Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem reggeltől estig dolgozi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem reggeltől estig dolgozik! Meddig fogom ezt bírni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem magamat, mint egy 3 gyermekes egyedülálló anyuka, akinek mindent egymagának kell megoldani, mindenhol 100%-ban helyt állni. Teljesen ki vagyok merülve! Segítségem nincs! Gyermekek kicsik, a legnagyobb is csak 5 éves lesz, sajnos ő halmozottan értelmi fogyatékos és gyermekkori autista, 1 ember folyamatos állandó felügyeletét igényli egy pillanatra sem szabad félre nézni mellőle. Nagyon durva dühkitörései is vannak, és ami legszörnyűbb súlyos alvásgondjai, hajnali egyig nem alszik el fél hatkor kel, egész nap nem alszik, egy pillanatra sem áll meg. Családi házban lakunk egy kisvárosban, hatalmas az udvar 3000négyzetméteres, egyszerűen katasztrófa már ahogy kinéz, férjem hajnalba megy dolgozni öt óra után, és csak délután fél hatkor ér haza jó esetben, de van, hogy csak fél nyolckor, de tegnap fél 10 kor, egyszerűen viszi a munkahely akár az ország másik felébe is, most is éppen tőlünk 300km-re van, alig látom. Valamikor késő este jön haza. Semmire sincs ideje, a felettese nincs tekintettel a beteg gyerekünkre, közvetlen főnökei pedig nem tudják, hogy mekkora baj, van sőt azt sem, hogy baj van, hétvégéje szabad, de akkor meg annyira kimerült, hogy azért nem csinál semmit, fát is én rendeltem meg két teherautóval, más az összevágást is elintéztem, miközben erdőnk van, de nincs ideje kitermelni. Van egy vállalkozásunk is már 3 éve, nem megy rosszul, ez is teljesen a nyakamba szállt, már a csomagolásokat is én csinálom, miközben nehezebbek a termékek, mint én magam, mostanában hajnali kettőkor esek be az ágyba! Kértem a férjemet, hogy mondjon fel a munkahelyén mert ennek így nincs értelme, ki van ő is merülve, már folyton veszekszünk, már a gyerekekhez sincs türelme, túl fáradt, meg tudnánk élni úgy is, de nem meri ott hagyni az állását, a 3 gyermek utáni adókedvezménnyel keres 150.000Ft-ot csupán. Nem lennének gondjaink. Egyszerűen nem látom benne az ambiciót, én teljesen más vagyok a jég hátán is megélek, szeretem ezt a vállalkozást csinálni, még ha fárasztó is. Látom az ismeretségi köreimben a férjeket családapákat akik szintén ezzel foglalkoznak, milyen rátermettek, eltartják az egész családjukat egy maguk nem is akár hogy. Ő sem lenne így kimerülve, nem kellene megszakadnia. Hibába próbálok vele beszélni hajthatatlan. Ha minden így marad komolyan mondom ideg összeroppanást kapok! 25N

2014. okt. 1. 07:21
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
És nem csak terhesen és szoptatni látott, ahogy az egyik válaszoló írta. Én figyelek magamra, rendszeresen eljárok fodrászhoz, körmöshöz, kozmetikushoz, divatosan csinosan öltözöm otthon is, nem csak ha elmegyünk valahová, bár igaz, hogy fiatalabbnak tűnök a koromnál, de nem hiszem, hogy ez probléma lenne. Sminkelni nem szoktam magam, csak nagyon ritkán. Nem vagyok húsis sem vékony alkatú vagyok. Bár néha lehet sárkány vagyok! :D
2014. okt. 1. 15:31
 32/41 A kérdező kommentje:
Én is türelmetlen vagyok mostanában elég sokszor, mert már össze tudnék esni a fáradtságtól. Nyáron volt bébiszitter kettő is váltották egymást naponta sokra nem mentem velük, úgy, hogy ezt hanyagolnám.
2014. okt. 1. 15:34
 33/41 A kérdező kommentje:
Főzni csak hétvégén szoktam a férjemmel együtt, hétköznap családi menüt rendelünk!
2014. okt. 1. 15:35
 34/41 anonim ***** válasza:
52%

A tesóm is értelmi fogyatékos, sok beteg gyerekkel találkoztam, az egyik legnehezebb eset az autista. A testvéremnek egyéb komoly gondjai vannak. Biztos vagyok benne, hogy nagyon szereted. Most még "csak" alvászavarai és dühkitörései vannak, amiket valószínűleg tudsz is kezelni. De képzeld el ezt majd egy 16-18 évesnél. A legrosszabb a szeretet viszonzásának hiánya és a dühkitörések, amik erős agresszióba fognak átfordulni. Ha van orvosi papírod végre róla, hogy milyen gondot állapítottak meg, akkor keress dokit, aki hajlandó segíteni kicsit könnyebbé tenni a dolgokat pl. elalvást segítő gyógyszerrel. Ne gondold, hogy akkora trauma, ha kicsit leszedáljátok. Emberpróbáló, tudom, hogy milyen. Előbb-utóbb kapna nyugtatókat, ha előbb kap, az most nagy segítség lenne: aludna délutánonként például. Este időben ágyban lenne. De így már csak azért is figyelni kell rá, mert egy dühkitörésénél nem tudhatod, hogy megüti-e a tesóját, vagy bántja-e őket. Egy idő után titeket is fog.

