Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gyerek szempontjából szerintet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerek szempontjából szerintetek mi a legjobb? Ha a szülők házasok vagy az is ideális, hogy csak együtt élnek?

Figyelt kérdés

Akik terhesen mentek férjhez, nem volt bennetek az, hogy "csak" a gyerek miatt vett el?


Mert valahogy nekem ez egy picit fura, ezért nálunk úgy volt, hogy esküvő és majd később baba.

Csak kíváncsi vagyok, hogy nálatok ez hogy volt.:)


2014. okt. 7. 14:52
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
27-es teljesen igazad van!
2014. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
69%
Biztonságot a bizalmam ad, a vagyonközösség? Ugyanúgy osztozkodunk, közösen szereztük, közös. Nincs sehol más gyerek. Ha lerobban, megvannak a lehetőségek, hogy eljárjunk egymás dolgaiba. Semmi olyat nem írtál, amitől most fontosnak tartanám, hogy összeházasodjunk.
2014. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként pedig, ha a szerelem elmúlik, akkor ott a szeretet és a bizalom, ami biztonságot ad. Az már rég rossz, ha egy papír adja a biztonságot.
2014. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes egyesek hozzáállása a házasság kérdéséhez.

Én lassan 10 éve vagyok együtt a párommal és néha ugyan felmerült a kérdés hogy házasodjunk e, de valahogy sosem éreztünk nagy késztetést rá. Most várom az első babánkat és most is beszélgettünk róla hogy legyen e esküvő de csak azért hogy ne kelljen igazolgatni hogy ő az apa. Ha lesz is házasság akkor csak pár emberes, nem szeretem a felhajtásokat.


Engem ami igazán felháborít itt egyesek válaszában, hogy van aki szerint az élettársak azok nem szeretik igazán egymást (valaki okos írta hogy az élettárs csak szerető akit könnyű elhagyni...). Annyira röhejes. Nekem semmi bajom azzal akinek fontos a papír, de annyi rossz házasságot látok hogy nekem ne mondja senki hogy csak a házasok szeretik egymást...

Engem valahol megnyugtat hogy a párom nem azért van velem mert macerás lenne elválni. Megnyugtat hogy nem a közös tulajdonok, pénzek (nem függünk egymástól anyagilag) tartanak minket össze és megnyugtat hogy tudom szeret és ezért van velem.

Szánalmasnak tartom azokat a nőket akik azt hiszik azért mert férjhez mentek már sose fogja őket a pasi elhagyni. Úgy érzem az ilyenek álomvilágban élnek és ilyenkor szoktak nagy pofáraesések lenni. Mondjuk azt is szánalmasnak találom aki csak azért nem válik el mert hogy mit fog szólni a falu, meg milyen ciki ez már, inkább szenved egy rossz házasságban.

Érezni kell azt hogy a párod szeret és veled akar lenni, nem pedig papírral bizonygatni.

2014. okt. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írtam, hogy mindenképp piszkálni fogják a gyereket, hanem azt hogy előfordulhat.


Mindenki éljen úgy ahogy akar alapvetően, vagy a házastársával élete végéig, vagy a pasijával/csajával élete végéig. De egy ok amiért a házasságot jobbnak tartom: ezzel egymás hozzátartozóivá válik a pár. Nem a pasim lesz, hanem a férjem. A családtagom.

Ha nem vagytok házasok, nincs semmilyen papír, akkor hivatalosan egyedülálló vagy....


Hallottam már olyat, hogy baleset miatt a férfi élettárs kórházba került, az élettársát pedig nem engedték be, mert nem családtag! Csak akkor engedték be miután a férfi anyja is bement látogatni... ennyit jelent.

2014. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

Vannak akiket boldogsággal tölt el, hogy nem tartoznak hivatalosan a párjukhoz így annak családjához sem mert hajadonok maradnak. A közös gyerek meg a gyámhivatalban 2 tanú előtt kap egy vezeték nevet. A nagyszülők is örülhetnek, mert nem kel lagzira gyűjteni hátralévő életükben a családról érdeklődőknek magyarázkodhatnak, és ecsetelhetik, hogy már a házasság intézménye megbukott.

Addig jól működik míg a szerelmed nem talál egy nálad jobbat, fiatalabbat. Könnyebben ki tud szállni lelkiismeret furdalás nélkül, hiszen nem ígért az oltárnál semmit.

