Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gyerek szempontjából szerintet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerek szempontjából szerintetek mi a legjobb? Ha a szülők házasok vagy az is ideális, hogy csak együtt élnek?

Figyelt kérdés

Akik terhesen mentek férjhez, nem volt bennetek az, hogy "csak" a gyerek miatt vett el?


Mert valahogy nekem ez egy picit fura, ezért nálunk úgy volt, hogy esküvő és majd később baba.

Csak kíváncsi vagyok, hogy nálatok ez hogy volt.:)


2014. okt. 7. 14:52
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

A házasság előtt szerzett vagyon amúgy is saját dolog, tehát értelmetlen házassági szerződéssel azt szabályozni ami már úgyis mindenkinek a saját dolga.


Akkor minek is van a házassági szerződés? Tök felesleges ha a házasság alatt szerzett vagyont nem lehet vele szabályozni. Egyébként meg nem kell olyan emberrel összeházasodni aki válás esetén elszedné a pénzét a párjának és ennyi.

A férjem ezzel kapcsolatban csak annyit mondott, hogy ha ő annyira rossz emberismerő, hogy képes lett volna egy pénzéhes valakit elvenni, akkor meg is érdemli hogy elszedjék a pénzét. Meg kell ismerni a másikat mielőtt megházasodik az ember.

2014. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
csak azért mert jön a gyerek, becsúszott, azért kár esküvőt tartani. jobb csak együtt élni, ameddig működik a kapcsolat. ha nem működik, akkor nem kell bíróságra járkálni hónapokig.
2014. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
25%

"jobb csak együtt élni, ameddig működik a kapcsolat. ha nem működik, akkor nem kell bíróságra járkálni hónapokig."


méry, méry válaszában minden benne van!

Jobb együtt élni, amíg működik...ez a sor azt jelenti, hogy vagy működik vagy nem...

Semmi bizalom nincs a kapcsolatban, vagy a társban. Ez lehet szülők rossz példája, vagy saját pórul járása az együttélőknek. Ez megdönthetetlen tény! Köszönöm, hogy leírtad, így nem csak rémeket látó gonosz feleség vagyok. :)


27-es

2014. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

52: " ha nem működik, akkor nem kell bíróságra járkálni hónapokig."


Én elváltam, egyértelműen le lett szabályozva minden elég hamar, két tárgyaláson.

Ehhez képest az ismerősi körben a szétment pároknál évek óta tartó háború van, mert nem mennek a bíróságra a gyermekelhelyezést (benne a láthatást és a gyerektartást) elintézni. Folytonos a cirkusz, hogy apuci adjon valamit, ha ad akkor az mennyi is, mikor legyen láthatás, ha az anya még belemenne a rugalmasba is csak szóljon időben az apa, de az apa meg úgy gondolja, hogy BÁRMIKOR mehet amikor épp úgy gondolja és álljon mindenki haptákba, máris megy az üvöltözés.

Ügyintézés dettó macera, nekem van egy határozatom így egyedül is eljárhatok bármilyen ügyben, míg a korábbi élettársaknál megy a harc, hogy apu hajlandó-e megjelenni és aláírni az útlevélkérelmet hogy nyáron csak egy hétre külföldre utazzanak. Úgyhogy egy válás sokkal de sokkal tisztább helyzetet teremt még akkor is, ha elsőre a felek nem tudnak megegyezni és hónapokig tart, míg ha élettársak nem tudnak megegyezni és marakodnak folyamatosan.

2014. okt. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

51: "Egyébként meg nem kell olyan emberrel összeházasodni aki válás esetén elszedné a pénzét a párjának és ennyi. "


Ez sajnos nem ilyen könnyű. Az emberek az évek során változnak és a különböző hatásokra másképp reagálnak, esetleg úgy, ahogy ők sem gondolták volna. Én mindig azt mondtam, hogy váláskor az apa nem a gyereket hagyja el, ha én esetleg valaha olyan helyzetbe kerülők, akkor nem fogom a gyereket megfosztani az apjától.

Amikor mégis odajutottam, a balhék ellenére így indultam a válásnak, hogy majd rugalmas láthatás, mert a gyerek érdeke, stb.

Az adok-kapok során eljött az a pillanat amikor a telefonba üvöltöttem mint az állat, hogy majd a bíróság megállapítja a kéthetente hétvégét és az abban foglaltak percre pontosan be lesznek tartva, és ha a határozat szerint péntek este 8-kor lehet elvinni, akkor 7,59-kor nem engedem el, csak pontban 8,00-kor. Teljesen kifordultunk magunkból, az is megtörtént, amire én magam mondtam, hogy én ezt soha...

Végül lenyugodtak a kedélyek, de volt pár olyan helyzet, amikor átértékeltem magamban a korábbi nézeteimet.

Más elképzelni egy szituációt és más megélni.


Azt is megértem már aki azt mondja, hogy ő aztán soha nem követelne pénzt a férjétől, aztán ha ott van esetleg egy olyan helyzetben, hogy évekig háttérbe volt szorítva, csak a férjének meg a gyerekeinek élt, a pacák meg lelép egy friss husival és még meg is alázza, neki meg maradnak a számlák, hogy nem tudott karriert építeni és emiatt most nem tud megélni, az ex a gyerekei helyett a pipikére és utazásra költ, akkor azt mondja, hogy amit legálisan ki lehet szedni az exből azt kivasalja belőle.

2014. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gyerek szülessen házasságba. Ott két felnőtt elkötelezi magát egymásnak egy életre. A gyereknek szüksége van arra, h ilyen érzelmi biztonságban növekedjen fel, mert akkor ő maga is ezt fogja alapnak tekinteni. Nekünk előbb volt a házasság, aztán a gyerek.
2014. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

56: "Szerintem egy gyerek szülessen házasságba. Ott két felnőtt elkötelezi magát egymásnak egy életre. "


Amit aztán a - statisztika szerint - fele arányban úgy rúgnak fel mint a szél, a másik felének a nagy része pedig szenved, anyagi okok miatt nem tud válni, ölik egymást a gyerekek előtt vagy jobbra-balra félrelépnek.

Amikor ismerősi körben megtudták, hogy váltam, többen mondták azt, hogy de jó nekem, hogy megtehetem, ők sajnos nem tudnának egyedül megélni.

Ez aztán az az érzelmi biztonság és stabil kapcsolat amire a gyerekeknek szüksége van!!!

2014. nov. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!