Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagymamámtól nagyobb összeget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagymamámtól nagyobb összeget kapok karácsonyra, amin összevesztünk a férjemmel. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Nagymamám idén eladta a nagy családi házát és vett egy kis nyaralót a Balatonnál, oda is költözött. A különbözetből karácsonyra ad nekem 2M ft-ot. Azt modta, hogy azt csinálok vele amit akarok, de szeretné ha elkölteném. Arra gondoltam, felújítjuk a lakást (1-1,2M), nyáron elmegyünk nyaralni (max 200.000), a többit pedig eltesszük.


A férjem szerint viszont mindet félre kéne tenni. Azt mondta, ha utazgatni akarok, menjek egyedül.

5 éve nem voltunk sehol, csak 2-3 napos kuponos hétvégéken meg családnál. Jó lenne 1 hétre elmenni valahová - ráadásul anyósom felajánlotta, hogy a gyerekeket hagyjuk nála, menjünk kettesben, nagyon ránk fér.


Kinek van igaza? Ti mit tennétek ezzel a pénzzel?


2014. nov. 30. 08:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Ha ő nem jön mennék a gyerekekkel, nagymamával nyaralni. Aztán puffoghat otthon.
2014. nov. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ha van megtakarításotok, akkor ahogyan te mondtad...
2014. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azon csodálkozom, hogy itt sokan nincsenek tisztában az ajándék fogalmával. Az, amit megkeresünk, oké hogy közös. Viszont pofám nem lenne közösnek kikiáltani azt, amit a férjemnek a családja ajándékba ad. Van amit ketten kapunk (a legtöbb dolgot), de volt olyan is, amit a férjem kapott. A szüleinek ő továbbra is a gyereke, én meg nem vagyok az. Vagy vegyem el tőle az anyjától Karácsonyra kapott alsógatyát is, mert az közös? Az ajándék teljesen más, mint az általunk szerzett vagyon. A házasság nem azt jelenti, hogy innentől fogva nem kaphatunk külön ajándékot. Főleg a családunktól. Ennyire ne legyünk már önzőek. Én jelentősen szegényebb vagyok a férjemnél, de lesülne a bőr a képemről ha az ajándékára (amit a szülei vagy a nagyszülei a kemény munkájukkal raknak össze neki) a legkisebb mértékben is rátenném a kezemet. Akár egy szóval is.
2014. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Arra mindenképpen figyeljetek, hogy átutalással adja a pénzt, mert különben illeték problémák lehetnek.
2014. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
95%

16: "Azért néhány valaszon eléggé les...geltem..Nincs hozzá köze a ferjednek meg te kaptad? Nálunk ez úgy működik, h mi kapjuk a pénzt, a cswladunk...és közösen döntünk. "


Az, hogy ti hogyan döntötök pénz kérdésben és minek tekintitek, az egy dolog. Jogilag viszont a névre szóló ajándék különvagyon és hivatalosan pl. egy válás során nem feleződik.

Hogy a feleség végre szeretne legalább egy hetes nyaraláson kipihenni magát (azért ennyiért mégsem Thaiföldre fognak utazni egy luxusszállodába) az azért nem olyan nagy kérés főleg úgy, hogy ajándékpénzről van szó.

2014. dec. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

.." Nagymamám idén eladta a nagy családi házát és vett egy kis nyaralót a Balatonnál, oda is költözött. A különbözetből karácsonyra ad nekem 2M ft-ot. Azt modta, hogy azt csinálok vele amit akarok, de szeretné ha elkölteném."

Ebből nekem az jön le ,hogy a nagyi szeretne valami nagyobb dolgot ,értéket a szeretett unokájának adni ,eladta a házat most megteheti .. valószinű nem lesz ilyenre többé lehetősége . Tehát az unoka ,vagyis ez esetben a kérdező kapja a pénzt ... az más lapra tartozik ,ha úgy dönt,hogy beteszi a közösbe és úgy határoz döntsenek közösen a sorsáról . Nekem is volt hasonló szitu,mikor ÉN (nem mi a családdal,csak ÉN!) kaptam anyutól nagyobb összeget ,férjemnek eszébe sem jutott ,hogy döntsön a sorsáról (hozzáteszem nálunk is volt már gyerek) ...az már más lapra tartozik ,hogy megbeszéltem a férjemmel mi legyen a sorsa ,természetesen a közös javunkra fordítottam ..) és igen olyan dologra is ami nem létszükséglet de így már akkor anyagilag futotta rá) ,nekem a férjem elfogadta ,hogy ez esetben enyém a végső szó ,hiszen mégiscsak én kaptam az ajándékot .

2014. dec. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ez így a te pénzed, azt csinálsz vele amit akarsz. (te döntöd el mennyit költesz, és félreteszel e belőle.).


Szerintem a nyaralás nem létszükséglet, a lakás lakhatóvá tétele inkább az , és némi félretett pénz is jól jön váratlan kiadásokra.

2014. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Mi lett a pénz sorsa kérdező? Megegyeztetek?
2015. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2021. nov. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!