Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A testvérem kirakhatja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A testvérem kirakhatja a közös lakásunkból a férjemet?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé megromlott a testvéremmel és apámmal a viszonyom a férjem miatt.

Örököltünk egy lakást édesanyánktól, fele-fele arányban vagyunk tulajdonosok a húgommal. Ő még iskolába jár, de már felnőttkorú. Nekem van már egy 2,5 éves kisfiam és most várom a kistetvérét.

A helyzet az, hogy nem hajlandó elfogadni a férjemet, viszont elköltözni nem tudunk jelenleg. Pénzt is örököltünk, abból éltünk évekig, így nekem nem maradt sok pénzem, viszont a húgomnak van, 18 éves koráig nem nyúlhatott hozzá. Megbeszéltük, majd igazságosan visszaad valamennyi pénzt. Ez nem történt meg, és most azt sem akarja, hogy a férjem velünk élhessen. Engem küldene világgá gyerekekkel, férjestül, ő nem hajlandó vele élni.


Az lenne a kérdésem, hogy megteheti-e, hogy kitaltja innen a férjemet, akkor is, ha ugyanannyi tulajdonjogom van, mint neki?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 9. 18:01
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Nem a semmire potyogtatom a gyerekeket. A férjem dolgozik, nekem is volt elég örökségem. Ő rúgta fel a megállapodásunkat, apámmal az élen, nem én. Én biztosítottam neki mindent amit szeretett volna, mert a testvérem. Nem is kértem volna vissza az utolsó fillérig, de uram bocsássa meg, hogy most rosszul esik, hogy át lettem verve.

És ez a kettőnk lakása, ugyanakkora jogom van, itt élni, mint neki. Én is elviselem az ő párját, amikor éppen van.

2014. máj. 9. 21:04
 22/33 anonim ***** válasza:
98%

Én komolyan nem értem meg a válaszadókat...


Egy helyen élnek, jóhogy nem csak magára meg a férjére gondolt. A férje fizuja+az ő gyese volt a bejövő, amiből élniük kellett volna, plusz mivel mégis a családja, nyilván etetni fogja őket is. Így az ő tartalékát kellett felélni, mert a húga még nem férhetett hozzá. Vagyis nem hagyta kakiban a családját, azok meg lazán kipenderítenék, miután megkapták a másik felét az örökségnek.


És akkor szerintetek a kérdező a rossz. Hát, gratulálok! Nem csoda, hogy itt tartunk, ha ennyire számító, anyagias lett ez a világ, hogy a saját családotokat így semmibe vennétek!

2014. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%
Azért "rossz" a kérdező, mert ha ő az idősebb, elmehetett volna dolgozni. Felélték az ő pénzét, és most szerinte igazságos, hogy a fiatal testvére pénzeli a családos idősebbet? A húgnak akkor nem volt lehetősége dolgozni, a nővérnek volt/van.
2014. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Utolsó, látom nem érted. Nem a pénz volt a kérdés elsősorban. Én megoldom egyedül is a gyerekeim ellátását, és a lakás az enyém is. Nem csak az ő anyja halt meg...

Csupán bátorkodtam megjegyezni, hogy miután KÖZÖSEN elköltöttük a pénz nagyját a testvéremmel és apámmal, majd a maradék pénzemet is átutalták maguknak, nehezen tudok és nem is szeretnék albérletbe menni 2 gyerekkel, miután nekem is van jogom itt élni. A férjem fizetése elég meg amit én kapok arra, hogy fentartsuk magunkat és a lakást, de nem biztos, hogy szuperül kijönnénk ha plusz 70-80 ezret kéne költeni albérletre is. Ha nem vették volna el önkényesen a megmaradt pénzem, akkor talán még belemennék.

2014. máj. 9. 21:24
 25/33 anonim ***** válasza:
93%

23.

Tényleg ilyen ostoba vagy? A kérdező a fizetéséből, hogy tudta volna eltartani az apját és a húgát? Itt a húga az, aki nem korrekt. Nem rakhatja ki a férjed.

2014. máj. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
5%

1. A kérdezö önként költötte el az örökölt pénzt, senki nem kényszerítette rá. Ez nem jogosítja fel arra, hogy a testvére pénzére jogot formáljon.


2. A kérdezö testvérének nem kell a saját pénzéböl adni a kérdezönek, csak azért, mert több esze volt, mint a kérdezönek.


3. A testvér nem tilthatja ki a férjet, viszont kérhet töle lakáshasználati díjat a saját lakrésze után.


4. Amennyiben a kérdezö testvére menne le labérletbe, akkor a fél lakásra kérhet lakáshasználati díjat a kérdezötöl és akkor kb ugyanott van, mintha albérletbe ment volna.

2014. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Na jó, látom itt egyesek tényleg nem képesek olvasni. Eltartottam a pénzemből a húgomat is és apámat is, mert egyiknek sem volt keresete, a húgom pedig nem nyúlhatott a pénzéhez 18 éves koráig. Nem irigyeltem tőle semmit. Közösen kikalkuláltuk, hogy körülbelül mekkora az az összeg, amit visszapótol nekem, abból amit feléltünk. Amit én költöttem el önszántamból, nem kérném vissza, természetesen. Én úgy gondolom, hogy egy családban illene segíteni egymást. Én megtettem. Azt is megtehettem volna, hogy fogom magam, lelépek a pénzzel ők meg haljanak éhen a híd alatt amíg a húgom 18 nem lesz. Most mégis én vagyok a szemét, mert igazságtalannak érzem, hogy nemhogy a megbeszélt összeges sem utalja vissza, hanem még az én pénzem maradékát és elvették kérdés nélkül és a közös lakásunkból is elküldenének. De igazatok van, én vagyok a szemétláda aki kisemmizné a húgát...
2014. máj. 9. 21:54
 28/33 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező nem vagy az, sőt, tegyék össze a kezüket. Sajnálom, a férjedet nem rakhatják ki. Remélem lesz megoldás. A pénzed miatt pedig keress egy ügyvédet, mert amit apád csinált az még akár sikkasztás is lehet.
2014. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
74%

26os igencsak ostoba vagy...


1. Önként költötte. Igen, hogy a kiskorú húga és a felelőtlen munkanélküli apja ne haljon éhen mellettük a másik szobába


2. Nem volt több esze, szimplán nem nyúlhatott hozzá


3. A kérdező írta, hogy csak a lakás"rájuk eső részét" használják. Olvass.


4. Egy fél lakás lakáshasználati díja közel sem annyi, mint az albérlet


Te nagyon buta vagy. Kár, hogy reklámozod.

2014. máj. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
92%

Sajnálom, ótvar egy helyzet... Jótett helyébe ugye...


Keress egy ügyvédet szerintem is. És szabadulj meg a közös lótól, mert annak igen túros a háta, mint látjuk. Különben a gyerekeid gyerekkora is rámegy, a házasságodat is megterheli...

2014. máj. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!