Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit jelent szamotokra a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent szamotokra a feltétel nélküli szeretet a hazasságban?

Figyelt kérdés

A hétvégen erröl beszélgettünk baráti körben és érdekes dolgok jöttek elö mindenhol.

Elvarasok es szeretet.Mit jelent az hogy feltétel nélküli szeretet a hazaspárod iránt.

Mit jelent számatokra a szo tolerancia a másik iránt?

Mi az amit abszolult nem toleráltok.

Milyen lehet egy kapcsolat levárás nélkül?

Milyen elvárásaitok vannak és honnan tudja a másik ezt?



2014. jún. 2. 15:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Utolsó eslőtti válaszoló, pedig szerintem valahol együttt jár a kettő, mert ha csak addig tűrsz el bármit a másiknak, amíg szereted, viszont így egy idő múlva el is múlik a szeretet. Mármint, ha csak az egyik fél tesz jót a másiknak.

Mondjuk most ahogy írom ezt, nem biztos hogy a szeretet feltétele a folyamatos tűrésnek. Van aki már csak megszokásból vagy félelemből nézi el a másiknak a rossz tetteit.


Egy szó mint száz, teljes feltétel nélküli szeretet szerintem házasságban, szerelmi kapcsolatban nem létezik, hiszen mindenkinél van egy határ, amit ha átlép a másik fél, akkor kiszeret az illetőből. Ha csak fájdalmat okoz a társunk, akkor egy idő múlva nem lesz mit szeretni rajta.

2014. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem feltétlenül jár együtt a kettő. Attól, hogy nem tűrök el bármit valakinek, még nem biztos, hogy nem szeretem.
2014. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ezt én sem állítottam, csak azt mondom, hogy a feltétel nélkül szeretet szószerint azt jelenti, hogy SEMMI feltételed vagy elvárásod nincs a másik felé. Bármilyen is a másik, szereted. Ezért talán kicsit értelmetlen kifejezés is, hiszen hogyan lehetne egy olyan embert szeretni, aki csak úgy van, de semmit nem ad neked amitől jól éreznéd magad? Ha pedig elvársz tőle dolgokat, mondjuk hogy viszont szeressen, vagy legyen őszinte, ne legyen önző, akkor már feltételeket szabsz. Persze, szereted akkor is, ha vársz viszonzást, de akkor az már nem "feltétel nélküli" szeretet.
2014. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Elvarasok es szeretet.Mit jelent az hogy feltétel nélküli szeretet a hazaspárod iránt."


Elvárom hogy őszinte legyen hozzám akármiről is legyen szó.

Azt jelenti számomra, hogy akkor is szeretem ha minden klappol, és akkor is szeretem ha baj van. Tehát ha nyugi van, vagy ha bajba kerül, hülyeséget csinál stb...


"Mit jelent számatokra a szo tolerancia a másik iránt?"


Tolerálom ha horkol és emiatt én nem tudok aludni. Tolerálom ha ingerült amikor pl beteg, rosszul érzi magát stb...


"Mi az amit abszolult nem toleráltok."


Hűtlenséget-megcsalást, hazudozást, olyan szenvedélybetegséget amiről NEM AKAR LESZOKNI, lelki, testi bántalmazást, dohányzást.


"Milyen lehet egy kapcsolat levárás nélkül?"


Ha nincsenek elvárások azzal szemben akivel összekötjük az életünket, akkor gyakorlatilag összejövünk egy akárkivel....aki akármint megtehet...lehet bunkó, lehet erőszakos, lehet hűtlen stb...


"Milyen elvárásaitok vannak és honnan tudja a másik ezt?"


Elvárom az őszinteséget, a hűséget, azt a minőségű és mennyiségű törődést amit én igénylek, azt hogy akarja megbeszélni ha valami gondja van, tehát a kommunikációban legyen partner.

Ezt onnan tudja a férjem hogy a kapcsolatunk elején beszélgettünk ilyen dolgokról, és ő is ilyen típus, tehát ezeket várja el tőlem. Mondhatni, mi összeillünk. Tehát olyan párt választottunk én őt, ő engem, aki kielégíti minden igényét. Ezáltal ezek kettőnk között már nem elvárásoknak számítanak, hanem természetesen, magától jön...:)


Ez azért jó mert tisztázva vannak a dolgok. Nem alakítok ki pl hosszútávú kapcsolatot olyan pasival, aki nem igényli a mindennapi kommunikációt az együtt járás ideje alatt, akinek más igénye van pl a szex gyakoriságát illetően, vagy szeret nőket verni, megalázni, hűtlenkedni.


Tehát senkit nem akartam soha megváltoztatni, csak nem maradtam olyannal együtt aki nem felel meg minden elvárásomnak.

2014. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!