Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjemmel összevesztünk az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel összevesztünk az örökségemen: kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyukám hosszú betegség után elhunyt. Mivel mi távol élünk tőle, az ellátását főleg a testvérem oldotta meg, mi csak gyakran látogattuk, néha elhoztuk magunkhoz, de a mindennapi dolgokkal a testvérem bírkózott meg.

Örököltünk egy házat és egy autót. A házat eladjuk, az autót pedig a testvéremnek szeretném adni.

A férjem szerint viszont azt is el kéne adni és felezni a pénzt. Szerinte ezzel a saját gyerekeimet lopom meg.


Kinek van igaza? Ti mit tennétek?


2014. szept. 30. 11:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így jó. Ha én lennék a férjed, akkor hagynám, hogy te döntsd el, és tégy úgy, ahogy jónak látod.
2014. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad.
2014. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez a Te döntésed, szerintem jól döntesz. Ez meg a tipikus kapzsi ember mondata, hogy meglopod a saját gyerekeidet.
2014. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is neked van igazad. A férjed meg szerintem picit visszafoghatná magát, ez nem egészen az ő döntése, rád kéne bíznia, mit mondasz. Nem lopsz meg senkit, ha úgy érzed így a helyes! Én is ezt választottam volna.
2014. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha a testvéreden volt a nagyja gond, akkor az a minimum, hogy az autót neki adod...

A saját gyerekeidet pedig nem lopod meg, legfeljebb nem ajánlsz fel nekik olyasmit amit a testvéredtől loptál el.

2014. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Én 100%-ban Neked adok igazat. Szerintem is úgy helyes hogyha valaki többet segített akkor kapjon is többet.

A Te örökséged Te döntöd el mi legyen vele a férjednek meg nem kellene beleszólnia. Inkább a háttérből támogatni kellene.

2014. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is a tesómnak adnám az autót.


Szó sincs róla, hogy a gyerekeidet lopnád meg, ez hülyeség.

2014. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, a férjedről meg inkább nem akarok rosszat monadni.
2014. szept. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te gondolkozol helyesen. A férjed nem érzi, hogy a testvéredet lopod meg, mert csak ő foglalkozik anyátokkal napi szinten? A dolog erkölcsi része nem is kérdés.

Jogilag persze, felezni kellene mindent, de nem tudom, mit szólna, ha a testvéred meg benyújtana egy számlát, hogy ennyi a mama rád eső felének a gondozási díja, legyél szíves megfizetni. Ha már az örökség kell, kelljen a hozzá vezető út is.

Ja, és csak azért mert egy ilyen okádék gondolkodású férjed van: nem árt, hogy ha figyelmezteted arról, hogy az örökség a Te külön vagyonod, és az azon vett értékek is, úgyhogy ne pattogjon.

2014. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 csabika1971 ***** válasza:
100%

Ez kettős dolog.

Egy. Te örököltél, nem a férjed.

Kettő. A testvéred ápolta és gondozta.


Minden szempontból neked van igazad, mert a gondozásért a testvéred szerintem valamivel többet érdemel (így hát övé az autó)

Más részt mivel te örököltél a férjednek max. csak tanácsot adhat. Kritizálni meg semmi joga nincsen.

2014. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!