Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gyerek szempontjából szerintet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerek szempontjából szerintetek mi a legjobb? Ha a szülők házasok vagy az is ideális, hogy csak együtt élnek?

Figyelt kérdés

Akik terhesen mentek férjhez, nem volt bennetek az, hogy "csak" a gyerek miatt vett el?


Mert valahogy nekem ez egy picit fura, ezért nálunk úgy volt, hogy esküvő és majd később baba.

Csak kíváncsi vagyok, hogy nálatok ez hogy volt.:)


2014. okt. 7. 14:52
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
52%

40, hivatalosan nem de tényleg az számít hogy van e róla papír?

Én mondjuk megértem azokat akiknek fontos a házasság és egyáltalán nem beszélnék le róla senkit akinek ilyen vágyai vannak. Engem csak az bosszant fel aki többnek jobbnak érzi a saját kapcsolatát az enyémnél csak azért mert ők hivatalosan is összetartoznak.

Én egyébként azt tapasztalom hogy inkább akkor lépnek ki nehezen egy kapcsolatból az emberek ha már gyerekük van. Páromnak sok haverja van (már mind házas) aki már unja a házasságát, félre is lépnek de nem mernek válni mert tudják utána már nem tudnának annyit együtt lenni a gyerekkel mint eddig. A nők meg azért nem lépnek mert egyedül nehéz felnevelni egy gyereket ha apuka csak odalöki a kis tartásdíjat és nesze éljetek meg belőle.

2014. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
52%

Nem, alapvetően nem kevesebb egy házas ember kapcsolata annál akik együtt élnek. Mindössze aki házasodni akar, annak kevés az együtt élés.


Aki meg le akar lépni azt a gyerek se akadályozza meg.


Ismerősi körömben most pár hete ment szét egy pár. Együtt éltek, az első gyerek még be se töltötte az 1 évet és szétmentek. A gyerekvállalás előtt több évig nem volt se szakítás se semmi ilyesmi.


Volt korábban egy válás is másik ismerősömnél. Ott a pasi a második gyerek születése után lépett le. Pár hónapja voltak csak házasok.


Szóval se a házasság se a gyerek nem jelenti azt hogy nem fog lelépni egyik fél sem. Mindössze vannak akiknek sokat jelent férjnek/feleségnek lenni. Ennyi:)

2014. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%
Na szépen elírtam. Szóval nem több azok kapcsolata akik házasok, azoknál akik együtt élnek, csak hivatalos, és érzelmileg ad egy pluszt amit azok nem érthetnek meg akik nem akarnak házasodni:)
2014. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
75%

Most vagyok 14 hetes terhes, és nem vagyunk házasok. Terveztük a babát, és a párom szeretne elvenni, még azelőtt megkérte a kezem, mielőtt teherbe estem.

De én nemet mondtam, két okból is. Egyrészt a házasság csak egy papír, és a párom ne azért legyen velem, mert van erről egy fecnink, amit aláírtunk, hanem azért, mert szeret engem és velem akar lenni. Nem kell ezt bebiztosítani, ha el akar hagyni, akkor is elhagy, ha a felesége vagyok.

Másrészt pedig a párom elvált, és én nem akarok a második felesége lenni. Plusz a kedves édesanyja utál engem, mert szerinte egy senkiházi, pénzéhes ri.b@nc vagyok. Azzal, hogy nem megyek hozzá a fiához, és szakítás esetén nem tartok igényt a vagyonára, neki szeretném bebizonyítani az ellenkezőjét.

2014. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

A házasság nem csak papír. Azok takaróznak ezzel akik nem akarnak elköteleződni, hogy lelépés esetén könnyebb legyen. Ne kelljen válni. (Akiket szimplán nem érdekli a házasság, ilyen is van, azok azt mondják.:) És a gyerek sem tart össze 2 embert, ez az ismerőseim között kezd nagyon nyilvánvalóvá válni mostanság. Szóval az sem elkötelezettség a párod felé, csak a gyerek felé.


Ha csak papír lenne, nem zavarna senkit, és aláírnák az élettársakként élő emberek. Sokkal több, ezért nem akarják összekötni így magukat.

Akik azért házasodtak mert valóban szeretik egymást, nem azért vannak együtt, mert aláírtak. Csak szólok.


Mellesleg létezik házassági szerződés, szóval ez nem jó kifogás. Plusz elég szomorú, ha valaki úgy éli az életét, hogy akárki másnak akar valamit bizonyítani...Az ilyen típusú utálkozó emberrel hiába csinálsz bármit, fejen is állhatsz, akkor is annak fog tartani amit leírtál...szóval kár a gőzért.


