Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért házasodnak nők a 21....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodnak nők a 21. században csak azért, hogy -né legyen a nevük?

Figyelt kérdés

A házunkban, igaz jó pár lakás van, de már a többedik eset fordul elő. Először egy tanárnő ment férjhez és vált el már terhesen rövid időn belül. A következő egy pszichológus volt. Most pedig egy könyvtáros lány játszotta el ugyanezt.

Férjhez mentek. Náluk nem volt kérdés ami ma divatos, hogy megtartják a lánykori nevüket. Ők -né-k lettek. Teherbe estek és az esküvő után pár hónappal elváltak. Van köztük, akit, az egyszerűség kedvéért, úgy mint eddig, mondjuk Katinak szólítottunk, szóvá tette, hogy ő már nem Kati, hanem X-né. Nem azért csinálta végig az egészet, hogy továbbra is Kati legyen. Nos azt megértem hogy gyermeket akartak. De ennek kivitelezése nem túl nehéz egy nő számára. Azért a -né toldalékért megéri kapcsolatot kialakítani, esküvőt tartani, a válás procedúráját végig csinálni?



#házasság #esküvő. válás
2014. nov. 26. 13:58
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
66%

Nem hiszem ezt el, ne haragudj. Ha meg igaz is lenne, hogy a névért házasodnak, ki vallaná be? Csak úgy érzelemmentesen odaveti, hogy a "névért házasodtam".


És ha így is gondolkoznak, ahogy az egyik válaszoló leírta: nem érne többet, hogy férje van, mint egy -né végződés?

2014. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Biztos vannak nők, akik ezért házasodnak, de azért a többség nem ilyen, és inkább szerelemből megy férjhez. Én sem lettem né, kiráz tőle a hideg...kötőjeles lettem, mert jól hangzanak együtt a vezetékneveink. Ismerősi körben is csak nagyon kevesen vették fel a né formátumot. Nekem a hangzása sem tetszik.


Manapság már sokan szülnek gyereket házasság nélkül, szóval ez nem kifogás. Talán inkább arról van szó, hogy az ilyen nők bizonygatni akarják, hogy őket elvették, és bármilyen jöttmenthez hozzámennek...ami enyhén szólva szánalmas. De persze mindenki úgy él ahogy akar. Ha nekik a házasság, majd a válási macera életük álma, akkor csinálják.

2014. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha bottal ütnének se lennék semmilyen -né. Köszönöm szépen, van nekem saját nevem, nem szorulok a másra. (egy menyasszony)
2014. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!