Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért házasodnak nők a 21....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodnak nők a 21. században csak azért, hogy -né legyen a nevük?

Figyelt kérdés

A házunkban, igaz jó pár lakás van, de már a többedik eset fordul elő. Először egy tanárnő ment férjhez és vált el már terhesen rövid időn belül. A következő egy pszichológus volt. Most pedig egy könyvtáros lány játszotta el ugyanezt.

Férjhez mentek. Náluk nem volt kérdés ami ma divatos, hogy megtartják a lánykori nevüket. Ők -né-k lettek. Teherbe estek és az esküvő után pár hónappal elváltak. Van köztük, akit, az egyszerűség kedvéért, úgy mint eddig, mondjuk Katinak szólítottunk, szóvá tette, hogy ő már nem Kati, hanem X-né. Nem azért csinálta végig az egészet, hogy továbbra is Kati legyen. Nos azt megértem hogy gyermeket akartak. De ennek kivitelezése nem túl nehéz egy nő számára. Azért a -né toldalékért megéri kapcsolatot kialakítani, esküvőt tartani, a válás procedúráját végig csinálni?



#házasság #esküvő. válás
2014. nov. 26. 13:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem azért házasodnak a nők. Lehet, hogy egybe belefutottál, de ez elég ritka, hogy valaki a -né toldalékért menne férjhez.
2014. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Nehezen hiszem, hogy valaki kizárólag a neve miatt házasodna, vagy vállalna gyereket, hacsak nem valami híresség a férje és ebből remél előnyöket.

Az meg, hogy ki milyen nevet választ a házasság után kizárólag ízlés kérdése, kinek melyik verzió tetszik.

2014. nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Ez jó! :D Mi most fogunk, de nem leszek né, hanem csak felveszem a vezetéknevét! :D :)
2014. nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem senki nem hiszi egy jól működő kapcsolatban, hogy x időn belül szakítanak / elválnak.
2014. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%

Mert van, aki hagyományszerető, és fontos neki.

Én is -né szeretnék lenni, nem kötőjeles.

2014. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Lehet nem világos a kérdésem. Természetesen mindenki olyan nevet választ amit szeretne. A kérdés azokra vonatkozik, akik férjhez mennek, gyorsan mindenkivel tudatják, hogy ők már férjes asszonyok, teherbe esnek és viharos gyorsasággal elválnak. Nekik a házasság nem cél, hanem eszköz volt. Nem állítom, hogy gyakori, de nem is olyan ritka a kérdésemben felvázolt történet.
2014. nov. 26. 14:16
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Hát te nagyon unatkozhatsz, még jobban, mint én, pedig az nagy szó.
2014. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

Mert a házasság jó. Jogilag is nagyon sok mindent szabályoz, ami fontos szerintem, főleg, ha gyerek is van.

Egyébként meg mostanában kevesen választják -né változatot, úgyhogy nem hiszem, hogy ezért házasodnának.

Válás meg sok van. Manapság függetlenebben az emberek, már még mindig vannak, akik csak a pénz miatt vannak együtt, de már sokan boldogulnak egyedül is, nem úgy mint régen.

2014. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

Tavaly mentem férjhez,én is -né lettem,és most terhes vagyok.De jó,hogy ezt megtudtam,most be kell adnom a válópert. :P

Viccet félretéve,én nem azért mentem férjhez,hogy megkapjam azt a -né szótagot(sokszor még most is elfelejtem bemutatkozáskor,hogy hozzátegyem a nevemhez,hogy xyné).Egyszerűen nekem ez volt természetes,de nem ezért házasodtunk össze.Senki sem szólít azóta sem né-nek.Ugyan úgy Viki vagyok,mint eddig.Ezt a gondolatmenetet én sem tudom megérteni,hogy mire lehet jó.

2014. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Én még egy ilyennel sem találkoztam életem 40 éve alatt..... Te sűrűn találkozol ilyennel vagy azzal az eggyel találkoztál, akiről írtál?
2014. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!