm 63%-os a kedves szavaidat. :) Internetbankon keresztül utalta át magának, elhiheted, hogy nem kérdezett meg róla. Sajnos későn kaptam észbe, mire tudtam volna ellene tenni, már megcsinálta a tranzakciót. Akárhogy is történtek a dolgaink, nem akartam őket megfosztani a pénztől amíg a testvéremé is elérhető nem lesz, hát hiba volt.
2014. máj. 9. 19:02
 15/33 anonim ***** válasza:
61%

Feltételezem, hogy nem tudnátok kifizetni a testvéredet, tehát a lakás árának felét nem tudnátok odaadni neki. És a testvéred sem tudna kifizetni téged.

Tehát az egyetlen megoldás, hogy eladjátok a lakást, ha áron alul, akkor áron alul, de minél hamarabb szabaduljatok meg ettől az idegőrlő szituációtól.


A testvéred nem tehet arról, hogy a te örökségedből rá is lett költve, nem az ő gondja, hogy az apátok honnan szedte a pénzt, hogy őt etesse, ruházza, stb. Ez az apátok feladata (volt), hogy ellássa őt, nem a tiéd. Ebbe nem lett volna szabad belemenned, hogy ők a te pénzedből éljenek.


Nem lenne fair, ha a testvéredtől akarnád visszakapni a rá költött pénzt. Ne is tegyél ilyet, ez nagyon ocsmány dolog lenne!

Egyedül az apádon követelhetnéd, próbáld meg rábeszélni, hogy a mostani lakását adja el, amit majd egyszer szintén örökölni fogtok, és abból fizesse vissza a pénzedet, amit neki adtál korábban az évek alatt.

2014. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
36%

Az pedig nagyon helytelen gondolkodásmód, hogy de hát majd a húgod is örököl egy lakást, mert mi van, ha apátok még 20 év múlva is élni fog?

Akkor meg is lehetne fordítani a helyzetet, és adjátok át a mostani lakást a húgodnak, költözzetek ti családostul apádhoz, egyszer majd megöröklitek azt a lakást..

2014. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
44%

Hibás a gondolkodásmódod, kérdező!

Teljesen természetes dolog, hogy nem akarja elfogadni, hogy egy lakásban kelljen élnie a nővére családjával. Itt nem arról van szó, hogy nem akarja elfogadni a férjedet, nyilván az sem felelne meg neki, ha a férjed nem lenne ott, hanem csak te + a gyerekeid. Az sem lenne jó neki, és ez így van rendjén! Senki nem akar egy másik családdal együtt élni, hanem majd a sajátjával, amíg nincs, addig megy egyedül, vagy olyan emberekkel, lakótársakkal, párjával, akiket ő maga választ meg.

Legjobb megoldás, ha megszüntetitek a közös tulajdont, ahogy már ezt írták mások is.


A húgodra meg ne úgy tekints, hogy egy kegyetlen perszóna, amiért világgá küldene titeket, nincs olyan ember a világon, akinek megfelelő lenne ez a felállás, arról meg végképp nem tehet, hogy stabil anyagi háttér nélkül két gyereket is vállaltatok.

És ne rajta követeld a pénzt, ami rá lett költve, ő nem tehet arról, hogy apátok honnan, kitől, milyen körülmények között szerezte a pénzt, amit rá fordított. Kibas.ottul semmi köze hozzá.

2014. máj. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Nem apánktól örökölünk, nincs semmije. Kérlek ne úgy állítsatok be, mint aki gyűlöli a húgát, én voltam az, aki semmit nem irigylett tőle és rengeteg pénzt költöttem rá. Közös megegyezés volt, hogy majd igazságosan visszakapok belőle valamennyit, minekután neki egy fillérjébe nem került semmi, és neki is ugyanannyi pénze volt, csak nem nyúlhatott hozzá kiskorúként. Azt hiszem itt nem én hibáztam, nem én irigykedtem. Ő sem akarja eladni a lakást, ezért kérdeztem, megteheti-e, hogy kitiltja a férjem. Gondoltam ha szerinte csakis az albérlet a megoldás, talán csöppet igazságosabb lenne, ha ő menne, akinek nincsenek gyerekei és tele van pénzzel.
2014. máj. 9. 20:10
 19/33 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem rakhatja ki.

Egyébként nem kellett volna ráköltened annyi pénzt, apádtól meg próbáld visszakérni a pénzed. A húgod azért árvaellátást is kapott ezt azért nem kellene elfelejteni + családi pótlék, szóval neked nem kellett teljesen eltartanod.

2014. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
25%
és arról ő tehet hogy te potyogtatod a gyerekeket sorban a semmire?
2014. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!