Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házastársi kötelesség?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házastársi kötelesség?

Figyelt kérdés

Hogy vagytok azzal a dologgal, h házassági kötelesség? Konkrétan értem azt ezalatt, h mi van akkor, ha egyikőtök a sok munkától, koránkeléstől, vagy a gyerekneveléstől hullafáradt napokig, a másik meg nagyon rajta lenne a szex témán?


Ha két ember párkapcsolatban van, akkor elvileg hűség van köztük.Vagyis ha én elvárom a páromtól h hűséges legyen akkor az azt jelenti, hogy akkor is "együtt kell lenni" vele mikor én fáradt vagyok, vagy más dolog érdekel, mondjuk hobbi, v vmi elfoglaltság?


Mi a jó megoldás ilyenkor? Hullafáradtan szexxelni, vagy halasztani "friss" időre és kínozni a másikat a cölibátussal?


Muszáj mindig a testünket odaadni a társunknak, akkor is amikor mi époen nem szeretnénk?


Párkapcsolatarról szól, h nem rendelkezek asaját testem fölött, finomítva: más is rendelkezik a testem fölött?


Nem dönthetek h a testem fölött?


A kérdés mindenféle vicc és rosszindulat nélkül írtam!


2014. okt. 8. 13:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem kényszeríthet a szexre, a férjed/feleséged sem.
2014. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Persze saját jogod mit csinálsz, de szerintem ha már valakinek szenteljük az életünk azét ne legyen mindig elhalasztva a dolog, mert utána meg csodálkoztok, hogy a másik válni akar vagy titkos szeretőt tart...
2014. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 zabmester ***** válasza:
100%

"Muszáj mindig a testünket odaadni a társunknak, akkor is amikor mi époen nem szeretnénk? "

Még véletlenül sem!

Eleve mit lehet élvezni azon a szexen, ami a másik számára csak kényszer, kötelesség?

Szerintem a helyes hozzáállás az lenne, hogy ha látom, hogy a másik fáradt, és emiatt nem kívánja a szexet, akkor próbálom úgy szervezni a dolgokat, hogy neki is több ideje legyen pihenni. De tekintettel kell lenni a másikra, hiszen egyik félnek sem kötelessége a testét rendelkezésre bocsájtania.

VISZONT az is tény, hogy egy jól működő kapcsolatért mindkét félnek tennie kell, szexuális téren is. Ha valaki hónapokig, évekig azzal bújik ki a szex alól, hogy fáradt, nincs kedve, ott valami gond van. Talán egészségügyi, talán lelki, de mindenképpen érdemes utánajárni, hogy mi áll a háttérben, hiszen nyilván az sem várható el senkitől, hogy szex nélkül élje le az életét, ha közben meg igénye lenne rá.

2014. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Engem a szexszel kapcsolatban a kötelesség szótól eleve kiver a hideg.

Ha két embernek eleve eltér a libidója, az hosszabb távon halott ügy. Ha csak ideiglenesen kavart be valami, akkor azt meg lehet és meg is kell beszélni egymással. Én megértem, ha ő most fáradt és ő is megérti, ha csak annyi energiám van, hogy az ágyig elmásszak. A párkapcsolat erről is szól.

Persze ez nem ok arra, hogy hónapokig fejfájásra hivatkozzunk.

Kompromisszum, amely nemcsak a szexben, de az egész párkapcsolatban jelen kell hogy legyen.

2014. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez így működik:


(én vagyok a fáradt)

*Félig lehunyt szemmel a laptop előtt bóbiskolva*

Édesem, szeretnél egy kis ezt azt?


(párom)

Látom, hogy kivagy mint a kutya, majd ha kipihented magad. :)


Azért nem állatok vagyunk, hogy 1-2 nap halasztást nem bírunk ki. Ha meg valaki ilyen miatt szeretőt tart... na akkor joggal hívom állatnak :)

2014. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%
Egy bizonyos szintig lehet halogatni, fáradtnak lenni, stb, de egy ido utan akkor nem kellene csodálkozni, ha a partner félrelép. Mindenkinek vannak igényei -nem csak szexuális téren- es meg kell találni az arany középutat.
2014. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 csabika1971 ***** válasza:
77%

Senki nem kényszeríthet szexre még a férjed sem ha te nem akarod.

Más kérdés persze, hogy házasság áldozatokkal is jár. És a másik fél érdekeiért áldozatokat is kell hozni. Mert abban nincs semmi ha 1-2 nap fárad vagy és nincs kedve. De ha ez már egy hete tart, akkor már igen a férfi szemében ez már kissé bosszantó.

De erre is van megoldás, mert ahogy a nőt a férfit is kilehet másképpen is elégíteni.

Amúgy bár persze ez személyes észre vétel, és mégis férfi vagyok. Akkor nagyon finom tud lenni a szex, mikor hulla fáradt vagyok.

2014. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
A családon belüli erőszak a házastársi kötelezettség félreértésében eredezik.
2014. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Nincs olyan, hogy házasságon belüli kötelesség. Attól, mert valaki házas, még nem kötelezhető arra, hogy akarata ellenére szexeljen. Ha meg a másik kényszert alkalmaz, az nemi erőszak.

A párkapcsolat meg nem arról szól, hogy - csúnyán fogalmazva - eladod a másiknak a tested feletti rendelkezési jogot.

2014. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A középkorban még így volt.

Viszont nem árt kompromisszumot kötni mindkét fél részéről.

Ha neked épp nem megfelelő, ne húzd el sokáig, dobd be magad egy másik napon. Ő pedig értse meg azt, amikor neked nem megfelelő, de csak akkor fogja megérteni, ha tudja, hogy bepótoljátok.

Ne járj úgy, mint a sógornőm. Sokáig kibújt a szextéma alól, elmesélte, hogy neki nincs rá akkora igénye, mint a férjének. Neki elég volna egy hónapban egyszer, de a férje mindig akarja és vadul csinálja stb. stb. Mondtam neki ,hogy ne csodálkozzon rajta és azon se, ha egyszer csak keres mást. És láss csodát, elérte amit akart, a férje minimum egy éve nem hajlandó vele szexelni. (gondolom ez idő alatt nem fogadott cölibátusi esküt a pasi) Pedig a sógornőm meg most akarna, mert kiötölte, hogy gyereket akar tőle, csak előbb még vissza kell hódítani. Ahogy ezt így írom, rájövök, hogy milyen abszurd, de sajnos igaz.

2014. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!