Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagymamámtól nagyobb összeget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagymamámtól nagyobb összeget kapok karácsonyra, amin összevesztünk a férjemmel. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Nagymamám idén eladta a nagy családi házát és vett egy kis nyaralót a Balatonnál, oda is költözött. A különbözetből karácsonyra ad nekem 2M ft-ot. Azt modta, hogy azt csinálok vele amit akarok, de szeretné ha elkölteném. Arra gondoltam, felújítjuk a lakást (1-1,2M), nyáron elmegyünk nyaralni (max 200.000), a többit pedig eltesszük.


A férjem szerint viszont mindet félre kéne tenni. Azt mondta, ha utazgatni akarok, menjek egyedül.

5 éve nem voltunk sehol, csak 2-3 napos kuponos hétvégéken meg családnál. Jó lenne 1 hétre elmenni valahová - ráadásul anyósom felajánlotta, hogy a gyerekeket hagyjuk nála, menjünk kettesben, nagyon ránk fér.


Kinek van igaza? Ti mit tennétek ezzel a pénzzel?


2014. nov. 30. 08:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

1. A nagymama hivatalosan adja neked a pénzt, amin feltünteti, hogy ez NEKED szóló ajándék. (Így ugyanis ez, akkor is ha befekteted a közösbe, a te külön vagyonod marad).


2. A lakásra annyit költenék, amennyit muszáj.


3. A férjemmel újra átbeszélnem a nyaralás-témát. Nem tartom kizártnak, hogy azért nem tetszik neki, mert nem ö kapja a pénzt vagy egy részét és úgy érzi, ezzel "eltartod".

2014. nov. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
37%
Biztos, hogy eltenném a pénzt. Lévén gyerekeitek is vannak.
2014. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%

Ez a Te ajándékod, ne Ő akarja beosztani. A férjem is kapott már nagyobb összegű ajándékokat, mert az ő családja megteheti. Mindig kikéri a véleményemet, de én mindig elmondom hogy úgy döntsön, ahogy Neki jó. Hiszen az Ő ajándéka. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy ha egy házat kapnál ajándékba, a házastársnak ahhoz sem lenne köze, mert tudtommal az nem számít közös vagyonnak. Na de egyébként is... Ne akarjon már más ajándéka felett basáskodni.


Egyébként a felhasználásnak ezer módja van. Rágd át jól, hogy hogyan használod fel. :)

2014. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
10. válaszoló véleményét osztom .. igenis utazzatok csak el ;-).. kell a közös élmény szerintem is ,biztos marad annyi ,amit még félre is tudtok akár tenni .
2014. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
6%
Amúgy ti olvastok egyáltalán? NEM a férj akarja beosztani, azt mondta, hogy felőle az asszany mehet, de ő nem költi nyaralásra! Ez viszont neki joga, és vélhetőleg spróolsái céllal teszi. Arról nem is beszélve, hogy nem kell ahhoz elutazni, hoyg az ember kikapcsolódjon, jól érzezze magát, és fordítva, elmehetsz te az Anktartiszra is, attól még a problémák nem oldódnak meg! Szóval ja, én sem nyaralnám el, ha a nincs pénzem.
2014. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
30%
Azért néhány valaszon eléggé les...geltem..Nincs hozzá köze a ferjednek meg te kaptad? Nálunk ez úgy működik, h mi kapjuk a pénzt, a cswladunk...és közösen döntünk. ..Te mit szeretnél felújítani? Ő miért rakna félre? Mennyit koltenel nyaralasra? H alltok anyagilag alapból? Amúgy nyaralas szempontbol nekem is bőven elég w kuponos hétvége..én spec. Baromira sajnalnek több szazezret kiadni egy nyaralasra, pedig nincsenek "filléres problemaink"
2014. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
64%
Utazááás :) nem kérdés!
2014. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
85%
A férjed miért nem akar utazni?
2014. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
77%

En azt tennem amit te erzel.Ez a TE oenzed, a TE nagymamad, NEKED adta ergo a ferjednek max.velemenye lehet a dologrol, beleszolasa nem:-)


A nagyid azt szeretne h arra koltsd akire szeretned, ergo fogadd emg es tegy ugy:-))

2014. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Közös döntést szeretnék hozni, ha lehet.


A lakásfelújítást tervezzük egy ideje, csak engem nem vettek vissza gyed után, aztán a férjem volt táppénzen 2 hónapig. Most már mindketten dolgozunk, de nyárra nem tudunk félretenni elég pénzt.

Van egyébként megtakarításunk is, csak azok hosszabb távra vannak (lakástakarék, 3-5 éves befektetések).

2014. nov. 30. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!