Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A testvérem kirakhatja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A testvérem kirakhatja a közös lakásunkból a férjemet?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé megromlott a testvéremmel és apámmal a viszonyom a férjem miatt.

Örököltünk egy lakást édesanyánktól, fele-fele arányban vagyunk tulajdonosok a húgommal. Ő még iskolába jár, de már felnőttkorú. Nekem van már egy 2,5 éves kisfiam és most várom a kistetvérét.

A helyzet az, hogy nem hajlandó elfogadni a férjemet, viszont elköltözni nem tudunk jelenleg. Pénzt is örököltünk, abból éltünk évekig, így nekem nem maradt sok pénzem, viszont a húgomnak van, 18 éves koráig nem nyúlhatott hozzá. Megbeszéltük, majd igazságosan visszaad valamennyi pénzt. Ez nem történt meg, és most azt sem akarja, hogy a férjem velünk élhessen. Engem küldene világgá gyerekekkel, férjestül, ő nem hajlandó vele élni.


Az lenne a kérdésem, hogy megteheti-e, hogy kitaltja innen a férjemet, akkor is, ha ugyanannyi tulajdonjogom van, mint neki?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 9. 18:01
1 2 3 4
 31/33 Heiszenberger Márta. ***** válasza:

Bocs az offért ,de apuka miért nem dolgozik és Te miért nézted el neki?Hány évig ment ez így?Eszébe se jutott,hogy az ő kötelessége ellátni és eltartani a kiskorút?

Jót tettél és mégse,mert így apukád rá sem volt kényszerítve,hogy dolgozzon.

Megértelek és szép dolog,hogy segíteni akartál,de sose örökségből,hanem munkából kell eltartani magunkat.

Mit gondoltál mi lesz ha elfogy a Te pénzed,aztán a húgod pénze is?

Apukátokat is majd eltartjátok a végtelenségig?

Miért képtelen egyébként kijönni a pároddal?

Egyébként pedig épphogy betöltötte a 18at,gondolom még tanul,lehet évekig tanulni is fog.

Egy gyerekkel nehéz megbeszélni ilyen komoly anyagi dolgokat,valahol joggal érezheti ő is,hogy gyerekként tök evidens,hogy tető van a feje felett és étel az asztalon.

Elhiszem,hogy felháborítónak érzed,hiszen próbáltál segíteni,de nem szabad ilyen naivnak lenni.

És nincs közöm hozzá,de ilyen helyzetbe gyereket sem épp bölcs döntés bevállalni.

Bocs ha megbántottalak,de leírod,hogy apukád mióta és miért is nem dolgozik?

És ezt a pénzátutalgatást miért tűrted el?A Te párod miért nem véd meg az ilyesmitől?

2014. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Nem kisgyerek már a húgom. Apánk már 8 éve nem dolgozik, amióta anyánk meghalt. A nagymamánk tartott el minket tulajdonképpen amíg én felnőtt lettem.Én 23 éves vagyok, tehát engem sem tartott el apám, nem csak a húgom volt elhanyagolva.

A férjemnek van keresete, nekem meg végzettségem és örökségem is van (volt), úgy gondolom van aki ennél százszor rosszabb helyzetben is bevállalja a gyereket. Azért vagyok csalódott, mert nem ez volt megbeszélve. Én segítettem őket, lerendeztük, hogy majd igazságosan elszámolunk. Nem történt meg, a maradék pénzemet is elvették maguknak.

Ez az én lakásom is, van jogom itt élni, főleg azután, hogy segítettem is rajtuk. Nem fogok (nem is tudnék már) abortuszra menni, csak azért mert a testvéremnek nem szimpatikus a férjem.

Anno volt egy nagyobb vita közöttük és a húgom nagyon megsértődött, ezért fúj rá azóta is.

2014. máj. 10. 13:54
 33/33 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kérdező, ez egy tiszta helyzet, te segítetted a családod, ők meg kihasználtak. Ezt a helyzetet fel kell számolni. A lakást el kell adni és szét kell költözni, ha megoldható. A húgod meg oldja meg úgy az életét ahogy tudja. Az ilyen apával pedig én már rég megszakítottam volna a kapcsolatot.
2014. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!