A férjed szinte biztosan fél attól, ami otthon van: nem csak a vállalkozásnak kiszolgáltatottságtól, valljuk be: az autista gyerekedtől is. Biztosan foglalkoztatja, hogy mi lesz Vele, mi lesz Veletek. Elmenekül előle, nem akar rá gondolni, lefoglalja magát a munkájával.

Az is nagy dolog, hogy még ott van melletted, nagyon sokan annyira félnek, hogy "elmenekülnek". A férfiak egyszerűen sokszor így reagálnak. Nagyon szeret, de nem biztos, hogy otthon tud maradni, nap mint nap megbirkózni az otthoni élettel. Nem mondom, hogy nem szereti. Egy szóval sem. Ez nem erről szól.

Nem tudom, merre laksz, de a pici hamarosan annyi idős lesz, hogy viheted napközbeni elfoglaltságra (napközis otthonba, vagy alapítványi helyre, kezdj el körülnézni és beszélni hasonló gyereket nevelő szülőkkel, hogy szerintük hova érdemes menni). Meg kell válogatni, hová viszed, de ha körültekintő vagy, Neked és Neki is jobb lesz. Csak napközbenre. Ahogy minden más gyereknél. Ott szakemberek foglalkoznának vele, találkoznál más anyukákkal, akik segíteni tudnának, tippeket tudnának adni. A testvéremmel kapcsolatban is nagyon sok dologban segítettek azok az alapítványok, ahol megfordult, fejlesztésekre járt, figyeltek rá, biztonságban tudtuk, Édesanyám és Édesapám is tudott dolgozni mellette normálisan.

2014. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
57%
Miért is írtál ki kérdést? Minden tökéletes körülötted. Anyagilag szuperül álltok, a férjed egy álom pasi, aki imádja a gyerekeit csak velük tölti az idejét, nélkületek nem megy sehova. Te egy tökéletes anya, háziasszony vagy aki mindig ad magára még otthon is tipp-topp. Mire vársz kérdést?
2014. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
45%
bocs: választ, nem kérdést!
2014. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
54%

Anyukám egyedül neve minket a tesómmal. 12eve, higy meghalt apukám, akkor en 5eves voltam. Oke, anyanak csak 2gyereke volt/van, viszont baromi kicsit voltunk tesómmal. Apukám szülei olyan regen meghaltak, hogy anyukám sem találkozott veluk soha. Anyanak az anyukája soha nem segített nekunk. Konkretan anyukám MINDENT, de tenyleg MINDENT teljesen egyedul csinált. Reggel korán kelt, reggelit készített, felkeltett minket, segített elkészülődni, elvitt minket az oviba, suliba, aztan rohant a munkába, egesz nap gurizett a sz*ar munkahelyen, baromi kevés pénzért. Haza rohant a munkából, felszedett minket, hazaérünk, főzött, kozben segített tesómnak a haziban. Eközben takarított, gondozott 2 macskát, 1kutyat, a roh*dék nagy kértünket mindig csodálatosan rendben tartotta. Majd fürdés, és lefektetett minket aludni. Viszont én mindig is problémás voltam. Csak hajnali 1óra után tudtam/tudok elaludni. Addig fennmaradt velem. Holott reggel fel6kor kelt.

160 valahány centi magas, 43 kiló... Most higy nagyok vagyok mindenben próbálunk neki segiteni. Annyira büszke vagyok ra, amit Ő véghezvitt, az csodálatos. Nagyon kevés ember lenne erre képes. Amikor apa meghalt, ő nem törött össze, legalabbis soha nekünk nem mutatta ki, most hogy mar ilyen idősek vagyunk, mesélte, higy minden este sírva aludt el

Elhiszem, hogy nehez neked, de anyukámhoz kepest semmi! Persze mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. De inkabb 100x a Te helyzeted, mint egyszer anyukámé.

Már mindenki meghalt, akit szeretett, csak mi ketten vagyunk neki tesómmal, meg van egy öccse és ennyi.

Nem szeretnék bunkó lenni, de ne ilyen oldalakon töltsd el a szabadidődet, csinálj valami hasznosat. A dolgok nem oldódnak csak úgy meg. Küzdeni kell! Mert az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy ne kelljen adnia valamit cserébe. Amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt el is kell veszítenünk.

Drukkolok neked, hogy sikeresen elrendezd magadban ezeket a dolgokat, es megoldódjanak a problémáid

17L

2014. okt. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Kései Sirató ***** válasza:
22%

Utolsó , te nagyon éretlen vagy és ráadásul tuskó is. A kérdezőnek 3 gyermeke van, ráadásul az egyik beteg.

Ha felnősz, majd rájössz, hogy mi az empátia.

2014. okt. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
27%

Én megértem! Mindenkinek vannak problémái. Van, akinek nagyobbak, van, akinek kisebbek. De szerintem nem sokat ér, ha egy ilyen oldalon kérdezget. Szerintem a férjével kéne ezt az egészet megbeszélnie. Azért házasok, mert van közöttük egy olyan kapocs, ami esélyt ad arra, hogy legyen egy ember, akinek mindent elmondhat. Valljuk be, itt egyikőnk sem tud, normális tanácsot adni, mert úgysem fogja megfogadni.

Tenyleg sajnálom őt, mert nehéz a helyzete. De nem látom értelmét a siránkozásnak. Ezzel nem megbántani szeretném, hisz nem is ismerem. Ismeretlenül meg miért tennék ilyet?! Őszintén kívánom neki, hogy minden jól oldódjon meg és boldog legyen ebben az életben.

2014. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
25%
Na mizu azóta? Kiiktattatok a fogyit?
2017. jan. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!