Nem akartalak megbántani egyébként és semmi ilyesmi, csak már a könyökömön jön ki ez a házasság csak papír duma...

2014. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
Utolsó, te is nagyon bizonygatod, hogy nem csak papír. akkor most hogy is van ez?
2014. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
74%

:) Nem csak papír.


Gyerek szempontjából, ha a szülei szeretik egymást, végül is mindegy, házasok e vagy sem. Engem csak az zavar amikor valaki ilyen szöveggel jön a házassággal kapcsolatban, hogy a házasság csak papír.


Ha nem érdekli a házasság, és boldog élettársként az rendben van, semmi baj nincs vele. De maga az a kifejezés, hogy "a házasság csak egy papír", nem állja meg a helyét, tehát nem kéne ilyet írni. "A nekem nem jelentene semmit" , vagy " nem érdekel" helytállóbb lehet.


Ennyi.

2014. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

"A házasság nem csak papír. Azok takaróznak ezzel akik nem akarnak elköteleződni, hogy lelépés esetén könnyebb legyen. Ne kelljen válni."


Ha valaki x év alatt megutálja a házastársát, vagy félrelép és beleszeret valaki másba, akkor lelép így is, úgy is. Ha nem akarja a válással járó procedúrát, akkor nem fog válni, de csak azért, mert anno aláírták az anyakönyvet, ugyan nem fog a férjével/feleségével maradni.



"Mellesleg létezik házassági szerződés, szóval ez nem jó kifogás."


A magyar jogrendszerben a házassági szerződés túrót sem ér. Ugyanis kizárólag a házasság előtt szerzett vagyon megosztását lehet vele szabályozni, ami szerződés nélkül is csak azt a felet illeti válás esetén, akié házasságkötés előtt volt. A házasság alatt szerzett vagyon mindenképpen közös, akár van házassági szerződés, akár nincs. Így tehát mindenképpen feleződik váláskor, akkor is, ha az egyik fél 10 évig a körmét reszelgette otthon, a másik meg havi 1 milliót keresett kőkemény munkával ezalatt. Tehát házassági szerződéssel bárki kitörölheti a fenekét, a jobban kereső/képzettebb/vagyonosabb felet ugyan nem védi.


"Plusz elég szomorú, ha valaki úgy éli az életét, hogy akárki másnak akar valamit bizonyítani...Az ilyen típusú utálkozó emberrel hiába csinálsz bármit, fejen is állhatsz, akkor is annak fog tartani amit leírtál...szóval kár a gőzért."


Márpedig én tudom, hogy anyósom nem hülye, és hiszek benne, hogy ha látja hogy tévedett, előbb-utóbb hajlandó lesz normalizálni a viszonyunkat. Nem miattam, hanem a születendő gyerekem miatt, akinek szüksége lenne mindkét nagymamájára, annál jobb neki, minél többen szeretik. Engem nem érdekel ez anyósom, tőlem akár fel is fordulhat, én se vagyok oda érte, de ettől még a gyerekem nagyanyja.


"Nem akartalak megbántani egyébként és semmi ilyesmi, csak már a könyökömön jön ki ez a házasság csak papír duma..."


Miért olyan hihetetlen, hogy szerintem (és még sokak szerint) igenis csak egy darab papír? Neked ez a véleményed, nekem meg más. Nem kell egyetérteni vele, de elfogadni el kell.

2014. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
Mi az elso baba utan hazasodtunk, most van utban a masodik. Egyebkent is terveztuk, de nem akartuk a kicsi erkezese miatt osszecsapni, ezert vartunk. (Nem volt nagy eskuvonk.) Egyaltalan nem volt olyan erzesem hogy a baba miatt hazasodunk, mert egyebkent is osszehazasodtunk volna, szamunkra ez fontos volt nagyon es mindenkepp tervben volt.
2014. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

A 45. vĂĄlaszban tokeletesen benne van az, ami az en fejemben jart, amikor az elotte levo kommentet olvastam.


A hazassag nem csak egy papir ha az ember szerelembol hazasodik, hatso szandek es mindenfele rahatas nelkul. Ezzel csak az takarozik aki nem akar hazasodni, de eleg csunya dolog igy nyilatkozni az egyutteles egy olyan formajarol, amiben nincs reszed es nem is all kozel a szivedhez.


Az meg, hogy valaki az anyosnak akar bizonyitani... Lelked rajta, de en szemely szerint senkinek nem bizonygatnek semmit. Hogy ezert ne menjek hozza a paromhoz? Nincs az a szemely, akiert ezt megtennem, foleg ha szamomra nem jelent sokat az illeto. Ha nem akarok hozzamenni, az magam miatt legyen.

2014. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!