Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért házasodnak nők a 21....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodnak nők a 21. században csak azért, hogy -né legyen a nevük?

Figyelt kérdés

A házunkban, igaz jó pár lakás van, de már a többedik eset fordul elő. Először egy tanárnő ment férjhez és vált el már terhesen rövid időn belül. A következő egy pszichológus volt. Most pedig egy könyvtáros lány játszotta el ugyanezt.

Férjhez mentek. Náluk nem volt kérdés ami ma divatos, hogy megtartják a lánykori nevüket. Ők -né-k lettek. Teherbe estek és az esküvő után pár hónappal elváltak. Van köztük, akit, az egyszerűség kedvéért, úgy mint eddig, mondjuk Katinak szólítottunk, szóvá tette, hogy ő már nem Kati, hanem X-né. Nem azért csinálta végig az egészet, hogy továbbra is Kati legyen. Nos azt megértem hogy gyermeket akartak. De ennek kivitelezése nem túl nehéz egy nő számára. Azért a -né toldalékért megéri kapcsolatot kialakítani, esküvőt tartani, a válás procedúráját végig csinálni?



#házasság #esküvő. válás
2014. nov. 26. 13:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es, hármat soroltam fel, nem egyet. De negyedikként megemlíthetem egyik ismerősünket. Boldogság, eljegyzés, esküvő, következő hónapban válás. Kérdeztük a feleséget, hogy mi történt? Erre ő. Semmi, én csak -né akartam lenni.
2014. nov. 26. 14:22
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

És biztosan tudod, hogy azért volt a házasság és a gyerek, hogy csak felhasználják a férfit és utána meg váljanak igaz?

Különleges ember lehetsz, hogy már 4 ilyen is volt a környezetedben. :)

2014. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%
Van, akinek az esküvő számít, és van, akinek a házasság intézménye. (Nekem személy szerint egyiknek sincs eszmei értéke.) Aki csak csinnadrattát akar, és lebegtetni a papírt, hogy ő házas, és már más a neve, az nem feltétlen jó kapcsolat, inkább csak szeretne mihamarabb beteljesíteni egy álmot, mindegy, kivel. Akinek maga a házasság fontos, hogy jogilag is összetartozzon a párjával, általában jobban megválogatja a partnerét. Őket leginkább arról lehet felismerni, hogy képesek akár 2 tanúval is esküdni, ha úgy alakul, és nem az alapján mérik mások kapcsolatait, hogy van-e róla papírjuk, az ő kapcsolatuk sem lett jobb vagy rosszabb tőle (a maximumnál nem lehet jobban szeretni senkit). Akik csak az esküvőre vágynak, azok ettől érzik magukat különbnek a többinél, és felvágnak vele, ahol tudnak. Akinek az összetartozás a fontos, az pedig elfogadja, hogy egy nem papír alapú kapcsolat is hordozhatja ugyanazokat az értékeket, mint az övé, nem vagyunk egyformák, hogy mind ugyanarra vágyjunk. Minél vehemensebben hangoztatja valaki a véleményét és dicsekszik a házasságával (no nem arról beszélek, amikor az ember boldogságában nem tud másról beszélni), annál inkább sántít valahol a dolog.
2014. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

36 éves leszek lassan és egyetlen olyan esettel találkoztam eddig, ahol a házasság után igencsak hamar elváltak. De az úgy történt, hogy a lány még nagyon fiatal volt, a fiú sem sokkal idősebb, elhamarkodottan vállalták a babát, összeházasodtak, a lány még csak nem is lett "-né", egy-két hónap múlva pedig váltak.

Itt semmi előny nem származott a házasságból, csak két két fiatal elhamarkodott döntése volt.

2014. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Én azt hiszem vágom, mire gondol a Kérdező... van egy rakat ember, aki állandóan méricskél, szintezget, több-kevesebb jeleket pakol... itt a GYK-n is gyakran előfordulnak minden "csak egy papír-e a házasság" jellegű kérdésnél, és lelkesen magyarázzák, hogy ők a házassággal TÖBBEK lettek a barátnőnél, mert ők már feleségek... meg nekem is van olyan ismerősöm, aki végigmagyarázta, hogy ő már több a kolleganőinél, mert ő már feleség... aztán meg már anyucika... és várta, hogy mások szemében is hogy felértékelődik ettől, hogy ettől majd másképp fognak nézni rá...

És erre az emberek egy másik része baromira nem vevő, utálja az efféle szintezgetést... és nem, egyáltalán nem fogja másnak, többnek látni ugyanazt az embert azért, mert férjhez megy, és szül egy gyereket. És baromságnak tartja, hogy a feleség "több" a barátnő meg "kevesebb", szép megfogalmazással nem hisz a vertikális viszonyrendszerekben, hierarchiákban.

2014. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy valaki amikor kimondja az igent, akkor mar ott azzal a feltett szandekkal teszi, hogy utana rovidesen elvaljon.


Sokkal inkabb valoszinu, hogy meggondolatlanul, elsietve tette.

Regen, mikor az igen meg visszavonhatatlan volt, sokkal jobban meg kellett gondolni.

Ma, amikor mar gyakorlatilag semmit se jelent, hiszen barmikor felbonthato, egyre tobb az elsietett meggondolatlan hazassag. Sajnos. Mert elterjedt a "miert ne, ha nem tetszik legfeljebb elvalok" hozzaallas.

2014. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%
Azért azt erősen kétlem, hogy bárki házasodna a neve miatt. :D Azt meg még inkább, hogy utána el is válik, csak hogy -né lehessen. :D Mind a házasság kötésének, mind a válásnak más okai vannak.
2014. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

szia

én nem vettem fel a férjem nevét,maradt a leánykori nevem

:)

2014. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%
Aki nem ért egyet, mindet lepontozzák vagy mi? :D Elég vicces. :) :)
2014. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%
15-ös válaszával teljes mértékben azonosulni tudok. Én is így értelmezem a kérdést és következtetéseim is hasonlóak.
2014. nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!