Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kötnél úgy házasságot, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötnél úgy házasságot, hogy előtte nem éltél együtt a menyasszonyoddal/vőlegényeddel? Mennyire igaz a 'lakva ismerszik meg az ember' mondás?

Figyelt kérdés
2014. okt. 2. 14:46
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
79%

Biztos lehet találni eseteket, akiknél jól sikerült együtt élés nélkül. De ezek szerintem csak kivételek.


Én abszolút hiszek ebben a mondásban. Teljesen más oldaláról ismersz meg valakit, ha együtt élsz vele.

2014. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
92%
Ez a melyen vallasos paroknal mukodik leginkabb, ok nagyon tudnak "simaulni", a masikhoz idomulni. Atlag parosnal nekem nem igazan elkepzelheto.
2014. okt. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Az én korosztályom, (40 esek) ,még megházasodtak ,mielőtt összeköltöztek.De szex, és néha együttalvás volt azért, és együtt is "jártunk" előtte, meg eljegyzés, "jegyesség" is volt.Ritka volt,aki csak "úgy" együttélt...


Tény, hogy sok házasság válással végződött.


De ha azt vesszük, akkor az manapság az összeköltözött pároknak, "élettársakna",viszont épp emiatt nem volna szabad szétmenniük, mivel ők már "kipróbálták" egymást előtte, nem?


Szóval,nem biztos, hogy az a feltéle egy jó kapcsolatnak, hogy együttélek ezzel is ,azzal is...ha tetszik, elköltözök minden következmény nélkül.


Arra sincs garancia, hogy akik évekig együttéltek, kipróbálták egymást, és utána házasodtak , már örökké együtt is fognak maradni...van rá példa, hogy pont a házasságkötés után nem sokkal válnak pont el...


Persze, igaz a mondás, amit idéztél,az tény.


Mondom ezt úgy, hogy 27 éves házasságban élek....:)


Egyszerűen, régebben más volt az erkölcs, az elfogadott norma, az elvárások...

2014. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
66%
Én is úgy mentem férjhez, hogy nem éltünk előtte együtt, és semmi hátránya sem volt. Előtte hét évig alkottunk párt, és kiismertük annyira egymást, hogy nem okozott semmi meglepetést.
2014. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
50%

Mi nem fogunk összeköltözni a barátommal házasság előtt, mert nálunk a család a házassággal, az elköteleződéssel kezdődik.

Ez a "lakva ismerszik meg" egyáltalán nem igaz, csak most lett divat mondogatni. Nem csak az összeköltözéstől függ, hanem azon, hogy mennyit kommunikál egymással a pár és mennyire tudnak együttműködni. A házasságot nem lehet amúgy sem lemodellezni, vagy kipróbálni, hogy milyen lenne. Idővel olyan váratlan problémák jönnek, amikre úgysem lehet pár év alatt felkészülni.

A másik meg az, hogy ha két ember tényleg szereti és megbecsüli egymást, és nem csak egy buta fellángolásról van szó, akkor azok az "újdonságok", melyekkel az együtt éléskor találkozhatunk, ugyanúgy megoldhatók házasságban, mert tudnak alkalmazkodni. Ha ezek viszont nincsenek meg, akkor azon az összeköltözés sem fog javítani..

Egyébként a környezetemben több olyan házaspár van, akik nem éltek együtt, szóval nálunk nem furcsa ez a dolog.

2014. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
78%
25 éve ismerem a férjem, 23 éve vagyunk házasok. Nem éltünk együtt előtte, és mégis nagyon jól működik a házasságunk.
2014. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
79%

Soha nem kötnék.

A mondás igaz . Ebben nem hinni kell,ez a józan paraszti ész.


Azon meg röhögök,hogy olyan okoskodik a témában aki saccra 17-20 éves,sosem élt együtt senkivel,nem volt házas,és talán nem is szexelt .

Előbb utóbb majd rájön ő is,hogy az élet nem mindig olyan,ahogy a könyvek,vagy az internet írja.

2014. okt. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
87%

18 éves koromig egy szobában éltem a (fiú) testvéremmel, aztán meg évekig koleszos voltam, ezen kívül mindig is csendes, másokhoz (sajnos túlzottan) alkalmazkodni tudó típus voltam.

Ennek ellenére (vagy pont ezért) soha nem házasodtam volna együttélés nélkül, de még csak eljegyzésbe sem mentem volna bele. Igenis kellenek a szürke, dolgos, együtt élős hétköznapok ahhoz, hogy igazán megismerd a másikat, és el tudd dönteni, hogy teljes felelősséggel tudsz-e egy olyan komoly ígéretet (esküt) tenni, mint a házasság.

2014. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
58%

én nem tenném

de ismerek olyan aki így csinálta, vallás, de ott pl szex sem volt.

nőnek "csitt" a neve, pasi meg szívta a frigid kis asszonkával :) szánalom az egész

2014. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
81%
Igaz. Közeli barátnőm házasság utan költözött össze a férjével. Addig csak hétvégenként voltak együtt és nyaralások alkalmával. Júliusban házasodott decemberben már szét költöztek és február elején beadták a válási papírokat. Az ok hogy nem bírták egymás rigolyáit elviselni. Pedig 9 éve alkottak egy párt az esküvő előtt.
2014. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!