Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házastársi kötelesség?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házastársi kötelesség?

Figyelt kérdés

Hogy vagytok azzal a dologgal, h házassági kötelesség? Konkrétan értem azt ezalatt, h mi van akkor, ha egyikőtök a sok munkától, koránkeléstől, vagy a gyerekneveléstől hullafáradt napokig, a másik meg nagyon rajta lenne a szex témán?


Ha két ember párkapcsolatban van, akkor elvileg hűség van köztük.Vagyis ha én elvárom a páromtól h hűséges legyen akkor az azt jelenti, hogy akkor is "együtt kell lenni" vele mikor én fáradt vagyok, vagy más dolog érdekel, mondjuk hobbi, v vmi elfoglaltság?


Mi a jó megoldás ilyenkor? Hullafáradtan szexxelni, vagy halasztani "friss" időre és kínozni a másikat a cölibátussal?


Muszáj mindig a testünket odaadni a társunknak, akkor is amikor mi époen nem szeretnénk?


Párkapcsolatarról szól, h nem rendelkezek asaját testem fölött, finomítva: más is rendelkezik a testem fölött?


Nem dönthetek h a testem fölött?


A kérdés mindenféle vicc és rosszindulat nélkül írtam!


2014. okt. 8. 13:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%
Ez a házasság egyik legnagyobb és szinte kezelhetetlen dilemmája. 50 év házasság után ez is megoldódik magától.
2014. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%
Egy bizonyos szintig oké. De sokáig nem viselném el. Én sem várakoztatnám meg a partnerem! A stressz sem kifogás, rá lehet hangolódni a dolgokra, ha két ember szereti egymást, megoldják.
2014. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%

Mennyi önbecsülése lehet a kérdezőnek, hogy ez egyáltalán felmerül benne?

Jóféle házasság lehet a tietek is...

2014. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

Néhányszor még ok, hogy fáradt. De ha MINDIG a másik kell kezdeményezzen, mert magától a párjához sem ér, és MINDIG elutasítás a válasz, mert fáradt, fázik, melege van, fáj a feje, fáj a foga, nincs kedve, izomláza van, stb... akkor az egy idő után alaposan hazavágja az ember lányának/fiának önbizalmát, önbecsülését.

Ilyen esetben nem kell csodálkozni és válással fenyegetőzni, ha a párod szeretőt fog keresni kizárólag szexre.

2014. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a hiba már abban van, ha egy nő ezt kötelességnek érzi, és nem élvezetnek. Nyilván nem kell minden este lepedő akrobatának lenni, de azon se kell meglepődni, ha egy férfi - akinek hosszú időn keresztül jut 1-2 havonta egy alkalom ( ha nincs semmi egészségügyi probléma) - előbb utóbb máshol keresi ezt. Hiába fáradt egy nő, nem hiszem el, hogy hetente 1-2 alkalommal olyan nagy kérés az, hogy kielégítse a párját, ha tényleg szereti (nem muszáj órákig hancúrozni).
2014. okt. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
És miért csak a két véglet van? Számos alternatíva létezik egy ember kielégítésére. Nyilván az a minimum egy kapcsolatban, hogy megértjük, ha a másik nem akar épp, mert hullafáradt stb. de az állandó elutasítás sem jó. Szerintem, ha épp eltérő a dolog, és megoldható, akkor azért a passzív félnek is illik tenni valamit a másikért. Arany középút. Nekem ez eddig mindig működött, és szívesen alkalmaztam az alternatív megoldásokat, mivel nem mentem bele egy kötelező együttlétbe, de a páromat sem hagytam parlagon heverni, kecske-káposzta esete. Jó látni, hogy örömet okozok a másiknak, de nem a saját káromra.
2014. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez manapság már nincs így, egyikőtök sem köteles azonnal ugrani, csak mert a másik szexelne!


Na, állj, azért fáradtság és szórakozás közt pl. van különbség.

- Imádok írni, énekelni meg zenét hallgatni, de ha közben a párom leteper, akkor kis hessegetés (csak, ezt az egy mondatot hadd írjam le, pl.) után simán benne vagyok.

- Viszont ha hullának érzem magam, akkor megmondom neki, hogy ma ne, mert elalszok, de adok alternatívát, pl. reggel, vagy holnap este simán


Cölibátus?

- Van kezetek, szátok, használjátok azt. KEvésbé fárasztó, mint egy sima menet, de átmeneti kielégülésnek megfelel (akinek nem, ássa el magát :D )


Nem, a párkapcsolat nem CSAK kettőtökről szól, az ÉN is helyet kell kapjon, különben sérül a dolog. Így, természetesen dönthetsz a tested felett, de BESZÉLD MEG VELE! Nem nyavalyogva, hanem pl.

- Figyu, szívem, álmos/fáradt/beteg vagyok, most nincs kedvem szeretkezni. Ha annyira kivagy, segítek rajtad, de a szexet mellékeljük.

Ennyi, ha NORMÁLISAN lekommunikálod a másik felé a dolgot - és ő sem sülthlye, vagy önző dög -, akkor nem lehet baj.

2014. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint ez a helyzet akkor szokott kialakulni, amikor az egyik fél aránytalanul sok munkát vállal magára. Megoldás egyszerű: elosztani a munkát és akkor kiegyenlítődik az energia szint.
2014. okt. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Normális kapcsolatban nincsen olyan, hogy "kötelesség". Egyszerűen nem létezik. Ha az egyik fáradt, de a másik szexelne...akkor aki szexelne tekintettel van a másikra és elhalasztják egy olyan alkalomra, amikor mindkettőjük benne van a dologban. Mindezt úgy, hogy még gondoltban sem merül fel a megcsalás lehetősége... Az, hogy én úgy legyek együtt a férjemmel, hogy nincs kedvem..fáradt vagyok..fáj valamim..tök mindegy, szóval ha valami nem klappol nálam, az teljesen kizárt. Én sem várom el tőle fordított esetben. Erőszaknak érezném, ha úgy kötelességből félelemből, elvárásból kéne szexelnem....márpedig ha nincs kedvem hozzá, akkor mindenképpen muszájból lenne a dolog...ez az eset visszataszító számomra.
2014. okt. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nagyon tartalmas, és tanulságos volt!

Munkaidő változás volt a munkahelyen és jóval korábban kell kelnem azért írtam, rohadt nehéz átszokni. De van más is a háttérbe h én soha se kezdeményezhetek, mert a párom mindig megelőz. Nincs bajom a szexxel, csak van mikor más dolgokba vagyok elmerülve, más érdekel, hobbi, vagy szeretném kikapcsolni az agyam, ő meg egyből rámvetné magát, amit úgy élek meghelvesztem a szabadságom. Szerintem mindkettőnkek változtatni kell, meg még azt is ki kell találni, h azt a sok mindentamit egy napba bele kéne tenni hogy pakolásszak mert most minden össze vissza van és legjobban az alvást kívánom meg az egyedüllétet!

2014. okt. 9. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!