Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kötnél úgy házasságot, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötnél úgy házasságot, hogy előtte nem éltél együtt a menyasszonyoddal/vőlegényeddel? Mennyire igaz a 'lakva ismerszik meg az ember' mondás?

Figyelt kérdés
2014. okt. 2. 14:46
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Nagyon igaz a mondás...
2014. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
11%
Ugye az élettársi összeköltözés vagy a házassági papír nélkül alakított életközösség előtt sem laktatok együtt és nem ismertétek egymás szokásait? Valahogyan el kell kezdeni. A mondás nagyon igaz,de mi tegyük hozzá a szerelem mindent megold.
2014. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
91%
Mi két éve lakunk együtt, és nagyon jól megy a csapatmunka. Így rá merem mondani az áment a kapcsolatunkra. :) De emlékszem, nagymamám hogy fel volt háborodva, hogy mi az, hogy házasság nélkül összeköltözni. Hiába mondtam, hogy kipróbáljuk, mert jobb megelőzni a bajt, ne utólag kelljen a válással szenvedni, ha mégse jönne be a dolog. Nyilván nem a válás a cél, sőt közös kasszán vagyunk. Egy próbát megér a dolog, még mielőtt az ember mindenféle papírokat aláír... :)
2014. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
88%
Úgy kötöttem és remekül működik már 30 éve. Szoros barátságból alakult ki a kapcsolatunk és nagyon jól ismerjük egymást és mindent meg tudunk beszélni.
2014. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem igaz a mondás, de a kivétel erősíti a szabályt.

Pl. a férjem szülei sem éltek együtt, mert a régi időkben ez kb. "tiltott volt", egymásnál sem lehetett aludni, Ők mégis több,mint 30 éve házasok és boldogok együtt. Szóval van akiknek így is működik, de szerintem ilyen inkább már csak a szülők, nagyszülők körében van így, manapság már szerintem az együttélés a divat.

2014. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
86%
Mi egy évig együtt éltünk házasság előtt, mert mi is úgy gondoltuk ésszel, hogy erre szükség van, de az igazság az, hogy mi annyira passzoltunk, hogy már akár azonnal működött volna a házasság is, nemigen kellett kompromisszumokat kötni, tök egyformán élünk, gondolkodunk. Kényelmes, boldog otthonunk van. Előtte és azóta is így van. SZóval nem mondom, hogy nem hasznos, de vannak párok, akiknél nem annyira szükséges. Ezt mindenki maga érzi.
2014. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
86%
Mi szükségből költöztünk össze, 50 km-ről nehezen, és sok pénzért tudott volna bejárni dolgozni. De azt kaptam amit vártam. Akár rögtön össze is házasodhatunk volna. Ha nem a rózsaszín felhőcskén keresztül nézed a kapcsolatodat, akkor nem fogsz csalódni. Igen, együttéléskor kijönnek azok a problémák, amik egyébként nem. Ha együtt éltek, akkor is találkozni fogtok a lakásban, ha éppen egyedül szeretnétek lenni, amikor a randit lemondanátok. Ezt 2 felnőtt embernek tudnia kell kezelni.
2014. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
45%
En ugy hazassodttam, sot az eskuvo elott 5 honappal ismertem meg a ferjem es kb 6szor ha talalkozztunk. De 3 ev utan el is valtam!
2014. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Én sem kötnék együttélés nélkül házasságot, nem magammal kapcsolatban tettem fel a kérdést, hanem ezért, mert hallottam egy ilyen párról és nagyon meglepődtem, hogy a mai világban még van ilyen.

2014. okt. 2. 15:48
 20/46 anonim ***** válasza:
59%

Nem igaz! Anélkül is meg lehet ismerni egymást, ha nem költöztök össze! Csak ma hiszik azt, hogy kell a több éves együttélés. Ha egy év alatt nem derül ki, hogy tudnak-e együtt élni, akkor az később sem fog. Csak ma a férfiak nem házasságpártiak.

Ha szeretik egymást, azonosak az elképzeléseik, hajlandóak a másik hibáit tolerálni, megbeszélni a véleménykülönbségeket, akkor működik a házasság is.

Mi sem költöztünk össze, mégis 30 évig éltünk együtt.

2014. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!