Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek! Hogy csináljátok ezt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek! Hogy csináljátok ezt?

Figyelt kérdés
A héten beteg voltam, itthon feküdtem, ez idő alatt figyeltem meg, mennyi mindent csinál meg a feleségem teljesen egyedül. Mikor dolgozom, reggelente, mire lemegyek az emeletről kész a reggeli, a kávém, úgy ahogy szeretem, a gyerekek felöltöztetve és ő is teljes harci díszben. A pici akivel most itthon van már kora hajnal ébren van, van hogy elmegy vele kocogni, úgy, hogy a babkocsiban tolja. Mindig van meleg étel, mindig tiszta a ház, nagyobbik gyereknek mindig kész a házija, jut ideje szelektíven gyűjteni a szemetet, mesét olvasni a gyerekekkel, virágot ültetni a kertben, új recepteket próbál ki, türelmes. Most amíg beteg voltam úgy ápolt mint egy kisbabát. És végig olyan megnyugtató a jelenléte minden helyzetben. És ezt a napi rutint végignéztem és csak ámultam mennyi tennivaló van egy napba bezsúfolva és erről fogalmam nem volt. Kicsit hálátlannak érzem magam, mert ezeket adottnak vettem. Nektek mi esne jól háziasszonyok, anyák? Mivel lepjem meg, hogy tegyem könnyebbé az életét?

2014. jún. 12. 18:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ha nem kamu a kérdés, akkor magamból kiindulva az, hogy vidd el néha a gyerekeket pár órára, hadd legyen egy kis nyugalma otthon a feleségednek. Nálunk az a gond, hogy nagyfiammal minden mozgásos dolgot én csinálok. Én tanítottam focizni, biciklizni, sárkányt eregetni, férjemnek ehhez nincs kedve. Szóval miután szélsőségesen nagy a fiam mozgásigenye, a hétvége nagy része elmegy jatszoterezesre, míg otthon szalad a ház. Ha egy héten csak egyszer elvinné a férjem, örök hálám üldözné. Különben jó lenne, ha fél év gyest apa venne ki, mint pl.. Svédországban. Megtapasztalnak , milyen otthon 2 gyerekkel. Elarulom: napi 8-10 óra irodai munka szinte szanatorium az anyasaghoz képest! Ezért felháborító hogy hazaernek a munkából, és elvarjak hogy kiszolgaljak őket, ahelyett hogy ők segítenének. (különben férjem a házimunkában, altatásban segít, nem akarom szidni )
2014. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Bence_ ***** válasza:

Ezt így elmondtad neki, hogy mennyire csodálatosnak tartod és köszönöd azt amit az otthon melegéért tesz?

Ha ezt már tudja, hogy mennyire hálás vagy neki akkor azt kérdezd meg, hogy miben tudnál neki segíteni.

Jó dolog egy takarító nő, az is jó ha valaki csak vasalni jár át. De tőle kérdezd meg, hogy neki mire van szüksége.

Lehet, hogy azt fogja mondani, hogy csak az hiányzik, hogy néha esténként csak rá figyelj. Vagy azt, hogy így minden tökéletes érzi, hogy szereted és becsülőd és ő ezért tud ilyen lenni :)

2014. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Jutalmazd meg azzal, hogy visszaadod neki a férjét, mert vagy tényleg arról van szó, hogy ő szeret hagyományos feleség és anyuka lenni és ennyi, vagy úgy érzi, keresed a pénzt, de ennyi a részed a családban és ő egyedül van, ezért is csinál meg mindent. Örökbe fogadott harmadik gyereknek, de nem férjnek. Tetszik érteni a különbséget??
2014. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Bevallom, nem igazán szeretnék egy idegent beengedni az otthonunkba, bár ő már korábban felhozta a takarítónő témát. Gondolkodom rajta. Köszönöm a válaszokat, azoknak akik normálisak voltak és nem kötözködtek.
2014. jún. 13. 14:45
 25/33 A kérdező kommentje:
egyébiránt, mi az az automata porszívó?
2014. jún. 13. 14:47
 26/33 anonim ***** válasza:

Robotporszívó

[link]

2014. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Még annyi jutott eszembe, hogy feltétlenül szükséges ennyit dolgoznod? Nekem személyes tapasztalatom, hogy a férfiak akkor menekülnek ilyen szinten a munkába, mint te, ha farasztjak őket a gyerekek és nincs kedvük hazamenni. Sokszor a munkahely kevésbé fárasztó, mint 2-3 kisgyerek jelenléte, akik igénylik a foglalkozást. Az alapján, amit leirtal nyilván a család életében való JELENLETED, napi részvételét lenne a legnagyobb segítség. Ismered egyáltalán a gyerekeid, ha ennyit vagy távol?
2014. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Ezt jó volt olvasni!


Én csak egy észrevételemet szeretném leírni, hátha segítségként szolgál.

Sok olyan kérdést találtam itt GYIK-on, hogy a nő már nem bírja tovább a folyamatos házi munkát, és ami ezt még jobban megnehezíti, az az hogy a férjét ritkán látja, mert sokat dolgozik.

Gondoljatok csak bele, ha tényleg ilyen szorgos (mert biztos vannak ilyen nők, én is ilyen szeretnék lenni, ha majd lesz családom), akkor azt azért csinálná hogy a férje befizesse őt valamire? Nem, ő a családjáért csinálja, a férjéért a gyerekeiért. Nem robot nem attól lesz "feltöltődve", ha elküldöd a fodrászhoz...stb. (Az is lehet, hogy sértésnek venné, s azt gondolná nem vagy elégedett vele). Neki TE kellesz!!!! Én helyedben nem mosogatni kezdenék, mert szerintem az a nő feladata és lehet úgy is lejöhet neki, hogy eddig nem csinálta most miért csinálja? S elkezd kombinálni... Én inkább a helyedben odafigyelnék a saját dolgaimra, hogy ne kelljen még utánam is pakolnia illetve éreztetném vele, hogy fontos az amit csinál, hogy nélküle ez nem menne. Ehhez nem kell pénz, wellness, mozi, csak a TE és a figyelmed amit rá irányítasz. Beszélgess vele! Hallgasd meg, érdeklődj! Vele is történtek fontos események, attól függetlenül, hogy ez nem befolyásolja a mai politikai helyzetet, de ő is meg szeretné osztani valakivel, mert a szemében van olyan jelentősége! pl. A gyerek újabb szavakat tanult meg...stb. Kivel ossza meg? A szomszéddal? Rád van szüksége! Ugyanígy a dicséret is "csak" a te szádból hangozhat jól és bír jelentőséggel. Úgy gondolom ez többet ér egy szótlan elmosogatásnál! :)

2014. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

A helyszín, program csak másodlagos (feltéve, ha nem felszínes a nő), láttam én már elit helyeken savanyú ábrázattal házaspárokat, de nem a helyszín volt rossz, hanem a hozzáállás. Még annyi: nem tudom mennyit szoktál foglalkozni a gyerekekkel, de érezzék hogy van apjuk, foglalkozz, játssz velük is.

Most az jutott eszembe, hogy esetleg vehetnél egy családi társasjátékot és beállíthatnál azzal az ötlettel, hogy társasozni szeretnél velük! Az ilyen feleségeknek az ilyen program többet ér! Mi gyerekként nagyon élveztük, mindig újat akartunk játszani. :D Így utólag jó volt a családot együtt látni érezni, hogy EGY CSALÁD / CSALÁDBAN vagyunk! :))

2014. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
A mosogatás a nő feladata... Hát ez marha jó... Egyebekben maximálisan igazad van.
2014. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!