2014. okt. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
78%
Nem a gyámhivatalban 2 tanú előtt kap, ha pedig gyerek van, akkor kicsit neccesebb kilépni. Amúgy pedig még soha nem hagytak el feleséget fiatalabbért, csak élettársat lehet? Elég marha érvelés. Egy kapcsolatból ahol gyerek van, onnan is nehéz csak úgy lelépni. Egyébként én nagyon sajnállak akkor téged, ha leakarnának cserélni egy fiatalabbra és csak a papír miatti macera tartja vissza és te emiatt nyugodt vagy.
2014. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
52%

36:"Addig jól működik míg a szerelmed nem talál egy nálad jobbat, fiatalabbat. Könnyebben ki tud szállni lelkiismeret furdalás nélkül, hiszen nem ígért az oltárnál semmit."


Hülyeség, én írtam már itt, hogy házasodtam, UTÁNA vállaltuk csak a gyereket. Na és a kedves immár exférjem úgy lelépett egy fiatal csajjal mint a szél. És ígértünk mi egymásnak hűséget. Visszatartotta a papír????? NEM!

De az elmúlt években voltam több esküvőn, összesen KETTŐ az, ahol még mindig együtt van a pár. A többi hosszabb-rövidebb idő után szétment, volt amelyik egy éven belül. Ott a nő ment félre és lett belőle botrány, de volt ahol a férfi.

2014. okt. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
52%

36, mivan, aki nem házasodik az nem tartozik a párja családjához? Most komolyan, ti mégis milyen világban éltek.

Nah akkor csak a te kedvedért leírom...:

Mint írtam korábban 10 éve vagyunk együtt a párommal, nem házasodtunk össze még. Van egy öccse, ő 8 éve házas.

Párom anyukája 9 éve meghalt és apukája egyedül maradt. Na figyi (ne feledd, "csak" élettárs vagyok...): a 9 év alatt én főztem, én mostam a párom apukájára, én voltam mellette és nem pedig a már "csaladba bekerült" hivatalos menye. Engem dicsért a faluban mindenkinek hogy milyen jókat főzök és én voltam mellette akkor is amikor 3 éve beteg lett. Amikor már súlyos volt az állapota akkor is én ültem mellette a kórházban pedig hivatalosan nem voltunk egy család de senkit nem érdekelt mert tudták hogy vele élek.

Röhejesek vagytok. Én azért törődtem vele mert a párom apukája volt és megszerettem pedig hivatalosan nem kerültem a családba. Nincs egy értelmes indokotok arra hogy mennyivel jelent többet a házasság csak jöttök ilyen hülyeségekkel. Nem igaz hogy aki nem házasodik az nem tud elköteleződni, de úgy látszik ez sokaknak hihetetlen. Őszintén sajnálom azokat akik tényleg úgy érzik ha a párjuk nem vette volna el őket akkor tuti lelépne az első adandó alkalommal. Csak tudnám mi a helyzet azzal a sok férjjel akik folyamatosan félrelépnek? Ők a ti férjeitek akiknek macerás elválni?

2014. okt. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hagyjuk a kórházat meg ilyen dolgokat.


Mi azért házasodtunk mert hivatalosan is össze akartunk tartozni. Férj és feleség akartunk lenni. Nem barát és barátnő. Nem gyerekért házasodtunk és nem is azért hogy nehezebb legyen lelépni, és nem is a társadalmi elvárás miatt. Nem érezzük úgy, hogy a papír tart össze minket.


Mindössze arról van szó, hogy az életben, az együtt járást eljegyzés, majd együtt élés, és a házasság követi. Ez a természetesebb.

A házasság a legmagasabb szintje a kapcsolatnak és mi ezt megléptük, akik meg nem akarnak házasodni azok nem, mert vagy félnek elköteleződni (ismerek ilyet is), vagy nem érdekli őket a házasság. (ilyet is ismerek)

Nekünk a csak együtt élés olyan mintha elindulnánk egy úton, de a felénél megállunk és onnan nem megyünk tovább. Megrekedés. Ennyi. Akiknek sokat jelent a házasság szerintem kb így érzik. Sokan ezért hagyják el a párjukat, ha az nem akar házasodni. Mert nekik az együtt élés kevés. Ettől még az a fajta kapcsolat sem rossz, csak van akinek nem 100%.


De ettől függetlenül mindkét oldalnak (házasságban élő pároknak/élettársi kapcsolatban élőknek) lehet boldog kapcsolata és lehet szar is a kapcsolata. Attól függ kit választunk párunknak, és mit teszünk érte.


És nem, akik nem házasok, hivatalosan nem családtagjai egymásnak. Akkor se ha gyerekük van. A Bejegyzett lepapírozott élettársi kapcsolat megint más.

2014. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!