Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Értékrendbeli különbségek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Értékrendbeli különbségek a kapcsolatban. Működik hosszútávon?

Figyelt kérdés
Olyan történeteket szeretnék hallani, ahol a párkapcsolatban értékrendbeli különbségek ellenére is megvan a harmónia, az összecsiszolódás, szeretném, ha megosztanátok, hogy sikerült vagy épp minden törekvés ellenére nem sikerült összecsiszolódni. Nyilván tökéletesen egymáshoz illő pár nincs, kompromisszumokra mindig szükség van. Nektek sikerül kompromisszumokat kötni?
2014. júl. 20. 19:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent szerinted az értékrendbeli különbség - mert elég sok minden belefér.


De ha jelentös eltérések vannak alapvetö dolgokban, akkor semmi esély arra, hogy jó kapcsolat lehetssen.

2014. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alapveto, fontos kerdesekben nincs egyetertes, akkor az a kapcsolat nem lesz hoszzu eletu....
2014. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Részletezd kérlek..

Mi igen sokmindenben kötöttünk kompromisszumot a párommal, de nem tudom mikre gondolsz, így nem tudok válaszolni rendesen..

2014. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Akivel különbözik az életszemléleted,jövőbeli terveid,értékrended,azzal hosszú távon nem leszel boldog.A tapasztalat ezt mutatja legalábbis.
2014. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

egy barátom együtt van 13 éve a párjával. a nő szórja két marékkal a pénzt, a barátom a belêt is kidolgozza... nálunk az a különbség hogy a barátom alapvető dolgokat szeretne csak a nő pedig a csilli villi dolgokat. állítása szerint a 2 gyerek miatt vannak együtt... nem tudom meddig húzzák


egy másik barátomnál ugyanez a helyzet volt de ő vâltoztatott és most olyan nővel van akivel megegyezik az értêkrend

2014. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
Én vallásos vagyok, a párom nem, de mindketten elfogadjuk a másik nézetét, jól működik a kapcsolatunk
2014. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kapásból azt mondtam volna, hogy persze, lehet csiszolódni, alkalmazkodni, de jobban utána gondolva, csak azért tudtunk 40 évet egymással leélni a férjemmel, mert ALAPVETŐ dolgokban nagyon is egyezik a véleményünk: becsületesség, megbízhatóság, felelősségérzet, a gyereknevelés kérdései, világnézeti kérdések.

Persze vannak különbségek: nem ugyanazokat a filmeket szeretjük, ezért külön tévézünk:),de elmeséljük, hogy mi volt jó, mi rossz a filmben:) Ő nem szereti a színházat - ezért erről lemondtam, mert én sem szeretek kimozdulni, nem volt így nehéz lemondani.Ő szereti a kerti munkát, én utálom, de befőzöm a terméseit. Nem alkoholizálunk, nem dohányzunk, nem szerencsejátékozunk, viszont sokat beszélgetünk.Tehát nincs nagy érdekellentét, ami miatt fel kellene magunkat és a másikat bosszantani, pedig amíg dolgozik az ember, addig könnyebb, a nehézségek akkor kezdődnek, amikor a nap 24 óráját egymás társaságában töltik a társak.Talán a legnagyobb értékrendbeli különbség köztünk, hogy a férjem spórolós, én lezserebb vagyok anyagi dolgokban, de külön kasszával meg lehetett oldani:)Szóval voltak veszekedések, egymás szemébe olvasás, de ez egyúttal a másik felé való közeledést, figyelmet is jelentette.Szóval a békés együttéléshez elengedhetetlen a fő dolgokban való egyezés.Ha csak az egyik nem rendeli magát alá totálisan a párjának.

2014. júl. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Példa? Neked mit jelent az értékrendbeli különbség? Nem mindegy, hogy milyen különbségekről beszélünk.
2014. júl. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat :-) ilyesmikre gondoltam, mint hogy az egyik fél vallásos, a másik nem, az egyik családcentrikus, a másik nem annyira, az egyik szeret olvasni, a másik egyáltalán nem olvas, az egyik szerint a fő dolog a szeretet, megbecsülés stb., a másik szerint fontosak ezek a dolgok, de a legfontosabb a pénz ( de mondjuk a pénzzel a családja anyagi biztonságát szeretné bebiztositani), vagy az egyiknek fontos a becsületesség, őszinteség, a másik szerint igy nem lehet érvényesülni a mai világban, ezért a legális kiskapukat keresi (pl. kihasználja a kapcsolatai által nyújtott lehetőségeket).

Mi pl. olyasmiben is különbözünk, hogy a párom úgy képzeli el a gyerekünk születését, hogy én bent vagyok mellette, én pedig nem szeretnék bent lenni.

2014. júl. 20. 19:57
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtál, azok között vannak hobbik, az nem számít, ha nem azonos. Nem kell mindig együtt csinálni mindent.

Az sem számít szerintem, hogy valaki talpraesettebb, valaki meg visszahúzódó inkább, ez inkább személyiség nem értékrend.

A családról elképzelt tervek viszont nagyon meghatározóak lehetnek, ki akar gyereket, mikor akar, ki nem akar, stb.

Azt nem értem, hogy miért akarja valaki, hogy bent legyen a férje mellette, ha ő nem akarja. Engem nem zavarna, ha nem akarna bejönni. Sőt! Örülnék is neki! Nem vágyom rá, hogy úgy lásson. Inkább Anyukám társaságának örülnék akkor :)

2014. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!