Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyire normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire normális a férj ilyen fajta pénzbeosztása?

Figyelt kérdés
Van egy házaspár a nő GYES-en a férj kereső csak.kb fél éve férj eldöntötte ő osztja be a fizuját.Feladja a csekkeket,bevásárol,ha valami nagyon fontos kiadás van többnyire megveszi.Bár most a gyereknek azért nem akar a kinőtt pulcsik helyett ujjat venni mert nyár van....Szerinte ez felesleges.A feleség nem tudja mennyi fizetést kap,férj nem közli,azt sem mennyit tesz félre havonta a fizujából,amiből 100000ft a gyerekek után járó adókedvezmény.A feleség első házasságából született gyerek után is megkapja.
2014. júl. 17. 16:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
68%
'A nő gyesen van, ha nem tűnt volna fel. Magyarán már régen dolgozhatna, de lusta. Az ilyeneket nem tudom sajnálni.' --- ez neked a jóindulat? Milyen, ha rosszindulatú vagy? :D
2014. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

'A nő gyesen van, ha nem tűnt volna fel. Magyarán már régen dolgozhatna, de lusta. Az ilyeneket nem tudom sajnálni.'

Ez a "kedves"válaszoló még tuti nem maradt otthon 1-2 gyereket nevelni....Akkor nem az lenne a véleménye,hogy csak az van GYES-en aki lusta....Azt hiszem kicsit több dolga van otthon ,mint,hogy lustálkodjon egy anyuka.Ja és 8-12óra múlva nem kapcsolja le a gyerekét,hogy letelt a műszakom.

2014. júl. 18. 14:22
 23/35 anonim ***** válasza:
81%

Hihetetlen, hogy mennyi apró férfiassággal megáldott pasi van, akik úgy akarják férfinak érezni magukat, hogy elnyomják az asszonyt... csakis ÉN irányítom a pénzügyeket, ÉN mondom meg, mire mehet a pénz... nyilván a nő teljesen gyökér, és nem tud racionálisan költeni... aha.

Nálunk egy bankszámla van, két kártyával, ide jön minden pénz, mindenki úgy használja, ahogy akarja. Gyes/gyed alatt is. Mondjuk engem nem néz idiótának a férjem, hogy kétmarokkal elszórom az összes lóvét két nappal azután, hogy megkaptuk, elhiszi, hogy fel bírom fogni, hogy mi szükséges, mi nem, és miért fontos a megtakarítás... aki ilyen hülye pcsát vett el, hogy ennyi esze sincs, az meg is érdemli.

2014. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
19%

"aki ilyen hülye pcsát vett el, hogy ennyi esze sincs, az meg is érdemli."


Azt hogy milyen nőt vett el valaki, azt soha nem tudhatjuk meg! A házasságom előtt 6 kapcsolatom volt, tapasztaltam ezt azt, azt le tudtam szűrni hogy a nők nem tudnak bánni a pénzzel! Nem mindegyik, de a nagy része. Kompromisszum képes ember vagyok, de pénzügyekben kizárólagos döntési jogom van. Ezért kerestem olyan nőt, aki ezt elfogadja, találtam, ő lett a nejem. Amelyik nő ennyire fél attól, hogy nem ő kezelheti a pénzt, azzal jobb nem is kezdeni!

2014. júl. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
95%
És egyenrangúnak is tekinted a nejedet? Csak kérdés.
2014. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
33%

"És egyenrangúnak is tekinted a nejedet? Csak kérdés."


Természetesen. Ha visszamegy majd dolgozni, újra a saját kezébe veheti, a saját keresete irányítását! Én abba nem szólok bele, hogy a saját pénzéből mire mennyit költ! Nálunk nem közös kassza van, mindenki a sajátjából gazdálkodik, most hogy neki nincs számottevő bevétele, természetesen én állom a költségeit, nincs ezzel probléma, mindössze annyit akartam hangsúlyozni, hogy a klasszikus értelemben vett osztozkodásnak nem vagyunk hívei. Nekünk így megfelel, persze sokaknak fura lehet, de eddig működik.

2014. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%

"amiből 100000ft a gyerekek után járó adókedvezmény."


Teljesen biztos vagy benne, hogy megkapja mind a 100000 forint adókedvezményt?


Ha igen, akkor keress egy bérkalkulátort a neten, és kezd el beírogatni a különböző bruttó fizetéseket, és akkor megláthatod, mi az az alsó határ (bruttóban és nettóban is), ahol kijön a 100.000 Ft adókedvezmény. Tehát minimum ennyit keres, lehet, hogy többet.


Akik azt gondolják, hogy anyuka gyesre szült, segélyen él, a fenekét vakargatja otthon, miközben szegény férje dolgozik és pénzt keres, azok gondolják át egy kicsit a családi kedvezmény dolgot is.


A családi kedvezmény a gyerekek után jár. Akiket anyuka szült meg, anyuka nevel, alapvetően anyuka látja el őket. Az ezért járó juttatást mégis apuka veheti fel, mert neki van nagyobb jövedelme. Ami még jobban megdobja a fizetését, anyukának meg marad a 25000 Ft, az otthoni nem értékelt munka és a sok leszólás, hogy eltartatja magát, miért nem dolgozik...stb.

Szerintetek ez nem igazságtalan?

2014. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
2014. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
95%

" férj eldöntötte ő osztja be a fizuját." -

Na innen kezdve - lehet gyakori - de nem normális.


Egy házasságba nem fér ez bele.

Azt eldöntheti milyen zoknit vesz, de alapvető kérdésekben nem dönthet egy: azért párkapcsolat.

Láttam sok ilyet, vagy nagyon boldogtalan lett mind a két fél, vagy hamar véget értek.

2014. júl. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
16%

"Egy házasságba nem fér ez bele."


Ugyan miért nem?


"Azt eldöntheti milyen zoknit vesz, de alapvető kérdésekben nem dönthet egy: azért párkapcsolat."


A párkapcsolatot 2, külön ember alkotja, ezért hadd legyenek már mindkét félnek önálló döntései. Ez hogy minden közös, nagyon szeretik a nők hangsúlyozni, de csak akkor, ha ők élhetnek a férjük pénzéből, ha már fordítva van, húzzák a szájukat!



"Láttam sok ilyet, vagy nagyon boldogtalan lett mind a két fél, vagy hamar véget értek."


Ha 2 ember elfogadja a szabályokat, ott nem lesz senki boldogtalan.

2014. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!