Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretet vagy szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretet vagy szerelem?

Figyelt kérdés
Ha egy férj tizenakárhány év után azt mondja nagyon szereti a feleségét, de nem szerelmes, mire gondolnátok? Aggódni kéne hogy jön majd egy szerelem, ami ennél erősebb lesz, és borul minden?
2014. szept. 21. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
A szerelem mindenhol elmúlik.A pakliba meg mindenkinek benne van,borulhat minden.
2014. szept. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
A szerelem elmúlik, de a szeretet tartós. Ha tényleg szereti a feleségét, akkor az ne aggódjon - semmiféle szerelem nem tudja elvenni tőle.
2014. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:
Az ember lelki érettségétől függ, hogy mit lép a szerelem elmúltakor. Ha gyerek, akkor állandóan a szerelmet keresi, ha már felnőtt lélekben, képes igazán szeretni, mivel az már döntés kérdése.
2014. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi még fiatalok vagyunk, de azért válaszolok. Én 27 vagyok, a férjem 35, 7 éve együtt, 2 éve házasok.

Nem gondolom, hogy már szerelmes lennék a férjembe, de nagyon szeretem. Én örülnék, ha ezt mondaná nekem, szerintem a szerelem múló dolog, bármikor változhat. De a szeretet számomra tartósabb, mert a szerelem a rózsaszín köd, ami a kapcsolatok elején szokott jelentkezni, kinél hosszabb, kinél rövidebb ideig. De ha az elmúlt és utána szereted a másikat, vele képzeled a jövőt, akkor nem hinném, hogy az nagyon változni fog. Nagyon durva dolognak kell történnie, hogy változzon.

Én szeretem a férjem, nem is tudnék mással élni, ugyan szerelmes nem vagyok már (legalább is nem érzem azt, mint az első fél évben), de ha egész nap ő jár a fejemben, ha azt mondják, férj, férfi, az ő arca ugrik be, őt képzelem a gyerekeim apjának, aggódom érte, várom haza, szeretek neki örömet okozni. És tudom, hogy szerelmes bármikor lehet bármelyikünk újra, az is lehet, hogy nem is egymásba, de én nem hagynám ott a férjem egy "múló érzésért". Bár most könnyen beszélek, tudom, de azért 7 év nem kis idő. nem nagyon gondolom, hogy mostanában összefutnék egy másik férfival, akibe beleesnék, de ha mégis, azt hiszem az eszemre hallgatnék, nem a szívemre. Ha majd belőle is kiszeretek, akkor megint másik? Nem :)

Én örülnék, ha azt mondaná, hogy szeret, és nem szerelmes. Ha nem szerelmes az ember, akkor már látja a kis és nagy hibákat, amiket a szerelem alatt hajlamos elbagatelizálni, és ha még ezekkel együtt is szereti a másikat, akkor az jó jel :)

2014. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az igazi szerelem soha nem múlik el. Ami elmúlik az max fellángolás volt, nem több.
2014. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!