Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a megoldás erre a sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megoldás erre a sok helyen megjelenő problémára?

Figyelt kérdés

Képzeljétek el a következő (fiktív) helyzetet:


Nő: Duzzogva ül és nem szól egy szót sem.

Férfi: - Mi a baj?

Nő: - Semmi!


Szerencsésebb esetben egy paródiából lehet ez ismerős. A kérdésem a nő szemszögére irányul. Mit kéne tennie a nőnek? Ha bele gondolunk, vannak olyan dolgok, amiket evidensnek tartunk, és ha úgy adódik, hogy a szeretett férj ezeket az illendőségeket, normákat valami miatt mégsem ismeri, akkor vagyunk nagy gondban. Ha oda állunk elé és kerek perec megmondjuk mi a baj, akkor kínossá válik a helyzet amiatt, hogy nem a mi dolgunk lenne neki megmondani, hanem tényleg magától kéne tudnia. Ezért nem mondjuk meg neki, hanem várjuk, hogy rájöjjön. De ha nem jön rá? Akkor a beszélgetés ott ér véget, ahol a példa, és a két fél fasírtban marad.


2014. jún. 26. 20:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%

hogy att alakult a kerdes 1~2 szamodra nem tecco valasz utan...

bar en a bnom vegett lemondanek 1 bulit, v elcsalnam, kinek mi jobb felejto.

ezt a duzzogo jatekot, h nem szolok nalam 30+ os bno is eljatszotta bar en meg fiatal voltam...

2014. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem alakult át a kérdés. Továbbra is ugyanarra vagyok kíváncsi, mint az elején. Bár eddig azon túl, hogy nyissa ki a száját, senki nem írt semmi "jó tanácsot" vagy akármit, hogy hogyan lehetne elkerülni a kínos helyzetet.
2014. jún. 26. 22:11
 13/18 anonim ***** válasza:

Erről mindig eszembe jut egy történet:

A feleség látta, hogy a férj kabátjára fel van varrva egy gomb, de nem olyan cérnával, amit ő használ. Ezt rögtön bizonyítéknak vette, hogy a férje megcsalja. Elkezdett tüntetően sírni/fogyni/szenvedni, a férj kérdezgette is, mi baja, de az ő válasza is az volt, hogy ezt neki kell tudnia. Egyszer a feleség találkozott a ruhatárosnővel, akinél már jártak néhányszor, és kiderült, hogy a ruhatárosnő unalmában minden kabátra, amit betesznek, vissza szokta varrni a gombot.


Tehát szerintem is jobb egy kínos kioktatás az emberi kapcsolatok elemi szabályairól, mint egy idióta félreértés, ami tisztázatlan marad.

2014. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én már az elkövetés pillanatában megmondanám, hogy ne legyen már ilyen bunkó, hogy... Gyakran én sem veszem észre, hogy megsértek valakit, de ha akkor nem tudom, utólag egy hónap elmélkedés után sem fogok rájönni.
2014. jún. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a történetet, valóban tanulságos, és még meg is mosolyogtatott. Az itt szereplő nő valóban egy hisztis p... elnézést a jelzőért. Ugyanakkor például a barátnőm egyáltalán nem ilyen. A kínos kioktatásig végül ő is eljutott, ami nem sült el valami jól, bár konkrétan nem tudom hogyan zajlott. Ezért is inkább általánosságban lennék kíváncsi rá, hogyan érdemes az ilyen helyzeteket lekommunikálni? Esetleg írhatnátok szó fordulatokat, vagy mondat kezdéseket, vagy akármit.
2014. jún. 26. 23:05
 16/18 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezője vagyok, kimondom ami a bajom. De még a gyerekek is felfogják (bezzeg a férfiak közül egy sem) amikor mensi előtt 2 nappal mondom, hogy most meneküljön mindenki előttem, nem rájuk haragszom, de a plafonon vagyok és minden irritál, senki ne húzza ki nálam a gyufát. Vagy ha azért vagyok ideges, amikor valaki megígért valamit, pl. pakolás, szemétlevitel, bármi, de sokadszori kérésre nem csinálja meg. Én ilyenkor a következő kérésükre meg is mondom, hogy én bezzeg ugorjak egy szavukra, de nekem kérvényt kell benyújtani mindenért?

Szerinted ezt értékeli egy férfi? Neeeeeem, mert túl nyersen vagyok őszinte.

2014. jún. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

hmm...

a megoldás:

1. a nő lenyugszik és később elmondja mi volt a baja addig a pasi hagyja békén

2. a pasi nem adja fel és ráveszi a nőt h elmondja akkor és ott a baját


mondjuk ez a felek mentalitásától is függ nincs egységes recept rá

az adott párnak kell megoldást találnia erre

2014. jún. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás a kérés. Nem értem miért nehéz kérni. A férfiak nehezen kezelik az érzelmi helyzeteket mert nem tudják mit kell tenniük, hogy jó legyen, ezért ha csak tehetik kimenekülnek az ilyen helyzetekből, de ha tudják mit kell tenni a jó érdekében akkor a legtöbbje meg is teszi.

A leírt helyzetben azt mondanám: nagyon nehéz, rossz most nekem, megrázkódtatás ért, fáj,össze vagyok érzelmileg zavarodva, stb.szóval elmondanám hogyan érzek ,kérlek ne hagyj magamra szükségem van rád, nem kell semmit tenned csak legyél itt nekem, szeretgess, simogass, babusgass a jelenléted biztonság érzést ad nekem és majd elmúlik minden, túlteszem magam rajta. A szükségem van rád, varázsmondat a férfiaknál, mert ha ezt érzik akkor minden tőlük telhetőt megtesznek. De ha a nő visszavonul az érzéseivel, magába fordul és duzzog mert nem találják ki mit akar ráadásul a kérdésre a semmi a válasz, na ez az igazán kínos a férfinak mert nem tud mit kezdeni az ilyen helyzetekkel nem tudja a megoldást és kifarol a helyzetből mert szükségtelenek és tehetetlenek érzi magát.

Ha a férfi a kérésre marad a nehéz helyzet meghittséggé alakul át ahol a férfi támasza lesz a nőnek és mindketten jól érzik magukat, együtt oldották meg a helyzetet.

Egyébként nagyon sok olyan helyzet van ahol a nők sem tudják, hogy mi lenne a jó a férfinak, ilyenkor megváltás ha megmondja mit kell tennem, hogy neki jó legyen. M ert a férfiaknál fordítva van ,többségük elvonul a bajával,maga akar megbirkózni vele és ha megoldást talált akkor jön elő. Tehát mivel ő ezt várja el a hasonló helyzetben ezt is adja, magára hagyja a nőt.

A kioktatás és a kérés között nagy különbség van. Kioktatni a butát szokás és ez sértő, bántó megalázó a partnerre nézve. Meg kell tanulni kérni. Aki szereti a társát az teljesíti a kérést mert megérti, hogy ez a másiknak fontos.Aki az kérést nem teljesíti az nem partner, nem társ.

2014. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!